Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyenkor mi a helyzet? Tapaszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a helyzet? Tapasztalatok esetleg? N

Figyelt kérdés

Én magyar anyanyelvű vagyok, a párom német. Közös nyelvünk az angol.

A kérdesem: Ha gyermekünk lesz, nem lesz számomra gond ez? Hiszen mindketten szeretnénk megtanítani neki a saját anyanyelvűnket, viszont azt is hallja majd, hogy mi egy harmadik nyelven kommunikálunk egymással.


Valaki hasonló helyzetben?


2017. jan. 21. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Anyu legjobb barátnője ugyanígy van. Német férfivel házasodott, Németországban laknak. Anyukájuk otthon magyarul beszél velük sokszor. A legjobban németül beszélnek. Magyarul erős akcentussal és németül gondolkodva (semmit látok) beszélnek, viszont mindent értenek.

Angolul nem nagyon tudnak, suliban franciát tanulnak.

2017. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Érdekes, hogy az angol nem ragadt rájuk. Én nem tudok németül, elég az angolomat fejleszteni.
2017. jan. 21. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyan gyereket ismerek, aki mindkét szülő nyelvét folyékonyan beszélte, és mindig váltott, attól függően kihez szólt.


Utcán is hallok néha szülőket, akik magyarul beszélnek a gyerekhez, ő meg angolul válaszol vagy valamilyen más nyelven. Vicces szerintem. :D

2017. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Szerintem is érdekes és aranyos. :)
2017. jan. 21. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Megtanulnak ők mindent ezen ne aggódj :). Az aranyszabály annyi, hogy sose beszélj hozzájuk olyan nyelven, ami nem az anyanyelved, mert egyrészt hibás mintákat adhatsz át önkéntelenül rossz kiejtéssel, másrészt pedig tudnia kell a gyermeknek kötni az adott személyt az adott nyelvhez, szóval ebben következetesnek kell lenni.
2017. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen megtanulják nyugi. Nagyon jó az agyuk nekik még:)
2017. jan. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem alapban rossz,hogy egy 3. nyelven beszéltek.Mikor német barátom volt,németül beszéltünk.Mikor olasz,akkor megtanított olaszul.Az angolt csak akkor használtam,ha nem tudtam valamit az adott nyelven,1-2 szót pl.Nem is tudnám így elképzelni hogy gyereket szüljek valakinek,identitászavarom lenne az egész történetben.Miért nem tanulsz meg németül,nem értem.Ha már összekötöm az életem valakivel,gagyogjon az én nyelvemen is valamit,oda-vissza alapon.
2017. jan. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Utolso, valakinek ez nem fontos, es nem is ertem minek kene mas kedveert barmilyen nyelvet megtanulni. Az ahhoz kicsit nagy projekt egy teljesen uj nyelv (plane a magyar - eszembe nem jutna a paromat az ikes igekkel szorakoztatni, majd megsertodni, hogy "jaj nalam alap hogy gagyogsz magyarul is!"). Azt meg nem ertem, hogy nemetul/olaszul beszelve nem erezted magad identitaszavarban, de angolul mar ugy erezned ugyanezekkel az emberekkel beszelve?
2017. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm szépen, egyetértek veled.

Ha a barátaival vagyunk is angolul beszél. Mindig angolul válaszol, mégha németül kérdeznek is tőle valamit. Ő angolt tanult első ízben az egyetemen, tehát nem jelent gondot számára.

Nehéz ez így, jól tudom, pontosabban érzem.

2017. jan. 22. 11:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

VIcces, nálunk ugyanez a helyzet.

Egyszerű: hozzám magyarul, a férjemhez németül beszélnek. Ha együtt vagyunk angol vagy vegyes. Együtt, közösen mindig angolul beszéltünk hozzájuk, és egyébként is pl. angolul olvasunk híreket, nézünk filmeket/sorozatot, így eléggé mindennapi nálunk ez a nyelv.

2017. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!