Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem megkért, hogy vessem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem megkért, hogy vessem alá magam gyomorgyűrű műtétnek, elvárható, hogy alávessem magam?

Figyelt kérdés

Rengeteg sikertelen próbálkozásom volt, melyek csak ideig- óráig segítettek rajtam, előfordult 30 kg- s fogyás is pár hónap alatt, aztán rövid idő alatt visszaszedtem

Nem tudom, hogy előbb nem lenne e célszerűbb felkeresnem egy evészavarral foglalkozó szakembert... aztán utána a gyomorgyűrű műtét.

Pár éve a körzeti orvosnak jeleztem, hogy szeretném a gyomorgyűrű műtétet, de akkor legyintett csak rá, hogy anélkül is menni fog.

Sajnos nem sok időt fordítottam mostanában az egészségemre, a munkámmal járó stresszt vezetem le leginkább evéssel.


2016. júl. 14. 14:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5s: ezzel a hozzáállással könnyen lehet, hogy rosszabb fizikai és egészségi állapotban vagy, mint a kérdező.
2016. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

A munkahelyen sokat talpalok szülésznőként a 12 órás műszakok alatt, mostanában csak a rendszeres úszás maradt mint mozgásforma, kitartóan úszom hetente többször , nagyon jól esik, hogy a vízben nem érzem a súlyom.

Az az igazság, hogy már 40 felett vagyok, nem tudom mennyire foghatom rá a túlsúlyomat, de már 20 évesen diagnosztizált PCO- s voltam, állítólag ez is hajlamosít túlsúlyra.

A férjem az egészségem miatt aggódik, szeret és elfogad engem így, rossz neki látni ahogy a túlsúlyom miatt szomorkodom, aggódom, hogy a gyerekeket fel tudjam nevelni ezzel a túlsúllyal, ezért kérte, hogy vessem alá magam a műtétnek.

Mikor megismert legalább 20 kg- al kevesebb voltam, mindez 20 éve volt.

2016. júl. 14. 15:48
 13/25 anonim ***** válasza:
Ha PCO-s vagy, akkor 160 grammos szénhidrát diétán kéne lenned rég! IR-es nem vagy?? Vagy cukros? A legtöbb PCOS IR-es is.
2016. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

20 év sok idő, az ember változik, gondolom, ő se ugyanaz a feszes testű, fiatal, szexi pasi. De tény, hogy a +20 kg sok. Viszont én nem ajánlom a műtétet, de pszichológushoz elmehetnél, hátha kapsz pár jó tippet.

Dietetikust kellene felkeresned sürgősen, ahogy az utolsó is írta, neked speciális diéta kell. Aztán kellene keresned más stresszlevezetési módokat, például hallgass zenét, rajzolj, nyomkodj stresszlabdát vagy vásárolj online.

Nálam pl bevált a jóga, elmész 4-5 órára, megszokod a stílust, megtanulsz pár gyakorlatot, utána már csak 5 szabad perc kell. A lényeg, hogy valami olyat keress, amit bárhol és bármikor tudsz végezni, mikor rád jön az evéskényszer.


Még azt tudom ajánlani, hogy szeletelj fel zöldségeket vagy gyümölcsöket, vidd magaddal, és ha nassolni akarsz, azt csipegesd. Ha megszokod, annyival könnyebb lesz, hogy ha később mégis "legyűrnek a vágyak", legalább egészségeset nassolsz. :)

Sportnak az úszás nagyon jó, jól is tud fogyasztani, még a biciklit is tudom ajánlani, ott se érzed annyira a súlyodat. A szobabicikli is jó, ráadásul akár tv-zés közben is tekerhetsz, de a normálnak is van előnye, engem pl megnyugtat a természet csendje és szépsége. Akár a párodat is ráveheted, hogy menjen veled, közös programnak se utolsó egy kis biciklitúra.


Sok erő fog kelleni a változáshoz, ezért ülj le a férjeddel, és beszéld meg vele, hogy nem műtétet szeretnél, hanem életmódváltást. Mondd el, mit tervezel, és kérd meg, hogy segítsen, támogasson (bár normális esetben erre nem kell kérni se), sőt, akár "felügyeljen" is. Tudod, mint az egyik filmben, legyen ételütő, ha rossz ételhez nyúlnál, csapjon a kezedre. :)

Neki is nehéz időszak lesz, neked meg főleg, szükséged lesz arra, hogy valaki melletted álljon. A lényeg, hogy legyél kitartó. Sok sikert!

2016. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ha az egészségedért aggódna, akkor nem gyomorgyűrűt követelne, hanem arra buzdítana (nem sértegetne és bunkózna), hogy életmódot válts, esetleg még segítene is. Sokkal egészségesebb szépen lassan lefogyva önuralmat tanulni, mértéket tartani, és saját erőből lefogyni, nem ilyen műtétek segítségével. Büszkébb is lennél magadra, ha te magad tennél a változás érdekében.
2016. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Eldöntöttem milyen úton induljak el.

2016. júl. 15. 16:39
 17/25 anonim ***** válasza:

Férjed sem normális ha ilyen tanácsot ad neked.

Ugyanis a gyomorgyuru nagyon veszélyes és sok negatív dolog van mögötte.

Pl az étel is megvan hatrozva illetve az ital, alkohol fogyasztás =0 val . Dohányzás úgy szinten nem engedélyezett.

Van egy ismerosom aki ezt végig csinálta és egy szülinapi bulin kocingatni kezdett nem volt részeg és a mentő vitte el.

Nagyon veszélyes.

Én nem tudnék ennyi korlát között élni, és isten ne adja lehet a ferjeddel együtt sem maradtok. Akkor megérni neked a saját életedet kockáztatni?


Bocsi de megerkdezhetem hány kg vagy és hány cm??

Mert lehet teljesen atlagos a sulyod, csak a férjed elvette az önbizalmadat !

2016. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem úgy rémlik 20 kg felesleg kevés ahhoz, hogy ilyen beavatkozást csináljanak.
2016. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy csináld, ahogy jónak gondolod. Ha először még inkább egy evészavarral foglalkozó szakemberhez fordulnál műtét helyett, akkor tedd azt. Viszont ha nem megy másképp, akkor szerintem is hasznos a műtét, mert egy ekkora túlsúly egészségtelen.
2016. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Végül ezelőtt 8 nappal ekezdtem a diétát, minden akaraterőmet összeszedtem, muszály volt, kiderült a kérdés feltevése után, hogy cukorbeteg lettem.

A diéta betartását követően vércukorértékeim napról napra javultak, ma már teljesen jók voltak, Merckformint kell szednem.

2016. júl. 26. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!