Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon a házassági szerződések...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon a házassági szerződések mekkora részének van értelme?

Figyelt kérdés

Olyan sokan írják, hogy mindenáron kell, de aztán kibukik, hogy valami olyan marhaságot akar beleírni, amit már eleve szabályoz a törvény a házasság intézményén belül.

Szerintetek ezeknek a papíroknak mekkora része lehet indokolt, és mekkora része lehet irracionális paranoia?


2017. szept. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Lehet én vagyok buta, vagy naiv, nem tudom kövezzetek meg

De ha én bízom a páromban, nem iratok vele ilyet.

D e lehet már velem van a baj, és nem ezzel a világgal

2017. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Most nem is ezen van a hangsúly. Vannak helyzetek, amikor jó döntés lehet, viszont sokan pl beleírják hogy az örökségként kapott xy vagyonukat a párjuk ne vihesse el váláskor.... Az ilyen emberek a felelősségteljes gondolkodásról papolnak, verik a mellüket, hogy ők mindenre odafigyelnek, eközben lényegében nincsenek tisztában a házassággal magával... Felelős dolog úgy aláírni a házassági szerződést, hogy nem tudják, mi az? :(

2017. szept. 25. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az ide irkalo emberek mem jutnak el soha a hazassagi szerzodesig, marmint azok, akik ezeket a baromsagokat irjak es a netto 120 forintjukat feltik a penzehes noktol (akiknek a nagy resze akar ketszer ennyit vagy tobbet is keres, lol). Szerintem ahol megvalosul a szerzodes, ott azert normalis dolgokat irnak bele, meg gondolom az ugyved tajekoztat is :D
2017. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Hát ja, van igazad! A házassági szerződés alapvetően valamelyik fél ( vagy mind2) különvagyonába tartozó ingatlanról, ingóságról, stb szól. Tehát arról, ami a házassági életközösség ellenére sem ledz, vagy válik közössé. Ennyi.
2017. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akik itt írnak, azok nem ismerik a szabályozást. És csak a szájuk jár, külöbben elmennének egy ügyvédhez evvel kapcsolatban, aki már rég felvilágosította volna őket, hogy mi az a szitu, amikor érdemes a szerződés. De itt sokan azt sem tudják, hogy élettarsak esetén is lehet perre menni, és 99%ban 50-50%ban dönt a bíró a házasság alatt szerzett vagyonról.
2017. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!