Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan romolhat el egy házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan romolhat el egy házasság 1 év alatt annyira, hogy válássá fajuljon?

Figyelt kérdés

Van több (távolabbi) ismerősöm, akiknél "dúlt a love", összeköltöztek, majd volt esküvő is, tervezték a gyereket, aztán 1 évvel az esküvő után múlva már el is váltak. Nem tartozik rám, hogy miért, ezért nem vájkáltam a magánéletükben, de azért kíváncsi vagyok, hogy mi siklik ki ilyenkor ennyire, hogy esküvő után ennyire rohamosan megromlik a kapcsolat? Házasodni nem azzal szokás, akit már ismerünk valamennyire, tudjuk, hogy milyen, gondolom már volt téma a közös jövő is, a gyerekvállalás, stb..akkor mi történik esküvő után ilyen gyorsan, ami váláshoz vezet? Én még nem házasodtam, de szeretnék és szeretném, ha jól csinálnám és nem tenném tönkre a friss házasságomat rövid időn belül, ezért vagyok kíváncsi ezekre a "hibákra" (tudom, aki kíváncsi, hamar megöregszik).

Nektek van ilyen tapasztalatotok, sztoritok, amiket biztos forrásból tudtok?



2017. szept. 11. 16:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az ilyenek többsége màr régebb óta csak làtszatkapcsolat, megszokàson alapulnak, a problémàk megvannak , csak nem törődnek vele, vagy azt hiszik ha így összehàzasodnak, akkor az majd varázsütésre megoldja a kapcsolati gondjaikat. A szar kapcsolatot se a hàzassàgkötés se pl egy gyerek vàllalàsa nem ment meg, bàr vannak akik még mindig hisznek ebben.

Amúgy igen ismerek ilyet. 8 év utàn hàzasodtak, majd rà 1 évre vàltak. A nő hozzàment egy alkoholt nagyon gyakran fogyasztó, hirtelenharagú pasihoz, szült egy gyereket is, azt hitte a pasi megvàltozik. Nem így lett. Elvàlt a nyakàban egy gyerekkel mert full alkesz lett a férj és időnként egy- egy pofon is elcsattant. Nem is értem hogy gondolta? Mégis mit vàrt....

2017. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az említett pàr a 8 évből 4-et együtt is élt esküvő előtt. Szóval ez se garancia. Èszre kell venni, ha màr nem vagytok tényleg boldogok együtt.
2017. szept. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is ismerek többet is ilyet. Ők nyilván előtte együtt éltek már x ideje, tehát nem az egy évet kell számolni, mert az csak a jogi része. Sokan azt hiszik attól mert volt esküvő jobb lesz, pedig semmi nem változik. Arra meg soha nincs garancia, hogy akivel összeköltözöl életed végéig együtt maradsz és jó m lesz a kapcsolat.
2017. szept. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az aláírt sárkányszerződéstől.
2017. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg azért mennek tönkre, mert eleve gondok voltak, csak még saját maguknak sem ismerték be.


Manapság a családot, gyereket, házasságot, párkapcsolatot egyre kevesebben tisztelik. Az összetartozás fogalma ismeretlen. Mindenki a SAJÁT életét alakítja, nem a KÖZÖSET. Egymás telefonjába nézni szakítóok; külön van bulizgatás, ellentétes nemű barátoknak magunkat kelletés stb, stb.


Az én generációm (24) felháborodik a közös kasszán vagy azon, hogy a munkának és a családnak élünk. Persze azért irigylik amink van. Tehetős létünkre még nagy esküvőnk sem volt. Ellenben mit látok? Mindenkinél a csili-vili lánybúcsú, csili-vili esküvő (aztán a kölcsön rájuk rohad), sokaknál egy év után már házasság, baba... Minden a LÁTSZATRÓL szól, de az egyenesen lenézendő, ha egy pár szinte egy emberré olvad és a családjának él. A mai ember már nem tudja, mi a család, csak irigykedni tud és feltűnési viszketegsége van. Ezért hullik le a szemellenző sokaknál csak akkor, amikor kiélték ezeket a csili-vili dolgokat - mert egy napig megint rájuk figyelt mindenki - majd amikor jönne a megpróbáltatás rész, amihez a STABIL kapcsolat elengedhetetlen, már nem is olyan jó móka...


A házassághoz egy MÁR MEGLÉVŐ stabil kapcsolat kell. Azt megerősíti a papír. Egy semmilyen, nem kiforrott vagy szar kapcsolatot NEM tart össze egy darab papír.

2017. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!