Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen házasság az ahol az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen házasság az ahol az egyik fél külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

Még most az elején szeretném tisztázni, hogy nem ítélkezni vagy megszólni szeretnék másokat, csupán kíváncsiság.


Sok olyan házasság van manapság ahol az egyik fél kimegy külföldre dolgozni és hónapokig távol van. Tudom, hogy a pénz miatt csinálják de nekem érthetetlen, hogy egy ilyen kapcsolat hogyan működhet hosszútávon.

Apukám kamionos, ő is távol szokott lenni de az maximum 1 vagy másfél hét, ez a hónapokhoz képest szinte semmi. Aztán pár napot itthon van, majd megint elmegy.

Anyukám egyik munkatársának a férje szakács egy luxushajón és fél évente jár haza egyetlen hétre. Ami azt jelenti, hogy egy évben csak két hetet töltenek együtt és azt sem egyhuzamban, pedig van két gyerekük is. Hiába házasok meg minden de szerintem olyan mintha nem is lenne férje, hiszen egyedül neveli a gyerekeket és mindig egyedül van otthon a gyerekekkel.

Van egy másik ismerősöm akinek az apja szintén külföldön dolgozik és 3-4 havonta jár haza. Egy másiknak az anyja van kint, ő 2 havonta jön de ők már el is váltak közel 20 év után, 2 gyerek mellett (kb 4 éve ment ki először).


Mi sem állunk olyan hű de jól anyagilag a párommal de mi megbeszéltük, hogy bármi és bárhogy lesz, vagy együtt megyünk vagy sehogy. Igazándiból egyikünk se szeretne menni. Még nincs gyerekünk de én gyerek nélkül is teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy csak facebookon vagy skypeon tartsam a férjemmel a kapcsolatot.

Nyilván nem mindenki csalja meg a másikat de biztos van sok ilyen is. Ezt leszámítva hogy működhet? Köztetek vannak ilyen házaspárok? Hogy bírjátok és szerintetek meddig?


2016. aug. 24. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy vagyok ezzel, mint te. Vagy együtt megyünk vagy sehogy. Viszont olyan is van akinek igy teljesen megfelel, nem igényel annyi együtt töltött időt stb. Én személy szerint értelmetlennek tartom.
2016. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Apukám pilóta és itthon ugye megszűnt a munkahelye, nagyon nem tudott mit csinálni. Szerintem sok éve házasoknál amúgy már tök mindegy, otthon van-e a férj vagy sem, sok ilyen régi házasság amúgy is csak a gyerek meg a pénz miatt marad meg. Szerintem az ő felesége sem az a típus, akivel olyan beszélgetéseket folytatnának, hogy hiányzol, mikor jössz, inkább olyanokat, hogy mikor jössz, mert el kéne már intézned ezt meg azt.
2016. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Érthető a dolog mert anyagilag sokkal jobb így,ha valaki kint keres. Viszont a házasság gyakran rámegy a dologra, óhatatlanul bejön egy 3 .fél a képbe,mert hiába a nagy szerelem ,(ha van egyáltalán) fél éveket szex nélkül nehéz kibírni évekig. Sajnos manapság tendencia ez a kapcsolattípus,köszönjük a magyar munkabéreknek .
2016. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Igy most konnyen beszelsz hogy "vagy egyutt vagy sehogy", de mikor pl. olyan helyzetbe kerulnel mint edesanyam, hogy vagy kimegy dolgozni (10 eves gyermek mellol), vagy jovo honapban mar nem lesz hol lakni, akkor mar nem lesz ilyen egyszeru. Akkor az kerul eloterbe, hogy oldjuk meg, es ha kell elobb en kimegyek (az apam nem tudott volna akkor kimenni munka es nyelvtudas hijan, meg akkor kinel lett volna az ocsem?), es majd meglatjuk hogyan lesz, nem a szerelem, meg nem hagyjuk el egymast es tarsai... Gondolhatod hogy akik igy csinaljak azok nem a szorakozas miatt elnek igy.
2016. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Azt még el tudom fogadni, ha a férj kimegy, és ha megteremtett mindent külföldön, albérlet stb, akkor kijön a család is. Ez eltarthat 1 vagy több évig.

De, hogy kint dolgozzon a férj és a család meg otthon hosszú távon, ennek semmi értelmét nem látom.

Sok család nem is akar külföldre költözni, elég nekik ha a férj utazik, robotol, havonta találkoznak vagy ritábban. Ilyenkor gyakran előfordulnak a megcsalások, mind a férj, de a feleség felől is.

2016. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Milyen?

Hát szerető, szerető hátán.

A nők imádják.

2016. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Én ismerek olyan házaspárt ahol ez az "általános", tehát nem arról van szó, hogy egyszeri alkalommal volét valami munkalehetőség, hanem a pasas sportoló és folyton más-más rendezvényekre jár külföldre (meg eleve nem magyar). Nekik működik, mert mindkettőnek olyan a személyisége, hogy szüksége van a szabadságra, meg vannak egyéb dolgaik amikkel elfoglalják magukat (pasinak a sport, nőnek a gyerekek). Nem azt mondom, hogy ez általános, meg én se mennék be egy ilyenbe és főleg nem szülnék gyerekeket bele, de nekik működik, kívülről teljesen jónak tűnik a házassguk (belülről meg csak ők tudhatják). Nekem meg mi közöm hozzá, hogy ők hogy akarnak élni?
2016. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Az ő dolguk.


Szerintem az ilyen nem házasság, hisz nincsenek is együtt lényegében. Olyan, mintha x időnknént hazajárna megdugni ugyanazt a nőt és ennyi. A gyerekeknek is biztos nagy buli apa nélkül felnőni, mert kb soha nincs ott.

2016. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
4# azért nagyon sokan vannak akiknek lenne más választásuk, mégis így tesznek.
2016. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, akinek a férje hasonlóan 7-es válaszoló esetéhez sporttal foglalkozik, és komkrétan 10 éve folyamatosan külföldön van. A feleség azért nem megy vele, mert neki olyan munkája van, amit magyar nyelven tud csak végezni, nem tudna akármilyen országban csak úgy dolgozni, főleg nem ugrálni évente. Elképzelni nem tudom, hogyan lehet így élni. De hivatalosan együtt vannak, nem szakadtak szét. Minden ünnepet együtt töltenek, együtt nyaralnak, egyeztetik a szabadnapjaikat. Én ezt nem bírnám, és őket sem értem. Főleg, hogy őket nem igazán az anyagiak motiválják, hanem egyértelműen a karrierjük az ok. Mindkettejüknek olyan karrierje van, amit nem adnak fel az együttlétért. Nagyon furcsa ez nekem,
2016. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!