Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság rámehet a túlzásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság rámehet a túlzásba vitt kreatív hobbikra?

Figyelt kérdés

Soha nem hallottam még ilyenről, de lassan ott tartunk, hogy válunk. Az utóbbi időben a feleségem már szinte csak ezeknek a kreatív izé-mizéknek él. Nem állok távol a valóságtól, ha azt mondom ezekkel többet foglalkozik mint velem. Papírból dísz, kosár, ilyen tartó, olyan tartó. Hazajön munkából aztán egész estig ez megy, mellette tv max. Hétvégén kis megszakításokkal szintén. Dolgaink intézzük ahogy épp sikerül, szex alig. Mozgás számára nulla (amúgy is irodában dolgozik, ez is ülős dolog) kezdenek kijönni a mozgáshiányból adódó dolgok rajt. Este lefekszünk az ágyba, ő fáradt. Tényleg az. Ismerősök, rokonok csak biztatják milyen szép, meg jó, meg praktikus. Csináljon még ezt, meg azt, de most már az is van, hogy az ajándékozást úgy akarják megoldani, hogy a feleségemmel majd csináltatnak valamit. Mindenkinek tetszik, csak engem idegesít. Minden pakolóhely fullon ezekkel a kellékekkel a nappalitól a hálóig meg félkész dolgokkal, idő semmire, munka után vagy venni kell még hozzá valamit, vagy valakihez menni kell megmutatni mit hogy tud megcsinálni, közben a dolgaink közül hol ez marad el, hol az, amiből ilyen olyan fizetnivalók, vagy szívások keletkeznek, csak mert nem volt odafigyelés. Amikor valami baj van - előbb utóbb van az garantált - valamiből akkor jövök én, segítsek. Oldjam meg, mert nagy a baj.


Egyszer már beszéltünk erről, akkor dérrel dúrral félretette, hogy akkor ő nem, mert tényleg sok, elismerte ő is. Csak még pár dolgot befejez, meg ritkán azért csak csinál, de tényleg normál keretek között. Egy darabig ez ment is így, de aztán csak egy kreatív előadás, egy másik a gyerekeknek (két hete minden nap egy négy órás kreatívkodásra készül, beszerez, alapanyagot gyárt, nyomtat, kivág), egy kis kosár ennek, egy nagyobb installáció valami eseményre... persze ezek mind ingyen, vagy anyagáron, de nem is a pénz a lényeg, tényleg nem. Aki kapja boldog, mert méretre készül, kívánt színben, anyagból, valahol megértem. Csak legyen aki megcsinálja.


Jönnek az ünnepek, egy bizonyos mértékben ez jó is, bele is fér, de én már nem tudom meglátni benne a jót. Utálom hogy elveszi az életünk.


Nem is tudom mit csináljak. Ha azt találnám mondani neki megint, hogy ez már sok akkor visszább venne biztosan, de kimondatlanul is én lennék a rossz, hogy meggátolom az ő boldogságát, ha hagyom egy elképesztő hülye életet élünk így, azon gondolkozom el kellene válnunk aztán mindenki menne a maga útján. Csinálhatná amennyit csak akarja, én meg inkább élnék magam, vagy egy "átlagos" házasságban.


Köszi, ha ír valaki, már az is jó hogy leírhattam valahova.



2018. nov. 29. 09:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Mielott el;vetted a felesegedet nem ismerted milyen szorakozasi vannak ??
2018. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ha ennyire nem foglalkozik veled, akkor szerintem nem a kreatív hobbi a probléma. :")


"Mozgás számára nulla (amúgy is irodában dolgozik, ez is ülős dolog) kezdenek kijönni a mozgáshiányból adódó dolgok rajt."

Ez tényleg nem jó dolog, de a mozgás sajnos nem mindenki számára nyújt élvezetet.


Mielőtt elvetted, milyen volt?

2018. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ez egy "menekülés" vmi elől, de hogy mi elől azt csak ő tudhatja....vmi elismerés, sikerélmény hianyzik neki talán amit ebből megkap (hiszen dicsérik)....
2018. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég nehéz dolog.


Egyrészt a feleségedet boldoggá teszi, önzőség lenne elvenni ezt tőle.

Másrészről viszont magadra is gondolnod kell.


Talán próbálj vele beszélni még egyszer.

Mondd el neki szépen, nyugodtan, hogy úgy érzed, Te egyáltalán nem számítasz már neki és elhanyagolva érzed magad.

Talán egyezzetek meg abban ,hogy pl. napi max. 2 órát csinálja, vagy csak szombat délután.

Olyan kompromisszumot kell kötni, ami mind a kettőtöknek elfogadható.

Vagy, bár nem tudom, hogy ez kivitelezhető-e, de építsen egy vállalkozást erre, egész nap csinálhatja és éljen ebből. De a munkaidő végétől veled foglalkozik.

Vagy, ha a beosztásotok megengedi, pl. minden vasárnap közös programotok van, nincs se kreatívoskodás, se más.


Én valószínü megemlíteném azt is, hogy ha ez így marad, akkor nincs értelme együtt maradni,mert ő most nem veled van kapcsolatban, hanem a hobbijával.

az egészséges egyensúlyt kellene megtalálni.


Sok sikert a megoldáshoz!

2018. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mielőtt elvettem nem volt ilyen. Nagyon csinos nő volt és sok mindenben ért el eredményeket az én maximális támogatásommal.


Apránként alakult ez ki évek alatt.


Megértem, hogy nem mindenkinek öröm a mozgás, de azért az sem állapot hogy egy valaha csinos remek adottságokkal megáldott egészséges nőnek elvastagodnak a combjai, megnő a feneke és minden féle egészségügyi gondjai lesznek (itt fáj, ott fáj), csak mert kreatívkodik minden idejében, szexelni meg nincs kedve, csak ha már teljesen kivan a hiánytól, de akkor eszelősen, majd újra két hét fáradtság. Lehet valakinél ez így normális, de az nem én vagyok.


Valahogy sose gondoltam, hogy ilyenné válik.


Kb. úgy tudnám érzékeltetni, hogy a kezdeti sikerek után egy álom nő lemegy kasszás erzsi szintre.


Azt gondoltam a kreatív hobbi valami olyasmi, hogy csináljunk valami ötleteset megmaradó anyagokból, használjunk fel valamit másra, máshogy, de itt ez rég nem arról szól. Futár hozza a kellékeket webshopokból, meg a nejem a festékboltokból, meg a jó ég tudja honnan.

2018. nov. 29. 09:53
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Márpedig előled menekül. Mindenképpen beszélj vele.
2018. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg súlyos. Mondom ezt úgy, hogy kreatív hobbis vagyok én is, főleg horgolok és varrok, két komód tele fonalakkal, anyagokkal, ollókkal, centikkel, tűkkel, cérnákkal, horgolótűvel, kötőtűvel, varrógéppel stb. És nem, nem voltam ilyen, az első gyerek születése után kezdett érdekelni, aztán hamar kiderült, hogy olyan szinten kikapcsol, feltölt, hogy hihetetlen, így lett egyre több cuccom hozzá. De sose ment a család rovására a dolog, eleve esélytelen minden nap foglalkoznom vele, ha heti 1 nap jut, örülök. Szerintem ha valaki ennyire beleássa magát ebbe, az menekül. Bocsi, de én esélyesnek látom, hogy nem boldog veled a feleséged, mert ha az lenne, lenne igénye rád, viszont láthatóan nincs. Helyette kimerülésig leköti minden energiáját, másodpercét, hogy legyen mire fogni, hogy nem ér rá. Nem lehet, hogy tényleg ez van a háttérben, és máson is kéne változtatni?
2018. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Mióta dolgozik azon a munkahelyen, mennyire stresszes? Hasonlóan viselkedtem én is egy darabig, csak én a kertbe vonultam el. Ki nem állhattam a melót, minden nap úgy mentem haza, hogy szétcseszett az idegesség. Oda menekültem lenyugodni, kizárni a külvilágot. Az volt az egyetlen hely, ahol senki sem pofázott. Nálatok mi a baj? Mert valami biztos, hogy van.
2018. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták: Kommunikáció. Beszélgetnetek kellene, sokat. Valószínűleg nem úgy megy, hogy egyszer leültök, megbeszélitek és minden oké lesz, hanem ez egy hosszabb folyamat.

Mondjuk az tényleg megoldás lehetne, hogy megbeszélitek, mikor van a "hobby idő" és amúgy meg minden másnak az ideje. Valószínűleg ő is tudja, hogy ez nem normális amit csinál..

2018. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Legalabb arra vedd ra h ne ingyen csinalja. Az ingyen munkanak nincs becsulete. Szerintem az egy eleg komoly jel, h a kornyezeteben mindenkinek magatol ertetodo, hogy a nejed tobb ezer forintos vackokat gyart nekik ingyen, mint a Mikulas egyik manoja. Igazabol ot kihasznalja a kornyezete.


Ha masra nem is arra vedd ra, h ne dolgozzon ingyen. Jo, karacsonyi idoszakban ezt kva nehez lesz atverni az embereken, mert a szeretetre meg a jotekonysagra hivatkoznak, de legalabb az uj evben egy jelkepes osszeget kerjen el. Mit tudom en, szivesen tart az ovisoknak foglalkozast egesz delutan tizezer forintert. Az nem nagy penz.

Aztan idovel talan a nejed elkezdi megbecsulni magat. Igen, ezen a szinten ez mar potcselekves es vmi lelki nyavalyaja van.


Hosszu tavon nem tudna arra berendezkedni, h ez ne csak egy hobbi legyen hanem egy mellekallas webshoppal es vevoi korrel? Aztan ha nagyon beindul akkor a mostani allasat ott is hagyhatja. Talan ez volna a legjobb mindkettotoknek.


Nem lehet h ugy erzi csak igy vivhat ki maganak tiszteletet es megbecsulest?

2018. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!