Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Teljesen belebetegedtem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen belebetegedtem?

Figyelt kérdés

Végig úgy éltem az életem,mióta az eszemet tudom,hogy édesanyámnak próbáltam megfelelni. Nagyon kötődök hozzá,ő viszont nem,ha megdicsérem azt mondja ne dicsérjem olyan rossz..ha mondom neki,hogy ha ő is így érezne ahogy én néha ő is megtenné,mire annyit mondott attól,hogy nem mondja nem azt jelenti,hogy ő ne látna szépnek meg mibek mondja tudom magamtól. Rosszul esik,hogy soha nem mondta,hogy büszke rám,bármennyire szeretem,bármivel is jártam a kedvében. A párommal bármit tervezünk megosztom vele,jövőre lesz az esküvőnk,5 év után,nagyon szeretem és tudom,hogy ő az az ember ,aki bármit megtenne értem,s fordítva. Nagy boldogsággal fordultam édesanya felé mik is lesznek a történések a közeljövőben..nem igazán reagált fényesen ,amikor megkérdeztem eljönne e esetleg velem ruhapróbára azt mondta: minek? Már?

Valamiért azt érzem úgy gondolja,hogy majd elfelejtem ,hogy férjhez akarok menni... ő elvált,folyton zsarolja az élettársát,hogy vegye el feleségül,mert az előző nőjét is elvette...társaságban ha erről van szó azonnal másról kezd beszélni,nem hajlandó erről beszélni,mikor megkérdem mi baja annyit mond semmi,ha kikérem valamiről a véleményét pedig,hogy én tudom...

Arra gondolok,hogy ez most vagy féltékenység vagy azért nem akarja ezt ,mert ő korán férjhez ment,nagyon korán lett édesanya,de későn is váltak el sok sok év után..szerintem ha két ember szereto egymást felesleges várni,nincs időhöz kötve,válhat el valaki hosszú évek múltán is,hiába szülök gyereket 30 évesen,miért lenne az jobb? 23 vagyok ,párom 29,tudom mit szeretnék,tudom,hogy ketten mindent megteremtünk magunknak és ha már meg van minden jöhet egy gyerek. Úgy érzem ő egy akadálynak lát engem,akit 16 évesen megszült és nem tudott élni miattam,amire ezelőtt célzást is tett..a bátyám folyton dicséri mind a külsejét,mind a belső tulajdonságait,pedig semmit nem csinál soha,engem soha nem dicsért meg semmiért,se a külsőmért,sem semmiért,pedig szívem lelkem kiteszem nekik,ruhától kezdve cipőn át is ami tudtam,hogy tetszik megleptem vele,hogy tudja mennyire szeretem,ha már abból nem látja mennyit segítek neki itthon,valamiért én sosem voltam neki jó...nagyon sokat sírok mi legyen az esküvővel,nagyon elszomorított,nem ezt vártam anyámtól..mit gondoltok??


2017. szept. 12. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudnád ezt fogalmazni rövidebben és struktúráltabban? Annyit eddig sikerült leszűrni, hogy anyukád nem túl kellemes társaság.
2017. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hallani sem akar az esküvőről,de nem tudom miért,amiért ő sem tudott élni miattam a korai szülés végett,vagy csak irigy,amiért nem őneki lesz esküvője pedig ezért sirdogál.
2017. szept. 12. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra felfoghatatlan, hogy képes valaki ilyen beteges mértékben kötődni a bántalmazó szülőhöz - mert anyád bizony az, csak fizikai terror helyett lelkileg vág tönkre. Soha nem lesz boldog életed, ha képtelen vagy érzelmileg függetlenedni tőle és nem irtod ki magadból ezt a megfelelési kényszert. Tudom, mennyire fáj, ha nem kapja meg az ember a szüleitől a szeretetet, de tudni kell lerázni magadról felnőtt korodra. A jövőd érdekében a helyedben elmennék szakemberhez és helyretenném magamban ezeket az érzéseket.

Én megtettem anno, hatalmas tehertől szabadultam meg.

2017. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ebben segíteni tudna szakember azt gondolod?
2017. szept. 12. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Valamennyit igen, de azért csodákat a szakember sem tud tenni. Amit a szüleid az életed első 15-20 évében elrontottak, azon legfeljebb módosítgatni lehet, teljesen megváltoztatni nem.
2017. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez igazából rajtad múlik (nagyon sok türelem és kitartás kell hozzá), nekem teljesen megváltoztatta az életem mindaz, amire terápia során rájöttem és a technikák, amikkel megtanultam kezelni az érzelmeim. Ártani szerintem nem fog, egy próbát mindenképp megér.
2017. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te vagy az, akinek az anyja néha azt mondja, fogyjon le, máskor meg azt, hogy hízzon meg? Még mindig érthetetlen, miért foglalkozol vele...
2017. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A te anyád borzasztóan irigy rád , csodálom, hogy beszélsz vele egyáltalán. Én 2 hónapja minden, de minden kapcsolatot megszakítottam az anyámmal. Tudod miért? Mert örökké teher voltam neki, mert nem annak a férfinek szült gyereket, akinek szeretett volna. Nekem is mondta, amikor kövér voltam, hogy fogyjak le, most meg hogy várandósan is csinos vagyok, hízzak meg. Hízzál meg egyenlő azzal,érezzem magam szarul a bőrömben.

Én amióta megszakítottam vele a kapcsolatot sokkal jobban vagyok, lelkileg és fizikálisan egyaránt. Januárban fog a gyerekünk megszületni, továbbra sem akarom vele tartani a kapcsolatot. Egy igazi gyerek szintjén van sajnos. Nála ez úgy néz ki, hogy jó, nem hív fel a lányom én sem hívom őt. Rengetegszer próbáltam helyrehozni a kapcsolatunkat, annak ellenére amiket okozott nekem 8 évvel ezelőtt. Elegem lett, magamra és a családomra koncentrálok inkább. Lelki beteg emberektől olyan messzire kell menekülni, amilyen messzire csak lehet, mert tönkre vágnak.

2017. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!