Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jól tudom, hogy visszavehetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tudom, hogy visszavehetem a lánykori nevem?

Figyelt kérdés

Egy éve nem tudom megszokni, hogy Zné XY vagyok.

Szeretnék csak XY lenni újra.

Van rá lehetőség? Férjem beleegyezett, hogy elhagyjam a Zné részt.


2018. febr. 25. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármikor. :)
2018. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Csak ezért már ugyan úgy fizetni kell, mintha XY helyett bármi másra változtatnád. Nem egy őrült nagy összeg egyébként.
2018. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Annyira kellemetlen, hogy ha hivatalos ügyet intézek akkor is XYt írok, bemutatkozásnál is.


Pedig jó nevem lett, de nem tudom megszokni.

2018. febr. 25. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy visszaveheted.

A ferjed beleegyezese ehhez nem kell termeszetesen.

2018. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rossz szóhasználat a beleegyezés, nem ilyen értelemben gondoltam. Hanem nem veszi sértésnek, hogy névileg nem jelzem a hozzátartozásomat, hanem ismét a saját nevem akarom.
2018. febr. 25. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az anyakönyvvezetőhöz egy 3000 Ft-os illetékbélyeggel és kéred a házassági neved megváltoztatását. Azonnal átírja az anyakönyvben, ad egy új kivonatot és azzal mehetsz kicseréltetni az okmányaidat.
2018. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, én előzetesen nagyon tartottam tőle, hogy nem fogom tudni megszokni az új nevemet. Kisebb részben attól, hogy hosszú távon nem fog tetszeni esetleg, de még inkább attól, hogy felsülök majd rendszeresen, mert véletlenül rossz néven írok alá, vagy rosszul mutatkozom be. Viszont a gyakorlatban szerencsére nem volt semmi ilyen probléma, alig néhány napig tartott az esküvőt követően, hogy eltévesztettem egyszer-kétszer a nevemet. Azóta már teljesen természetesen jön a számra, meg a kezem is ráállt teljesen. :)


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, természetesen bármikor visszaveheted a lánykori nevedet. Magyarázkodnod sem kell az anyakönyvvezető előtt, hogy miért döntöttél így, és jogilag a férjed hozzájárulása sem szükséges. Bár utóbbinak csak akkor van igazán jelentősége szerintem, ha válófélben vagytok, és megromlott a viszony. Ilyenkor nem kell kuncsorognod a férjed beleegyezéséért, ha minél hamarabb, még a válóper vége előtt vissza szeretnéd változtatni.

2018. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!