Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az állandó bűntudat (féleség)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az állandó bűntudat (féleség) mit jelent?

Figyelt kérdés
Napközben minden rendben, vannak persze kisebb-nagyobb viták, de elsimítjuk, kiüvöltözzük magunkat, duzzogunk, elröhögjük... mikor hogy, nincs bennünk félelem a másiktől, meg semmi ilyesmi. Viszont éjjelente, mindig ha kimegyek a mosdóba és ő felébred, úgy riad fel, hogy "mi a baj?" Tegnap éjjel konkrétan azt kérdezte szegény félálmában, hogy "mit rontottam el?" Nem értem. Lehetne vicces is, ha nem minden alkalommal történne így. Beszélni természetesen nem hajlandó róla... mihez kezdjek ezzel? 9 éve házasok vagyunk, mégis mitől fél ennyire?
2017. jan. 6. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem igazán értem... Mi a baja azzal, hogy kimész hugyozni éjjel?
2017. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

aranyos dolog lehet, bár sosem tapasztaltam még ilyet.

Próbálj vele komoylan beszélni, hogy ha bármi van ami nyomja a szívét beszéljétek meg.

mert csak akkor van értelme egy kapcsolatnak, ha egyikőtök sem érzi feszélyezve magát benne.

2017. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Uhhhh... Ismerem a jelenséget. Az én párom a legintimebb pillanatokban 2 percenként megkérdezi, hogy nem rossz? Nem fáj?


Tényleg nem vicces, iszonyatos megfelelési kényszer és szorongás lehet a párodban, ami így, félálomban jön ki belőle. Milyen volt a szülő (anya) – gyerek kapcsolata? Nem voltak túlzott elvárások felé, nem okolták, hibáztatták állandóan, nem voltak vele folyton elégedetlenek?

2017. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló eltaláltad, nagyon gyakran ő volt a céltábla az anyjának. De az isten szerelmére... ez azóta benne van? És rajtam "vezeti le"? Az komolyabb, mint gondoltam. Szegénykém.
2017. jan. 6. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azonnal arra gondoltam, hogy szülővel való kapcsolat, akkor ezek szerint anyuka.

Egy jó kapcsolat ezen sokat tud segíteni, de legjobb lenne ha belátná, hogy ez máig kísérti, és hogy egy szakértő (pszichológus) tudna ezen leginkább segíteni. De persze mint mondtam, a kapcsolatotok az ami legjobban segít neki.

2017. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veinig ***** válasza:
Az anya kapcsolat...nehéz dió, nekem is volt ilyen problémám, de pszichológus segítségével gyorsan megoldódtak. Viszont szerintem nézz te is kritikusan magadra. Csak a saját példámból indulok ki. A nejem mellett én is sokszor éreztem azt, hogy sok mindent nem úgy csinálok, ahogyan azt ő szeretné. Miután jó anyámtól hoztam egy komolyabb kisebbségi komplexust, ezt sikerült életben tartanom a házasságomban is. Tudatosan küzdök ezellen évek óta. Ha nem figyelek oda, akkor megint előjön, és szidom az asszonyt. Míg rá nem jövök, hogy a baj bennem van...😊 kitartás nektek, ne add fel, de szerintem kérdezz rá, hogy nem érez-e így veled szemben?
2017. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A nejem mellett én is sokszor éreztem azt, hogy sok mindent nem úgy csinálok, ahogyan azt ő szeretné."


Miért? Mitől? Segíts, komolyan meg szeretném oldani ezt a problémát. Mikor, milyen helyzetben érezted, hogy elégedetlen veled? Mit kellett volna tennie a feleségednek, hogy te feloldódj? Nagyon megköszönöm, ha válaszolsz, fontos lenne nekem... és talán másoknak is, akik később idetalálnak.

2017. jan. 18. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!