Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést írt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést írt valaki közületek?

Figyelt kérdés
Miről szól egy házassági szerződés? Érdemes ilyet íratni? Nem olyan, mintha eleve a válásra készülnétek, és nem bíznál a partneredben? Min változtat egy ilyen szerződés az esetleges válás esetén az alapértelmezett eljáráshoz képest?
2016. aug. 21. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

igen. Elmész szépen egy ügyvédhez és megbeszélitek, hogy mi kerüljön bele..


ez akkor is jó, ha mind a 2 félnek nagy a vagyona, így mind a 2en írattok egyet egyet a másikkal. no problem a későbbiekben.

2016. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Kötelezővé kellene tenni.
2016. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem bizalom kérdése. Szétnézel, mennyi válás van, akkor logikus lépés. A jövő, az rejtély és ha válás lesz, nagyon meg könnyíti egy ilyen szerződés. Mégsem válsz, akkor meg nincs jelentősége, hogy ott pihen egy darab papír.
2016. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén, én is kötelezővé tenném.

Pedig én aztán végkép ellene voltam elég sokáig...


Az anyagias embereknek mindenképpen érdemes iratni, sőt, még abban a helyzetben is ahol elég nagy a vagyoneltérés...

Legalábbis én nem tartom korrektnek azt, hogy összeházasodik egy gazdag férfi és szegény nő (vagy forditva) és válás esetén meg fele-fele visz midnnt vagy akár többet (ami még véletlenül sem az övé).

2016. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:

A házasság vagyonjogi kérdéseit megfelelően szabályozza a PTk., az átlagember szintjén nincs sok haszna egy ilyen szerződésnek.

Ha a Vajna írat egyet, az már más tészta.

2016. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképp fogok íratni. A lényege az, hogy ne lehessen kisemmizni a másikat és így elhagyni.

Nem érzem azt, hogy a válásra készülnék vele, csak bebiztosítanám magam. Bízok a partneremben is, ha elveszem, de senki nem tudja garantálni, hogy mi lesz a jövőben. Őszintén szólva, az ember még azt sem képes megmondani, hogy 1 év múlva miben fog változni, nemhogy 20-30 év múlva.

Nekem még nagy motiváció a dologban, hogy amelyik faluban laktam, a házasságok 90%-a válással végződött és ezen válások nagy részében a nő lépett le pénzesebb férfival, az előzőt pedig sokan kisemmizték. Anyám is ezt tette.

2016. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Ez egy tesztnek is jó, ha nem akar belemenni a nő akkor csak a pénzed kell neki és a vagyonod. Én biztos fogok iratni.
2016. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érdemes.bebiztosítod magad,hogy ne szívd meg válás esetén.
2016. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!