Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek is sok év eltávolodás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is sok év eltávolodás kell ahhoz, hogy objektiven megitéld a régi szerelmeid?

Figyelt kérdés
mert mondjuk a vszakitás vagy csalodás utáni években rosszabbnak itélted meg az illetőt és a kapcsolatot, mint amilyen, de később kitisztult, hogy ez is ugyanugy belevetités volt, mint a ködös időszakban a pozitiv belevetités , csak épp ez negativ vetités volt ?
2016. márc. 8. 01:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, de csak egy leheletnyit lett jobb a megítélésem.
2016. márc. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fish1 ***** válasza:
Nem feltétlen. Ha valami gond adódna, akkor kívülről szemlélem az egészet. Erre jó példa, mikor elképzeled, hogy egy barátod van abban a helyzetben, mint te, és ha tanácsot kérne, mit mondanál neki.
2016. márc. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Költőnő? ***** válasza:
Persze, csökken az érzelmek intenzitása, úgyhogy változhat. Én mondjuk a konfliktus kellős közepén is igyekszem objektív lenni és nem lealjasodni, de tény, hogy akkor még fáj és haragszom. Később az átgondolással és azzal, hogy már szerelem nélkül csak szeretettel tudom szemlélni a dolgokat; még tudok (és akarok is bocsátani) és így persze a véleményem is fokozatosan árnyaltabb lehet.
2016. márc. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem semmi bajom nincs az exeimmel. Elmúlt a szerelem ennyi, ettől o nem lett rosszabb vagy jobb.
2016. márc. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán, én ugyanúgy látom az exkapcsolatot és az exet, mint régen.

A jelenlegi kapcsolatomat is egész obektíven ismerem, azt hiszem.

2016. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Változó. Attól függ, hogy ért véged a régi szerelem, meg egyáltalán, milyen volt az a kapcsolat, és hogy milyen idős voltál. Szerintem minél fiatalabb, annál több idő kell feldolgozni, objektívan látni a dolgokat, később ez idővel egyre könnyebb, pláne, ha van már összehasonlítási lehetőség, tapasztalat a hátad mögött.


Mivel személyes a kérdés, személyesen is válaszolok: Nekem évek kellettek szó szerint, hogy az egy nagy, részben teljesült szerelmemet elengedjem, és objektívan tudjam megítélni, mindamellett, hogy egy rövid, néhány hónapos szünet után megmaradt a beszélőviszony, de főleg csak online/telefon beszélünk, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor találkoztunk azóta, úgy gondolom, hogyha megszakítasz minden kapcsolatot az illetővel, könnyebb, viszont ha gyakran látod-munkahely pl. - akkor nehezebb ettől.


Segítség még az eltávolodásban, ha időközben új párra lelsz, ez történt nálam is, az új szerelem tükrében már nincs bennem sem fájdalom, sem vágyódás a régi után/miatt.

De el kellett hogy teljen ebben is egy bizonyos időszak, így utólag belátva, rögtön a régi szerelem utáni első kapcsolat sajnos nálam inkább valamiféle "pótlék" volt, vagy tapogatózás, nem volt Igazi kapcsolat, nem is tartott pont ezért sokáig, idején rájöttem erre, és elengedtem azt az illetőt.

2016. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak rövid kapcsolatokra érvényes, mert hosszútâvú kapcsolatok esetén egymàshoz formàlodnak a felek és nagyban elképzelhető, hogy olyannà vàlik amit belevetìtesz és fordìtva. Erről a pszichológiàban is van szó, úgy fogalmaztàk meg, ha hiànyzk valami a pàrodból, tégy úgy, mintha meglenne benne és meglesz.

Példa szeretnéd ha figyelmes lenne, igy mindig dícséred őt hogy olyan jólesik a figyelme, egy idő utàn az ember autonatikusan is mélto akar lenni a dícséretre.

2016. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!