Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen házasság az ahol az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen házasság az ahol az egyik fél külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

Még most az elején szeretném tisztázni, hogy nem ítélkezni vagy megszólni szeretnék másokat, csupán kíváncsiság.


Sok olyan házasság van manapság ahol az egyik fél kimegy külföldre dolgozni és hónapokig távol van. Tudom, hogy a pénz miatt csinálják de nekem érthetetlen, hogy egy ilyen kapcsolat hogyan működhet hosszútávon.

Apukám kamionos, ő is távol szokott lenni de az maximum 1 vagy másfél hét, ez a hónapokhoz képest szinte semmi. Aztán pár napot itthon van, majd megint elmegy.

Anyukám egyik munkatársának a férje szakács egy luxushajón és fél évente jár haza egyetlen hétre. Ami azt jelenti, hogy egy évben csak két hetet töltenek együtt és azt sem egyhuzamban, pedig van két gyerekük is. Hiába házasok meg minden de szerintem olyan mintha nem is lenne férje, hiszen egyedül neveli a gyerekeket és mindig egyedül van otthon a gyerekekkel.

Van egy másik ismerősöm akinek az apja szintén külföldön dolgozik és 3-4 havonta jár haza. Egy másiknak az anyja van kint, ő 2 havonta jön de ők már el is váltak közel 20 év után, 2 gyerek mellett (kb 4 éve ment ki először).


Mi sem állunk olyan hű de jól anyagilag a párommal de mi megbeszéltük, hogy bármi és bárhogy lesz, vagy együtt megyünk vagy sehogy. Igazándiból egyikünk se szeretne menni. Még nincs gyerekünk de én gyerek nélkül is teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy csak facebookon vagy skypeon tartsam a férjemmel a kapcsolatot.

Nyilván nem mindenki csalja meg a másikat de biztos van sok ilyen is. Ezt leszámítva hogy működhet? Köztetek vannak ilyen házaspárok? Hogy bírjátok és szerintetek meddig?


2016. aug. 24. 14:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem kicsit teszi probara a lapcsolatot ez az elet.Kerdes,h mennyi ideig terveznik ezt csinalni. Biztos van aki belevag es megbeszelik,h ez csak atmeneti 2-3 ev mig megszedik magukat,kifizetik a hitelt meg sok esetben ezert is van szukseg erre. Aztan tobbnyire elhuzodhat a kintlet. Megszokjak,h ott jol ketesnek es nem akarnak valtoztatni.Ha van egy szakacs aki kint melozik o sem akar hazajonni kesobb.Jo persze gondolja itthon sajat vallalkozasba kezd meg arra is felretesz meg ilyenek.Viszont az is jar kis kockazattal ugye. En ugy gondolom,hogy ha vkik tobb evig huzzak igy ott vki elobb utobb belefarad. Mi egyutt mennenk ha errol lenne szo. Persze ahol mar gyerek is van az meg bonyolultabb,mert ott mar nem egyszeru megoldani,h az egesz csalad kikoltozzon,gyerek oda jarjon oviba suliba.En se vagyok kepbe milyen feltetelek kellenek ehhez az ingazas egyszerubbnek tunik egy reszrol,masreszrol meg nagyon nem.
2016. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi se így terveztük..de amikor 8 hónapos terhes voltam az első fiunkkal elveszítette párom a.munkahelyét..adódott ez a lehetőség és élt vele..kell egy bizalom a másik felé..külföldön dolgozik ..3 éve csinálja..És ennyi idő alatt lett saját házunk kifizettük a kocsit és még a számlánkon is van pénz..És 0 hitelünk van...ezt csak hitelből tudtuk volna fedezni és halálunkig fizethettük volna és lehet bele is buktunk volna...
2016. aug. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Állítólag a hosszú jó házasság titka, ha minél messzebb vagytok egymástól.
2016. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálam nem működne. Jó néha nálunk én is ő is megy külföldre tárgyalni, oktatásra stb. de max 1-2x egy évben max 3-4 napra. Nálunk ez a maximum. Ha külföldre akarnánk menni mennénk mind a ketten. Nekem hiányozna, nem azért házasodtam meg, hogy havonta 1 hétvégét legyek vele.
2016. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én apukám is pilóta. Ő már sok éve nem itthon dolgozik. Anyukammal elváltak gyerekkoromban de mindog van párja. Magyar. Szóval lehet ezt menedzselni csak nem egyszerű. Nekem a ferjem ausztriában dolgozott évekig de ő hétvégén haza járt. Így jó volt bár annyira nem egyszerű...
2016. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!