Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküvő után hogy kezelitek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után hogy kezelitek a pénzt?

Figyelt kérdés

Elég sajátos most az anyagi helyzetünk, nem is akarok belemenni.

Arra lennék kíváncsi, hogy nektek esküvő után, miután elkezdődött a házas életetek, hogy oldottátok meg a pénzügyeket? Melyik fél mennyit keres, és hogy osztjátok be? Hogy osztjátok el a számlák fizetését? A bevásárlást? Tudtok félretenni? Marad saját "költőpénz" is, vagy minden megy a közösbe? Mi van, ha az egyik fél szeretne egy nagyobb dolgot venni, ami nem közös, mint pl egy mosógép, hanem mondjuk venne egy drágább laptopot, mert szüksége van rá?


2016. nov. 2. 11:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#9 :D
2016. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%
#10, ezt úgy hívják, hogy irónia. Sajnos, kevesen értik, sejtettem, hogy le fogják pontozni.
2016. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Úgy látom csak 37%-ban díjazzák az iróniáját.
2016. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
10%

Leirtam a velemenyem, kis mesevel.

NEKED mi bajod van?!

2016. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan még nem házasodtam össze (tervben van), de már több hónapja együtt élek a párommal, szóval ez nálunk is aktuális kérdés.


Mi külön számláról oldjuk meg a dolgokat (nekem ez így jobb, kényelmesebb, mert nem jön rá azonnal a másik, hogy mit vettél, ami mondjuk ajándékvásárlásnál jól jön, nem kell azonnal elszámolni minden költésről - de mivel írom a kiadásokat, ezért el lesz számolva később). Kb. keresetarányosan teszünk bele mindenbe. Én keresek 230e-t, párom 100-120e között hoz haza. Én fizetem a rezsit, ő a netszámlát. Bevásárlás: ki mikor ér rá. A kötelezők befizetésén (számla, kaja, takarítószer, havi bérlet, gyógyszer) túl némi pénzt elteszünk takarékba, valamennyit közös programokra gyűjtünk, a többit meg mindenki úgy költi el a sajátját, amikor akarja és amire akarja (ő pl. régi könyveket gyűjt, én gyakrabban veszek ruhát magamnak). Ha nagyobb kiadás van, akkor nyilván más a helyzet, akkor, ha közös, az áll az első helyen. Ha nem közös, akkor megnézzük, mi az, mennyire szükséges, ki tudjuk-e fizetni. Ha mondjuk 10-20e hiányozna a páromnak egy értelmesebb saját dologhoz, akkor fizetnék bele, ha lenne épp fölös nekem (pl. laptopért, egy minőségi öltönyért, karóráért fizetnék, xBoxért nem feltétlen, ha másra is elmehetne a pénz). Illetve ami megoldást még alkalmazunk, hogy drágább, luxusabb cuccokat ünnepekre kérünk / adunk a másiknak, és akkor belefér egy kevésbé "értelmes" ajándék is.

2016. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy elnézve #9-est(?), zseniális dolog az alábbi terv. Beházasodni valami kőgazdaghoz, elérni a "közös kasszát" és olyan szinten élni aamire amúgy sosem lett volna lehetőség. De ilyet nem is csinál senki... Várjunk csak...

.

.

.

.

Há' dehogynem!

2016. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Esküvő után (sőt még előtte is így volt) nálunk nem volt ki fizeti a számlákat, ki a kaját, kinek marad költőpénz.... Nem szeretjük a külön kasszát. Ha összeházasodtunk, együtt gondoskodunk magunkról, egymásról. Úgyhogy közös kassza van már az elejétől. Ha egyikünk nagyobb dolgot szeretne, azt feltétlenül megbeszéljük a másikkal, de nem szokott ebből gond lenni, viszont az is közös és nem KÜLÖN vagyontárgy. Ha nagy a keresetbeli különbség a két fél között, akkor szerencsés lehet házassági szerződést kötni. Számomra totál idegen, amiket leírsz. És akkor a laptopot a férj veszi, feleség már nem is használhatja vagy hogy kell ezt elképzelni?
2016. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Férjem 500 körül keres, én 180-at. Közös kassza van, a közös dolgokat onnan fizetjük, mint a rezsi, biztosítások, bevásárlások, gyerekek különórái. Tudunk félretenni, de van elég megtakarításunk is. Nincs igazán szükségünk saját költőpénzre, mindketten visszafogottan élünk, közel sem használjuk ki a keretet. Ha valamit szeretnénk, többnyire 15 ezerig nem beszéljük meg, felette igen. Ha valakinek valamire szüksége van, akkor megoldjuk.
2016. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nálunk külön kassza van, soha nem is akartunk közöset. Tudom, ilyenkor szoktak jönni a megjegyzesek, hogy akkor minek a házasság (mert az nem csak a közös kasszáról szól), de nekünk így jó. Mivel mind a kettönk másra szeretnibkölteni a "maradék pénzét" ( ami a rezsi és a többi után marad), ezért ez a rendszer sok veszekedéstöl kímél meg minket. A férjem megveheti a 36. focicipöjét, vagy a 83. pólóját, nem zavar. Ugyanúgy ha ö reklamál, hogy miért fizettem be már megint arra a nagyon drága sportkurzusra, annyit elég mondanom, hogy azért a pénzért én dolgoztam. Rezsi, hitel, nagyobb beruházások közösek, ezeket meg is szoktuk beszélni. Bevásárolni én szoktam, ö meg vagy néha havi bevásárlást fizeti, vagy ad nekem valamennyit. Nem filléreskedünk.
2016. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%
19 nálatok nem külön kassza van, hanem közös, de még ennek felismeréséhez is hülye vagy. Mindent együtt fizettek, csak a maradékból gazdálkodtok.
2016. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!