Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a házassági szerződésről?

Figyelt kérdés

A jog szerint a házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös egy válás esetén, a házasságkötést követően szerzett vagyon viszont igen (ezt azért írtam le, mert sokan azzal példálóznak, h mi köze a házastársnak a már megszerzett/örökölt házhoz stb.). Illetve, a házasságkötést követően öröklött vagyon sem lesz közös.

Ennek tükrében szükséges a házassági szerződés?

Kíváncsi vagyok a véleményekre



2018. okt. 9. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

9 akkor nem kellene házassági szerződés okoska, ha közösen fizetik már bocs. itt arról van szó, hogy szerződés mennyire szükségszerű.

Ha saját házad, kocsid, vagyonod van kell.

Ha nincs semmid nem kell.

Ennyire egyszerű.

2018. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
"Ha saját házad, kocsid, vagyonod van kell." - Ha házasság előtt szerezted, nem kell.
2018. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
A magyar törvényi szabályozás mellett sok értele nincsen. A házasság előtt szerzett vagyon és az örökölt vagyon különvagyon, amit házasság alatt szereztél az a közös vagyon és ez így korrekt.
2018. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2018. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha az egyik félnek cége van, akkor van értelme. Mert bár a cég maga nem válik közössé, de a házasság alatt ebből befolyó jövedelmek igen. És ha nagy(obb) összegről beszélünk, kvázi a cégtulaj fél teremt meg "mindent" a közös élethez, akkor elvárás lehet a részéről, hogy több jusson akkor is, ha rosszra fordulnak a dolgok - a másikat nem kiforgatva persze.

Ez szerintem mindenképpen fontos. Hogy a "rosszul járó" fél se járjon rosszul, ne kerüljön utcára pénztelenül stb.

2018. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%
Már többször leírtam, de az én véleményem nagyjából annyi, hogy pont a házasság eredeti jelentése vész el a szerződés és a "mi lesz, ha elválunk?" pedzegetése által. Persze tök érthető, ha az ember félti a vagyonát, és nem akar a véletlenre bízni semmit sem, de ebben az esetben felesleges megesküdni, a társadalom nagyon régóta nem várja el.
2018. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

#11, Te helyből vagy ilyen sötét, vagy nekifutásból?

Még ha korábban nem is tudtad, maga a kérdező is kifejtette, hogy a házasság előtt szerzett vagyon KÜLÖNVAGYON. Mint ahogy az örökség is, még akkor is, ha házasság alatt került a tulajdonába. Pont ez a kérdés lényege, hogy ilyen jogrendszer mellett szükséges-e a szerződés.

Teljesen felesleges terjesztened azt a maszlagot, hogy a feleség állandóan kisemmizi szerencsétlen férjet, meg viszi a vagyona felét. Mert Magyarországon ilyen nincs!

2018. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk mit hoz a jövő, de olyan emberhez mentem hozzá, akiről tudom, hogy ha úgy alakulna hogy szètválnak útjaink, akkor sem csesznènk ki egymással.
2018. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha a házasság előtt szerzett vagyonod fial neked, akkor ha nem akarod annak a haszonnak a felét a másiknak adni, akkor kell. Ha ilyen félelem van, hogy viszi a házam meg az örökségem, akkor nem kell, mert ha előtte házad van, akkor az a te házad marad. Ha örökölsz, az meg ági vagyon, arra ilyen címen, mint közös szerzemény, nem formálhat igényt.

32/f

2018. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes elmenni házasság előtt egy ügyvédhez, megmutogatni neki minden befektetést, hitelt, céget, bevételi forrást, várható örökséget, várható kiadást, nagyobb tulajdont, és egyesével végigmenni rajta hogy melyik milyen vagyon és átkerülhet-e különvagyonból közös vagyonba.

Aztán az ő tanácsai alapján eldönteni hogy megéri-e, mert nem tudom a részletes szabályokat. Például a házasság előtt vett ingatlant ha a házasság alatt adom el a vételi ár kétszereséért, azzal mi a helyet, a házasság előtt nyitott de utána lejárt mindenféle takarékszámlák kamatai hova tartoznak, házasság előtt felvett lakáshitel tud-e közössé válni ha én is abban a lakásban élek, ilyenek. Lehet hogy semmi értelme, lehet hogy érdemes.

Mindenképpen a pár konkrét anyagi helyzetétől függ, és mindenképpen egy ügyvéd tudja legjobban.

2018. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!