A kamrai extra szívverés valóban veszélytelen? 25 évesen, legyengült állapotban szinte egy gyorsabb mozdulat is kiváltja, normál állapotban olyan napi 1-2 az átlag, de ezeket erősen érzem és elég ijesztő!
Egyrészt, ilyenkor amikor könnyű kiváltani az egész szívműködést gyengének érzem, szóval mintha kb kézzel le lehetne fogni a szívemet mint egy vergődő kisállatot. Pl ha hasra fekszem már kezdi az extra ütéseket.
Másrészt meg az extra ütések egyrészt néha sorozatban jönnek, másrészt valamiféle remegés követi.
Vizsgálták, 24 órás holteren látszott, de az orvos szerint normális és nem látott indokoltnak további vizsgálatokat.
Van olyan is, hogy nem mondjuk a hason, vagy oldalra fekvés, hanem egy erősebb sóhaj miatt is félre üt.
Normál esetben leginkább akkor ha előre hajolok, vagy hirtelen erőhatás éri a testem (esés, ütés) volt már, hogy az extra dobbanást hirtelen nagyon gyors pulzus követte (kb 180-200) de az orvos szerint kizárt, hogy fibrilláció, mert az halálos, főleg, ha ilyen gyakran előfordult.
Itt nem találsz hasonlóságot a te panaszaiddal. Ide már leírtam az én tapasztalataimat.
http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..
Nos, azóta volt rajtam holter, ezért mostmár tudom, hogy a zavar alapját extra szívverések képezik. Tegnap nagyon rosszul voltam, egy vírus miatt legyengülve, ezért egy nagyobb sóhajnál is azonnal félreütött, szinte vissza kellett tartanom a levegőt, hogy ne üssön minden levegővételnél félre.
Gyakran ebből a félreütésből alakul ki egyfajta remegésszerű érzés, de ha ez kamrai tachicardia, az nem volna túlélhető.
A kamrai extrasystoliát - ahogy az orvosod nagyon helyesen mondta - nem szükséges kezelni. Maga a ritmuszavar veszélytelen. Az, hogy te kellemetlennek érzed, az egy sajnálatos dolog. Van aki megérzi, van aki nem, te az előbbi csoportba tartozol, ez van. Lehet mindenféle antiarrhitmiás szert elkezdeni, amit az orvosok meg is tettek még a 80-as években, pontosan azért, hogy ezeket a kellemetlen érzéseket csökkentsék. Több baj volt belőle mint haszon, sajnos maguk az antiarrhimiás szerek is rendelkeznek bizonyos mértékű úgynevezett proarrhitmiás hatással, ami az egyébként ártalmatlan kamrai extrák esetéből súlyosabb ritmuszavart tud csinálni esetenként. Éppen ezért ma már az egyszerű, monofokális kamrai extrasystoliát nem kezeljük gyógyszeresen, ill. ad. max kis dosisú béta blockoló adható esetleg rá. A tapasztalat azt mutatja, hogy a legjobb eredmény a következő tanácsok betartásával érhető el :
1. Ne foglalkozz vele, ne pánikolj. Fogadd el, hogy nem csinál bajt, nem fog megállni a szíved, stb. Ha nem idegeskedsz miatta, azt fogod észrevenni, hogy egyre ritkábban jelentkezik.
2. Rendszeres sport, testmozgás nagyon sokat tud segíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!