Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondoljátok úgy hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondoljátok úgy hogy nem akartok gyereket hiába házasságban éltek? Nők válaszát várom inkább.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 00:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egy kisfiam van.Ennyi elég.A gyerekvállalásnak mindenki csak a pozitív oldalát szokta hangoztatni, ami valóban igaz is, egy csoda, aranyos szép, okos, szeretjük.Ettől még igaz az is, hogy iszonyú nehéz.Az, hogy egyedül vagy vele szinte egész nap otthon.Az egész életed amit addig megszoktál, teljesen más lesz.Szabadidő szinte semmi.Az akarata előbb kifejlődik mint a beszéde.Semmi nem úgy megy, mint ahogy elterveztük, az tuti :-).De legnehezebb az, hogy mióta megvan 2,5 éve mar elfelejtettem milyen érzés kipihentnek lenni, főleg az első pár hónap, mikor folyamatosan 3-4 órákat aludtam/24. ( a férjem se sokkal többet)Nyilván van, aki könnyebben veszi az akadályokat.
2018. ápr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Én alapvetően imádom a gyerekeket, és talán majd szeretnék is, bár ha logikusan átgondolom, "nem éri meg" gyereket vállalni:

- aggasztó a világ helyzete/jövője több szempontból is

- nincs már meg az az anyagi biztonság, mint ami a szüleinknek volt, nem jellemző már, hogy valaki pl. évtizedekig dolgozik u.azon a helyen

- Mo.-on a fiatalok helyzete/jövőképe siralmas, rémesek a fizetések

- rengetegszer kell túlórázni, a munkaidő már nem 8 óra (bár az is sok), hanem 9-10 legalább, nincs elég ideje egy dolgozó embernek egy gyerekre, meg lehet nézni a mai tiniket elrettentő példaként

- gyerek mellett, ha nincsenek közelben rokonok/barátok, akik rendszeresen kisegítenek, elmarad az én-idő, ami egy introvertáltabb embernek spec. elég katasztrófa, arról nem is beszélve, hogy nem akarnék tipikus igénytelen anya lenni, aki mindent alárendel a gyerekének, és saját magát meg elhanyagolja

- hányok a mamiszörnyektől, bár meg lehet oldani, hogy a játszótéren elhatárolja magát az ember az ilyenektől

- nehéz elfogadni a gyerek kihordásával járó testi változásokat, több gyerek után egy mellfelvarrásra/hasfelvarrásra, ha szükséges, kell, hogy legyen pénz, ez alap

- kicsit én is aggódom a rendellenességek miatt, épp elég nehéz annak is az élet, aki kicsit is másabb és intelligensebb az átlagnál, pláne ha valami rendellenesség is jelen van, az emberek undorítóak és kirekesztőek

- az utolsó pont az előzőhöz szervesen kapcsolódik: az emberek buták és ocsmányak, elég szenvedés egy értelmesebb embernek boldogulni velük, ez nem egy túl jó világ ahova szívesen szülne az ember

- +1: egy gyerek drága dolog, már a terhesség alatt milliókat lehet költeni terhesgondozásra, aztán szülésre stb., ezt elő is kell teremteni valahogy

2018. ápr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Az első vâlaszolónâl a pont. Nő függetlenül a hàzassàgtól akkor vàllaljon gyereket, ha egyedül is el bìrja tartani. Hànyok tőle, mikor ismeretlenül sokan belevetik magukat a hàzassàgba, gyerekvàllalàsba egy-kèt èv ismerettsèg utàn. Mire a gyerek 2 èves màr elvàlnak. Apuka fizeti sok esetben csak a gyerektartàst, vagy azt sem (persze van kivètel, de sajnos nem sok) ès anyuci maradva a gyerekkel nyomorban picsog hogy "hàdddeee" ő nem igy tervezte... Senkit sem èrekel ki miről àmodik. Egy gyerek egy èletre szól. Egy gyerek rengeteg pènzbe kerül ( lehet fujjogni, de normalis èletet biztosîtva, nem ingerszegenyen kenyèren, vizen meg tv-n felnevelve igenis sok pènz) Egy gyerek vâlàs esetèn nagy àtlagban az anyânâl marad, ergo akàr normâlisan viselkedik az apa, akàr nem, ő felel èrte, neki kell eltartani, ellàtni. Akkor kell vâllalni, mikor ennek feltèteleit bàrmikor tudja egyedül is vàllalni az anyuka.
2018. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

"Tudnám az ilyen önérzetes, fszfóbiás nők miért nem mennek el egy spermabankba"

- Minek, felcsináltatni magam ingyen is tudom? Annyi jelentkező, hogy csak mazsolázni kell. De azért mert nem vagyok hajlandó szülni úgy nincs anyagi hátterem hozzá, abból hogy következik hogy megvetem a farkat? Ha csak a gyerekcsinálásért lehetne szeretni a pömpölőt akkor a prostikra 5x lenne a kereslet. Úgyhogy ezt kár idekeverni.


"Majd behülyít egy pasast, és fizetteti vele a tartásdíjat is."

- tudod eddigi tapasztalataim alapján pont a férfiak könyörögnek a gyerekért. Volt aki kijelentette hogy ő gyereket nem akar, de 5 év múlva már duruzsolt, legyen baba. Nem kell titeket "behálózni". Megvesztek ti magatoktól is!

Tapsikolhatsz örömödben, hogy a 3 önkétes apajelöltből egyet sem húztam le egy kölyökkel. (pláne mert ezt az utat volt szerencsém végigjárni mint a közös gyermek, és nincs az a pénz amiért én a kölyköt eszközként szüljem)


"Az a baj, sok pasasnak elég gyenge az emberismerete, hogy az ilyen rbanckat időben felismerje.."

- Meg nyugodhatsz. Nem fogom egy férfi életét sem megnyomorítani mert belém verte. Eddig mindig én mondtam nemet a gyerekre, mert nem érdekel sem a gyerektartás, amiért minden férfi úgy csapokja magát a földhöz mintha 20-30 ezerből már a parlamentet lehetne kibérelni. Nem kell az alamizsna, a kicsinyeskedésetek. Ettől megkímélném a gyerekem, ezért fontos, hogy önerőből én mindet megtudjak adni neki és ne kelljen marakodni filléreken...


Igazad van én vagyok a ribi, mert a gyermekem jövőjét nem teszem kockára egy olyan bizonytalan dologra, mint a férfiak babázása. Épp elégszer láttam hogy a pasi megörült a gyerekért. Lett. Aztán ráébredt, hogy nem egy rózsaszín cukiság, minden megválltozik mellette és lemondásokkal, odaadással jár. Aztán bedobják a törölközött, és apaságból havi 30 ezer apanázs és jó esetben 2 heti kínos egymás kerülgetés lesz.

Én ettől akarok mindenkit megkímélni. Legfőképp a gyerekem. Csalódtam én már eleget a híres "apukákba".

2018. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdés lényegét.... Ha valaki házasságban el, abból egyenesen következik, hogy akarni kéne gyereket? Ez nem épp így van.

Én pl azért nem akarok, mert a hideg raz az egesztől. A rengeteg kellemetlenséggel járó terhességtől, az iszonyú fájdalmas szüléstől, az alakom tönkremenésétől, az állandó 0-24-és felügyeletettől, attól h megszűnik létezni az addigi életem, oda a szabadidőm, nem tudunk kettesben lenni a férjemmel stb stb.

Tökéletesen jól megvagyunk így kettesben, együtt, azt csinálunk, ott és akkor, amit és amikor csak akarunk. Mindkettőnk számára fontos a karrier, az hogy utazgassunk, minőségi időt töltsünk együtt stb. Semmi pénzért nem adnám ezt fel, pláne nem egy gyerekért. Egyszerűen mi így érezzük jól magunkat, koránt sem vágyik mindenki gyerekre a házasságában, semmi meglepő nincs ebben..!

2018. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem szeretem a gyerekeket.


Ennyi, ja, meg mert nem akarok meghalni szülés közben, vagy legkésőbb 10 éven belül - mint mindenki a családomból anyai ágon.

2018. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerű: nem szeretem a gyerekeket.

És éppen azért választottuk éppen egymást a férjemmel, mert ő sem.

2018. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!