Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Elméleti kérdés: alap esetben vizsgálhatják-e, hogy a házastársak valóban normál házastársakként élnek-e házas életet, s ha nem, annak van-e valamilyen következménye?
Nem elsősorban (csak) szexre gondolok házasélet alatt. "Alap eset" alatt azt értem, hogy pl. az egyik fél ezzel nem kap tartózkodási engedélyt (nem külföldi) vagy ilyesmi. Persze ismerek külföldit, aki ideházasodott, és a kutyát sem érdekelte a dolog, csak érdekel, hogy megtehetik-e, és egyéb esetben is előfordulhat-e.
Személyes okom van megkérdezni, de a kérdés ettől még pusztán elméleti.
Az ok: egy ismerősöm szülei meghaltak, és az édesapja a végrendeletében kikötötte, hogy csak akkor örökölhet egy bizonyos... dolgot.. ha megházasodik. Az öreg sose tudta igazán elfogadni, hogy a fia meleg... Nem értek hozzá, nem tudom, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat ezesetben egyenértékű-e a házassággal, bár nincs jelenleg komoly partnere. Neki eszébe se jutna, hogy emiatt "kihasználjon" valakit, vagy szivességből megkérjen. Ez nem olyan dolog, mint egy hétig vigyázni a kutyájára. Ennyire nem fontos neki az adott dolog, de azt se akarja, hogy az adott dolog így "elvesszen" vagy egyáltalán mi történik abban az esetben, ha nem házasodik meg (nem vagyontárgy).
Én felvetettem az ötletet, tudván, hogy őrültség, pusztán elviekben, hogy segítenék neki, de ő természetesen azonnal tiltakozott, és elvetette a dolgot. Én is hamar beláttam, hogy ez rossz ötlet. Nem mintha nem tenném meg érte, ha csak ezen múlna, de több szempontból is a valaha volt legrosszabb ötlet, úgyhogy azonnal letettem róla.
Viszont azóta is esz a kíváncsiság, hogy amellett, hogy borzasztó ötlet, egyáltalán törvényes dolog-e, érdekli-e a kutyát is, ha valaki érdekből házasodik, ha egyik fél és más, aki tud róla sem támadja meg a későbbiekben sem a házasság tényét, és ha mégis fény derül a dologra, az mivel járhat.
Illetve ha esetleg valaki tud egyéb megoldást az ismerősöm problémájára, azt is szívesen fogadom.
Ha már meghaltak a szülők véget ért a hagyatéki eljárás is, gondolom. A hagyatéki eljárás során érvényesíteni kellett a végrendeletet, biztos megtörtént ez is. Vagy mégsem?
Nem szeretnék ítélkezni senki fölött, halottról pedig vagy jót, vagy semmit, de hogy lehet ilyen egy szülő?Ha nem a gyereke örököl akkor vajon kire hagyja azt, amiről rendelkezett?Egy idegenre, jótékony célra vagy az államra?
Van ilyen a hagyatéki eljárásban:
"Meghagyással az örökhagyó végrendeletében valamely hagyatékban részesülő személyt (örököst vagy dologi hagyományost) kötelezettséggel terhel."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!