Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a becsületes megoldása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a becsületes megoldása ennek a helyzetnek?

Figyelt kérdés

Több, mint tíz éves házasság, két gyerek. Közös vagyon, közös munka, vállalkozás. Két és fél éve kihűlt, de sok módon megkísérelt helyreállítás, sikertelenül.

Válni nem akar a férj, változtatni sem, míg végül már szex sem megy neki.

Mit tehet a feleség, ha betoppan egy lovag, és korrektül akar eljárni, még nincs semmi az új férfi és közte.

Tehát férj nem tud szexelni, (lelki okokra hívatkozik) nem akar elválni. Okok: azt mondja, hogy szereti a feleségét, de ez így nem valószínű, vagy magamódján..

anyagilag sok éven át kihasználja a nejét, nem törődik az igényeivel, semmibe veszi, pénzt soha nem adott neki.

Az ingatlanjuk közös, de két ingatlan megvásárlására pl. nem elég. Lehet férj ezért sem akar válni, no meg a gyerekek miatt. Állítólag soha nem csalta meg a nejét, tehát egyik oldalról sem történt megcsalás.

A feleség egyre kiábrándultabb, talán picit keserű, sokat tűrt, főleg a család egysége miatt, és azt hiszem, az, hogy idegesebb, mint régen, az igaz. Türelmetlen otthon, próbálkozik a szexxel, de a férfi mindig lelankad.A feleség csnos, férj sem a külsőre hivatkozik.


Tehát ilyenkor mit lehet tenni? Gyerekek ne sérüljenek, mindenkinek legyen feje fölött tető, senkivel szemben ne legyen a feleség gerinctelen.


Köszi, bocsánat a bonyolultságért, kicsit össze vagyok zavarodva.


A feleség


2017. nov. 6. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

válás

vagyonmegosztás

hitelt vesznek fel és vesznek külön lakást


mást mit tudsz tenni, ha a férj tojik az egészre?

2017. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szerintem írtam többször is, NEM akar elválni a férj.

NEM AKAR. NEM HAJLANDÓ:

Csak elköltöznék a gyerekkel, az oké, de most így hagyjam neki ott a házat, mikor így is tényleg mindig mindent én vettem, veszek, fizetek, és most még erőm felett vállaljak be egy bérleti díjat is?


Valószínű ügyvéd tud nekem erre felelni.. de ha itt tud valaki valami okosat..


Vagy ha megcsalnám, csak elválna?

2017. nov. 6. 10:42
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

te meg érted, ha beadod a válást és kész.

elválasztanak. ennyi. nem kell a beleegyezése... talán nézz utána, a hülyeségek írása helyett.

2017. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Korrekt megoldás:


1. A feleség beadja a válókeresetet, a válás kimondásához nem kell a férj beleegyezése. Amit leírtál, az annyira beteg felállás, hogy már régen ki kellett volna belöle lépni!


2. A vagyonmegosztást megbeszélik, a gyerekeket meg továbbra is a nö vállalja. (Márcsak azért is, mert a férj nem képes erre az eddigiek ismeretében) Mindkét fél a fele vagyonnnal el tud indulni, legfeljebb nem kész lakása lesz kapásból hanem egy ideig spórolni kell vagy hitelt törleszteni.


3. A gyereknek sokkal jobb, ha külön vannak és az anyjuk nem frusztrált, ideges nö. A gyerekek sokkal jobban sérülnek, ha ilyen beteges légkörben kell élniük!


4. A nö a válás alatt/után se ugorjon egyböl bele egy újabb kapcsolatba, hanem elöször építsen fel egy önálló, független életet, ha már eddig eltürte az alárendelt szerepet (a férj nem ad neki pénzt)


5. Ha mindezeket túl van és képes önálló, normál önbizalommal rendelketö nöként megélni, akkor ez után van értelme keresni valakit maga mellé.

2017. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha TE akarod, akkor elválasztanak, nem kell a férj beleegyezése.


Emellett a vagyon közös, azaz nem TE hagyod ott neki az ingatlant, hanem vagy eladjátok - erre lehet kötelezni a vagyonmegosztás után -, vagy te maradsz benne a gyerekekkel és kifizeted a részét - adott esetben kölcsönt veszel fel.

2017. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen nincs, hogy az egyik fél “nem hajlandó elválni”, és akkor nincs válás... nem egy ilyen volt házaspárt ismerek, ahol egyikük nem akart válni, mert a kényelem, stb..., mégis szétválasztották őket, mert a feleség válni akart. Szerintem beszélj ügyvéddel.
2017. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem írtam többször is, NEM akar elválni a férj.

NEM AKAR. NEM HAJLANDÓ:"


Ez NEM kifogás. Nincs szükség a beleegyezésére, erre nem foghatod, ha gyáva vagy lépni. Egyébként a 4. válaszoló tökéletesen megfogalmazta, mi a korrekt eben a helyzetben érdemes lenne megfogadnod. A gyerekek, megsúgnám, azzal sérülnek a legjobban, ha egy ilyen párkapcsolati mintában nőnek fel - minél tovább maradsz a férjeddel, annál jobban veszed el az esélyeiket egy egészséges párkapcsolatra felnőttkorban.

2017. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Most komolyan azt gondoltad, ha az egyik fél nem egyezik bele a válásba, akkor nem lehet elválni? Dehogynem. Beadod a válókeresetet és kész. Lehet hogy kicsit tovább tart, mint közös megegyezés esetén, de sokat nem ér vele ha ágál, nem tudja megakadályozni.

Aztán lehet ő is belátja, csak most még biztos azt hiszi benne maradhat a kényelmes kis életébe (feleség főz, mos rá stb), azzal hogy nem-et mond. Hát a frászt. Az a legtisztább ha elváltok, vagy a beleegyezésével vagy nélküle, tök mindegy. És legalább lesz lehetőségetek a boldogságra más mellett. Ez a házasság így már gyötrelem.

A vagyonmegosztás során meg meg tudok egyezni, hogy te maradsz a házba a gyerekekkel, az ő részét meg kifizeted, vagy eladjátok, hogy jobb.

2017. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki beadja a válást, ahhoz nem kell a másik fél beleegyezése.
2017. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Nincs olyan,hogy nem akar elvalni. Fogod magad, bemész a bíróságra es beadod a keresetet, majd kozlod vele a tenyallast. Megmondod neki, h jobban jar o is, ha megegyeztek, mert ha a bíróság csinál vagyonmegosztast az nem olcsó. Ha nem hajlandó egyezkedni keresel egy ügyvédet. Ennyi a történet.
2017. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!