Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem tudom már a helyzetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom már a helyzetet kezelni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A Férjem egyfolytában ideges, feszült. Jó munkája van, ami stresszel jár, de nem túlzok, ha azt mondom, hogy 1-1,5 éve ideges folyamatosan. Nagyon nehezen viselem már, nekem is gyomorgörcsöm van ettöl. Nem tudunk már mi ketten se megbeszélni semmit, mert rögtön ideges lesz. Például lakásfelújítás elött állunk és el kell dönteni, hogy melyik helységből mi lesz. Van egy baromi ésszszerű megoldás, amivel annyi a baj, hogy mi egy kisebb szobában aludnánk, de minden lenne a lakásban, konyha, étkező, nappali, gyerekeknek külön szoba. Neki nem jó, hogy kis szobába aludnánk, ehelyett egy olyan megoldást választana, ahol nem lesz nappalink és kétszer annyiba kerül a felújítás. Nem mondom, hogy az én ötletem a jobb, de miért evidens, hogy az van, amit Ő szeretne? Ez egy nagy horderejű kérdés, de már a mindennapjaink is a feszültségről szólnak. Hiába beszélek Vele, nem változik semmi.
2018. jún. 15. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Most akkor mi bajod van, hogy a csávód 1,5 éve feszkós vagy hogy nem érdekli a lakásfelújítás??

Ha a csávód nem vesz részt konstruktívan a felújításban, akkor csináld egyedül!

2018. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Én megértelek, nálunk is a párom állandóan feszült és ideges. Én így nem akarok élni, ha nem változik, akkor 15 év után, szeptemberben én lépek. Nagyon jó életünk van, mindenünk megvan, hogy boldogok legyünk, nem értem, miért kell tönkre tenni mindent.
2018. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

"Jó munkája van...1,5 éve ideges folyamatosan" ....

biztos jó az a munka? Megmérgezi az életeteket, tönkre megy a kapcsolat, beszélgetni nem tudtok már. Vagy mindegy mi minden megy rá, ha lóvé van akkor jó a munka?

Mit tegyél? Vedd rá, hogy váltson munkahelyet!

2018. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A "jó munka" alatt gondolom jó pénzt értesz. Most jött elő hogy nem minden a pénz, a nyugalom fontosabb.
2018. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kérdezőnek is és 2-esnek válaszolnék


"Én megértelek, nálunk is a párom állandóan feszült és ideges. Én így nem akarok élni, ha nem változik, akkor 15 év után, szeptemberben én lépek. Nagyon jó életünk van, mindenünk megvan, hogy boldogok legyünk, nem értem, miért kell tönkre tenni mindent."


Magától nem fog változni a helyzet, segíteni kell neki megoldani a helyzetet. Nem csak azt mondani, hogy "csinálj valamit, mert nem jó, hogy ilyen feszült vagy"


Ha stresszes az ember munkája, és nem tud ezen változtatni, akkor a lehető legrosszabb az, ha otthon is feszültség várja, és a házimunkával, felújítással piszkálják mikor hazaér. Nagyon sokat segítene, ha ilyenkor béke, nyugalom várná otthon az embert. Például hagynátok, hogy az uratok egy sört megigyon, megnézzen egy focimeccset, filmet, beüljön fél órára a kádba relaxálni, hogy egy kicsit le tudjon nyugodni a munkahelyi hajtás után. Ezután sokkal nyugodtabban lehetne egyéb dolgokról beszélngetni.


Hosszú távon meg el kellene mindenkinek gondolkozni, beszélgetni róla, hogy mi az oka ennek az idegeskedésnek, feszültségnek. De ezt se munka után, fáradtan, idegesen.


Nem lehet, hogy nektek akar a férjetek túlzottan megfelelni, és azért melózik annyit, hajtja magát túl, mert ti szeretnétek csilli-villi lakást, nyaralást, új kocsit, stb? Ha esetleg ez a helyzet, akkor inkább alább kéne adni egy kicsit az igényekből, és a férjeknek nyugisabb, de kevesebb fizetéssel járó melót keresni.


Ne bántsátok a férjetek azért, mert feszült a stresszes munka miatt. Pláne ne zúdítsatok rá még több fölösleges feszültséget otthon. Inkább próbáljátok megérteni, lenyugtatni, támogatni, segíteni neki túllendülni a nehéz időszakon.


Ez más nagyon messzire vezető téma, de nézzük meg mi történne fordított helyzetben, ha egy nő feszült a munkája miatt, mert igazságtalanul bánik vele a főnöke, vagy otthon feszült a gyereknevelés nehézségei, stb miatt. Ha a férje nem kedvesen közelít ezután hozzá, nem próbál meg levenni még egy terhet a válláról, nem mondja, hogy nyugodtan mondj fel, keress másik munkát, addig megleszünk egy fizetésből, akkor a férfi van rohadt szemétnek titulálva, aki nem érti meg a felesége érzéseit, nem törődik vele eleget. Azért ez így nem egészen fair. Ezek közös problémák, közösen kell megoldani, nem vagdalkozni, vádaskodni, fenyegetőzni, elmenekülni, elválni.

2018. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Látod, 5,én is erre próbáltam rávilágítani, gyorsan le isnpontoztak a...ába!

Pedig el kéne dönteni, hogy lakást akar felújítani vagy nyugodt fétjet szeretne!

2018. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ő mennyire vagy tisztában azzal, hogy hogy romlik folyamatosan a kapcsolatotok, ha a kommunikáció nem segít, esetleg munkahelyváltás, akkor zátonyra fogtok futni... Ezt tudatosítsd benne.
2018. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A jó munkát nem csak a pénz miatt értem, azt csinálja, amit szeret. Ő a főnök, van 2 helye, nemsokára 3, viszont a felelősség nagy. Sose várja itthon feszkó. Meccset nézünk, play statitonozik, relaxál, mindent. A felújítással is csak a baj, hogy én mindent kitaláltam pontosan és 1 fél perc alatt az egészet lesöpörte, hogy ez így rossz... A lakásfelújítás csak egy aktuális példa Első. Néha nyilván próbálok Vele beszélni, hogy mi a baj. Olyankor mindig mondja (ha jó pillanatban kapom el), hogy a munka miatt ilyen. Mindig mondom, hogy nem érdekel a pénz, csináljon mást, de Magával szemben vannak elvárások.
2018. jún. 15. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as(kérdező): 5-ös vagyok. Szerencsére akkor nem otthon van a gond, Te megteremted a nyugodt feltételeket, ez így nagyjából rendben is van.


Az alapján, amit leírtál, szerintem a munka környékén lesz a gond. Mégpedig látatlanban ő az a fajta főnök, aki becsületesen, szívvel lélekkel mindent megcsinál, mindenhez ért. De túl van terhelve, mert túlságosan maximalista, és rengeteg mindent inkább saját maga csinál meg, mert a többiek csak elrontanák. Nem egyszerű, sokan beleesnek ebbe a hibába, és nehéz belőle kilépni. Ahhoz, hogy le tudjon adni a feladataiból beosztottjainak, kellene egy-két erre alkalmas beosztott, akiket ki lehet nevelni, fel tudnak nőni a feladathoz. Ha nincs ilyen, akkor új embert kell felvenni, több pénzért. Ha már van ilyen, akkor meg plusz idő kellene a kinevelésükhöz, betanításukhoz, feladatátadásokhoz. Viszont egy eleve túlterhelt ember honnan szerezzen plusz időt kollégák tanítására? Nehéz ügy, de nem lehetetlen.


A felújításos 1 perces lesöprésre reagálva. Én úgy érzem, hogy ez is munkahelyi ártalom. Az még rendben van, hogy neki nem tetszik az ötleted, de máshogy kellene ezeket a helyzeteket kezelnie otthon és máshogy a munkában. A munkahelyen ő a főnök, naponta lehet sokszor kell sokkal nagyobb, sokkal fontosabb döntéseket 1 perc alatt meghoznia, ahol nincs vita, ő a fönök, így döntött, és kész. Ezért tűnhet neki macerának, időpocsékolásnak, hogy győzködjön a saját igazáról, esetleg ötleteljen, kompromisszumos megoldásokat keressen.

2018. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És szexeltek is?
2018. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!