Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, ti megsértődnétek és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti megsértődnétek és lemondanátok az esküvőt ha a párotok azzal állna elő hogy szeretne házassági szerződést kötni?

Figyelt kérdés

Nálunk ez történt, a párom nagyon megharagudott rám és nem tudom hogyan engesztelhetném ki. De sajnos sok embernek köszönhetően én már senkiben sem bízom. Apám is 30 év után akarja kisemmizni édesanyámat, aki befogadta őt úgy hogy semmije nem volt, most meg olyan dolgokat követel ami soha sem volt az övé. És szeretnék biztosra menni. Mert jelenleg én is úgy állok a párommal hogy még akkor fogadtuk be mikor középiskolások voltunk. Én hamarabb végeztem az iskolával és sok spórolás, kemény munka és egy kis nyeremény eredményeként tudtam venni egy kis garzont, ami jelenleg csak az én nevemen van, és szeretném hogy ez a lakás az enyém is maradjon. Hiába szeretem a párom, sokat dolgoztam ezért, és nem szeretném hogy majd évek múlva ha esetleg történne valami, magának követelje. Minden más közös, de szeretném hogy a lakás csak az enyém legyen. Szerintem ezt meg lehet érteni nem? És úgy is közösen fogunk itt élni, ha együtt maradunk és minden jó lesz minek kéne ezen aggódni? Mit gondoltok erről? Tudnátok tanácsot adni hogy mit tegyek?

25/L


2016. jan. 31. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A házasság előtt szerzett vagyonod sose lesz közös vagyon, ezen kár összevesznetek. Az esküvő előtt vásárolt lakásod nem lesz az övé. A házassági szerződés arra vonatkozhat, hogy az esküvő után milyen pénzügyi rend szerint akartok élni, tehát, hogy a házasság után minden közös legyen, vagy külön..Szerintem ha már házasodik az ember akkor az esküvő után legyen minden közös, felesleges erre szerződést kötni..
2016. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Házasság előtt megszerzett vagyonod a tiéd. Semmi köze nem lesz hozzá. Ha csak a lakás miatt akarod, akkor nem kell semmiféle szerződés. De ha biztosra akarsz menni konzultálsz egy ügyvéddel és ő megmondja mire számíts, mi várható esetleg a későbbiekben, mit hogyan csinálj. Gondolok itt arra hogy pl később eladod a lakást, az árát beleteszed egy közös házba.... Na ilyesmi miatt jó ha előre beszélsz valakivel és képben leszel a dolgokról.
2016. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A párod helyében én inkább örülnék, hogy kifogtam egy reálisan gondolkodni képes nőt. Aláírnám, de persze én is konzultálnék ügyvéddel előtte.

A tiszta viszonyok jók és segítenek bízni a másikban.

Aki ezt nem érti meg, azzal valszeg nem is érdemes összeházasodnom...

2016. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Én inkább azon sértődnék meg, hogy ha már odáig eljutsz, hogy házassági szerződést írass, akkor legalább annak néznél utána, hogy egy sima házassági papír, mennyiben védi a te tulajdonodat. Mert biza jogilag, ha neveden van a lakás akkor a párod nem szedheti el tőled! Semmilyen jogcímen! Ehhez kár külön papírt írni!
2016. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben belemennék és minél előnyösebb feltételeket alkudnék ki: pl a ha a leendő férjed megcsal, akkor az 3 millió forint készpénzben. A válás után 20 évig vállalnia kell, hogy évente fizetned 2000 euró bánat pénzt stb. Nem kell túl izgulni. A házassági szerződés is csak egy szerződés.

Ja igen kérdező még valami:

Fő szabály az, hogy a HÁZASSÁG UTÁN SZERZETT VAGYON KÖZÖS. Ha a garzonod előtte vetted, mielőtt férjehez/feleséghez (kinek melyik szimpatikusabb) mentél volna, akkor a lakás a Tiéd.

2016. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem sértődnék meg - nekem is vannak vagyontárgyaim, azokból szintén jobban állok, mint bizalomból.

Persze ez is szerződés, egyenlőtlen feltételekkel nem vagyok köteles belemenni. De ha valami normális kompromisszumra lehet jutni, egyetértésben leírni ki mit hoz és ha véletlenül vinni kell mit vihet, az úgy vállalható.


Főleg hogy gondolom előbb-utóbb a garzonból úgyis nagyobb ingatlanba akartok majd költözni, ahhoz meg várhatóan kell majd a garzon értéke is. Ha a srác csak egy sporttáskányi ruhát akar hozni és egy esetleges váláskor mindent felezni, az úgy bizony bunkóság.

2016. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakás soha nem lehet az ő nevén. Házasság előtti vagyon. Mielőtt szerződést iratnál, nem ártott volna kicsit tájékozódni is. Nem is értem, hogy gondoltad. Összeházasodtok, és utána mennetek kell átíratni a lakást? :D
2016. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hàzasság előtt szerzett és a házasság után örökölt vagyon soha nem lesz közös, ezért kár összeveszni.
2016. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lakást a házasság előtt vetted. Ez sosem lesz közös vagyon, és a férjed nem követelheti válás esetén.
2016. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!