Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Te hogy állnál hozzá ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te hogy állnál hozzá ha kiderülne a házastársadról hogy Ő a távoli rokonod?

Figyelt kérdés
2017. okt. 29. 00:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8 Baromi jól mutatnak a százalékaid, de ha azt nézed, hogy unokatesóval kétszer akkora esélyed van beteg gyerekre, mint amúgy... nos, ez már nem hangzik annyira jól.


Kérdésre válaszolva: másodunokatestvérig szerintem cinkes, utána már annyira szétszóródik a család a generációk során, hogy szerintem nincs belőle gond.

Nyilván, mivel meglévő házastársról beszélünk, ez nem változtatna semmin, max egy plusz érdekesség. Persze az sem mindegy, mennyire távoli a rokonság.

2017. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az ókori Egyiptomban rendszeresen testvérek házasodtak. Nem mindegy ha szeretitek egymás? Én biztos nem foglalkoznék vele.
2017. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11:

Ehhez képest csak a rokoni dolgot nézik és csak "így akarnak tenni" az ellen, hogy nehogy beteg gyerek szülessen.


De akkor a párok gyerekvállalás előtt miért nem végeztetnek közösen magukon genetikai vizsgálatokat?


"Én nem akarok gyereket veled, mert nagyon magas az esélye a szívproblémáknak."

"Hagyjuk ezt a dolgot kettőnk között, mert a kicsink hajlamos lenne függőségekre."

"Veled akarom őket, mert a családodban nem volt példa pszichiátriai betegségekre."


Mégsem ilyen a való élet.

2017. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 Pedig van erre is lehetőség. Pl. ha a családban adott betegség magas arányban fordul elő, akkor simán vizsgálják célzottan, hogy mekkora esélye lehet a gyereknél is rá, és bizony van, akit ez befolyásol a döntésben, hogy vállaljon-e gyereket.

Az utolsó példád, a pszichiátriai betegség az egyik legjobb példa, de sok örökletes betegség esetén is igaz ez.

2017. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14: Nem az hogy nem vizsgálják, vagy nem lehet vizsgálni.


Hanem hogy a párok 90%-a nem vizsgál ilyet gyerekvállalás előtt és még ha az ilyen vizsgálatok kötelezőek is lennének, akkor is kb senki nem hagyná el a másikat azért, mert esélyes hogy a gyerekeitek a másik miatt betegebbek lehetnek.


Ilyen nincs a valóságban. Erről a képmutatásról, kettős mércéről beszéltem az előző válaszomban.

2017. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha elég közeli, akkor vigyáznánk, hogy ne legyen gyerek (ugye sérült, beteg gyerek lehetősége miatt). Ha elég távoli akkor meg nem sok vizet zavar.
2017. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!