Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működhet egy szerelem nélküli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy szerelem nélküli házasság és családalapítás?

Figyelt kérdés
Eddig összesen 2 kapcsolatom volt, mindkettő alatt szerelmesek voltunk egymásba. De se házasságot, sem pedig gyereket nem akartak. Igazából egyik se volt alkalmas a családalapításra, mindegyik a munkájának és a szórakozásnak élt. Néhány év után kiüresedtek ezek a kapcsolatok és elváltak útjaink. Már elmúltam 30 , családot és gyerekeket szeretnék. Van egy férfi az életemben, akivel már egy ideje randizgatunk. Nagyon rendes férfi, fülig szerelmes belém. Vele lehetne hosszú távra tervezni, hiszen ő is minél hamarabb családot szeretne. A gond csak az, hogy én egyáltalán nem vagyok belé szerelmes, még egy kicsit sem. Viszont azonos terveink vannak, minden megvan benne ami egy férfitól elvárható. Érdemes keresni a szerelmet? És meddig? A biológiai óra mindenkinél ketyeg. Mit gondoltok?

2018. febr. 3. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A földig leszek pontozva, de értem a dilemmád. Nem hiszek a sírig tartó szerelemben, viszont a kölcsönös tiszteletre és szeretetre alapozott házasságban, ahol persze van szexuális vonzalom is, abban igen.


Nem biztos, hogy a helyzetedben várnék, viszont kizárólag te ismered magad, hogy TE valójában mennyire tudsz megalkudni hosszabb távon.

2018. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos az azonos értékrend és hogy hasonlót akarjatok egymástól, a világtól. De az biztos, hogy én olyannal nem tudnék családot alapítani és leélni egy életet (még egy felet sem), akihez nem vonzódom.


Nem kell eszeveszetten szerelmesnek lenned, de annyi szerintem kell, hogy jól érezd magad mellette, szeress hozzáérni, örülj, ha találkoztok, élvezd a jelenlétét, stb. Hogy fogsz szeretkezni vele? Kényszerből?

2018. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A régi időkben működött, sok helyen még ma is... más kérdés, hogy nekem ez biztos nem menne.
2018. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen jól működhet ha a szándék mindkét oldalon erős.

Ha megvan a kölcsönös szeretet, tisztelet akkor biztos jó lesz. A szexben össze lehet csiszolódni a szerelem meg jöhet így is bármikor.


Manapság divat szexszel indítani, aztán jön a fellángolás. A szerelem elmúlik, a szex elveszti az újdonság erejét és csak akkor döddenek rá hogy mások a preferenciák, mások a célok, és akkor vége a kapcsolatnak, jöhet az újabb kapcsolat.


A régi házasságok is tudtak tökéletesen működni szerelem nélkül is.

2018. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én ilyen kapcsolatban vagyok, 2 gyerekünk van. Teljesen jól elvagyunk
2018. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez így tök jól hangzik, csak az a baj, hogy ma már senki sem szégyenli, ha válni kell, mint régen. Mi lesz, ha 2 hónap múlva találsz valakit, akibe beleszeretsz? Azt mondod majd, hogy bocs, a célnak megfeleltél, de van már jobb? Vagy esetleg mellette maradsz, és tönkre teszed az életed?
2018. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ja és azt elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan lehet szeretet érezni egy ismerős iránt? Én csak a hozzám közel állók iránt érzem, másokat max kedvelek.
2018. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ollókezű Edward ***** válasza:
79%
Én tudom magamról, hogy képes lennék erre, sőt, lehet hogy idővel még meg is szeretném az illetőt, csak most épp úgy vagyok vele, hogy nehogy már ne találjam a leli társam. De egyébként értem én is a dilemmát. Én is 30 éves vagyok, és egyre inkább azt érzem, hogy kilátástalan a helyzetem. A családra vágyó faszik mind 20-on éves nőket akarnak, akiket pedig ismerek, és nem a fiatalabb korosztályra hajtanak, azoknak pedig nem kell család. Szóval lehet, hogy még várok olyan 3-4 évet, aztán ha addigra nem alakul semmi, akkor elkezdek nézelődni, hogy kire nyomhatnám rá magam. Nem mintha nem tudnám magam addig elfoglalni. Viszont ha lenne valaki, akit érdekelnék, és mondjuk lenne egy alapvető fizikai vonzódásom felé, akkor megpróbálnám vele. Ki tudja, lehet hogy bejön az a pszichológiai tényező, hogy azt szereted meg, amit/akit megszoksz.
2018. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyéni igényektől függ. Én pl ismerem magamat, és tudom, hogy nekem nem menne. Képtelen lettem volna olyan férfihoz menni, és örök hűséget esküdni, akibe nem vagyok szerelmes.

Hiszek a sírig tartó szerelemben és abban, hogy nem múlik el pár év után, ahogy sokan mondják. Párt szerettem volna találni, és a házasság szerepelt a terveim közt, hogy úgy éljünk együtt, mint egymás hozzátartozói törvényesen is, de a gyerekvállalás nekem nem fontos. Így ez nálam nem volt szempont mikor a nagy őt kerestem.

De pl ha gyereket is akarnék, akkor is csak olyan férfival akibe szerelmes vagyok, akivel a gyerek amellett, hogy közös döntés, a szerelmünk gyümölcse is egyben, nem vállalnám olyannal akivel kicsi esély is van arra, hogy nem maradunk együtt. És ha én nem vagyok valakibe szerelmes, akkor biztos, hogy nem lesz tartós a kapcsolat sem. Tehát ilyennel pláne nem vállalnék gyereket.

Egyébként szándékosan nem hívom a gyereket családalapításnak, mert számomra nem csak az a család ahol apa, anya + gyerek van. Számomra egy házaspár kettesben is egy család.

Továbbá abba sem mennék bele, hogy a gyerekvállalás puszta ösztön legyen, vagy egy elvárt társadalmi viselkedésminta, úgy mint szaporodás. Csak mert így éli az életét a legtöbb ember.

2018. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Emerald válasza:
S így lőn a férfi emberből egy közönséges spermadonor.
2018. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!