Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvehetem az új férjem nevét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvehetem az új férjem nevét úgy, hogy a régi is megmarad?

Figyelt kérdés

A férjem és köztem nagyon erős volt a kapocs. 6 éve veszítettem el őt egy balesetben. Azóta lett új párom, aki megkérte a kezemet. Tud róla, hogy mennyire szerettük egymást az első férjemmel, támogat abban, hogy megtartsam az ő nevét is ha ez lehetséges. Első férjem szüleivel jó a viszonyunk, tartjuk a kapcsolatot, ők mindenben támogatnak, segítenek amiben csak tudnak. Új páromat ismerik, szeretik. Tehát ha tőlük kell valami engedélyt kérni hogy tovább viselhessem az ő családnevüket is, belemennének.


Jelenleg Kovácsné Nagy Katalin formában van a nevem. Felvehetem a mostani párom nevét úgy, hogy a Kovács (elhunyt férjem neve) is megmaradjon?


Kérem, csak az írjon, aki járt már így vagy biztosat tud mondani, nem csak tippel.


2017. aug. 9. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak abban vagyok biztos, hogy ilyenre még nem láttam példát, szerintem nem is lehet. Ha az új férjed is Kovács lenne, akkor nyilván nem lenne ilyen probléma. Biztosat ennek kapcsán csak anyakönvvezető vagy közjegyző tudna neked mondani szerintem. Menj be a hivatalba és kérdezz rá, ott biztos válaszokat kapsz.

31/f

2017. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Max. 2 vezetékneved lehet. Nincs tapasztalatom, de én úgy tudnám csak elképzelni, hogy eldobod a saját neved, így lennél Szabóné Kovács Katalin vagy Szabó-Kovács Katalin.
2017. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet.
2017. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy változtatod meg a neved ahogy akarod, de csak 2 vezeték neved lehet. vagy az exférjedé és a sajátod, vagy a 2 férjeidé, vagy az új férjedé és a sajátod. mindegy hogy kötőjeles vagy -né.
2017. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak úgy lehetne, ha felveszed a volt férjed nevét, hogy Kovács Katalin legyél.

Mivel nem hiszem, hogy az új házasságban megtarthatnád a régi házassági neved. Elég furán jönne ki, mikor az esküvőn hivatalosan bejelenti az anyakönyvvezető, hogy mostantól a Ptk. értelmében Varga József és Kovácsné Nagy Katalin házastársak...

Itt amúgy szinte mindenki tippel, mert ez elég speciális, ezét érdemes lenne megkérdezni a hivatalban.

2017. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy így semmiképp, maximum ha Kovács leszel előbb. De én helyedben nem itt kérdezősködnék. Egyébként baromi beteg dolognak tartom, máshogy is tudsz emlékezni a férjedre, csodálom, hogy a párod belement.
2017. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak.


#6, attól, hogy te ilyen korlátolt vagy, az én párom szerencsére nem ilyen. Senki sem kérdezte, hogy mit tartasz beteg dolognak, útmutatást kértem, nem véleményeket. De látom, azt se sikerült felfogni.

2017. aug. 10. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan felveheted, mert a jogszabály úgy szól, hogy a lánykori _vagy_ a házasság előtt viselt nevedet tarthatod meg, kötheted a férjedéhez.

Ám jelen esetben a -né megnevezésed miatt ez problémás lehet, hiszen nem lehetsz Kissné Kovácsné Nagy Katalin.

Szerintem a -né jelzőt mindenképp el kell hagynod, Kissné Kovács-Nagy, Kissné Kovács, Kiss-Kovács verziókat tudok elképzelni.

Szerintem ehhez nem kell előzetes névváltoztatás, illetve engedély sem, a viselt nevedet pl. válás után is megtarthatnád, ahhoz se lenne a családnak köze, de azért időben kezdjetek utána járni, nehogy az utolsó pillanatban derüljön ki, hogy külön eljárás kellene pl., hogy ne Kovácsné legyél.

2017. aug. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!