Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vége ennek a házasságnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vége ennek a házasságnak?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok mindent bevállaltam a család érdekében, ez elég sok stresszel járt, hozzá van egy amúgy értelmes, de teljesen érhetetlen gyerekünk, katasztrófa otthon is, ha valahova elmegyünk pláne, bevallom van amikor magam alatt vagyok akár napokig is. Bármit csinálok úgy érzem nem elég, nem elég jó.


Párom aztán összebarátkozott egy csoporttársával (kb. barátság extrákkal).


Mondtam neki párszor váljunk el a francba, de nem akar. Közben kiderült a sráccal szoktak ilyenről beszélni, hogy mi lenne ha elválna. Persze hogy miből, hol és hogyan élnének... azt elképzelni nem tudnám. Legfeljebb a gyerek anyjánál.


Miután kiderült ő aztán tartja magát ahhoz, hogy szeret, nem tud nélkülem élni, csak hát nekem nem sok boldogságom van így. Szerintem neki sem.


Viszont ha elválnánk bár dolgozik, nem tudná magát eltartani... ez nekem se tetszene, ugyanakkor balek se akarok lenni, hogy eltartsam ha nem vagyunk együtt.


Érdemes még ezt a házasságot javítgatni, vagy nincs értelme már?


2016. ápr. 20. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha végképp nem tudtok leülni megbeszélni a dolgokat, Szerintem menjetek külön egy kis idöre és gondolkozz el azon hogy van-e értelme ezt folytatni és h hogyan tovább. Ha nem megy akkor sajnos válás :( de ne éld le az életed ilyen boldogtalanul
2016. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Igazából ha benn van a kapcsolatban egy harmadik, ott már szerintem inkább csak ragaszkodás van, mint szerelem. Persze az is közrejátszhat, hogy a másiknak így kényelmes, hogy eltartják, mint egyedül küszködni.

Az viszont biztos, hogy ami most megy már nem fenntartható állapot.


Mindenképpen le kell ülni megbeszélni a másikkal, hogy ha még van erőtök és kellő motivációtok, akkor restart és újra kezdeni az egészet. A régi hibákat kikerülni, nem hagyni elúszni a kapcsolatot. És tudatosan odafigyelni.


Vagy különmentek és akkor ennyi volt. A válókeresethez meg egy fél elég. De amiben jelenleg vagytok az nem vezet sehova. Érzelmileg degradáló, és mozdulni sem lehet tőle semerre.

Bárhogy is döntesz, de ne hagyd az életed elúszni, mert csak ez az egy van!

2016. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hol is kezdjem...

1. Gyerek: érthetetlen? Mondjuk ki kéne deríteni, miért... Egy nevelési tanácsadás nem fog ártani, ott ki is derülhet, hogy mondjuk autista, vagy hasonló, és akkor máris tudod, miért ilyen. Ami a legjobb, segítséget kaptok, hogy megértsétek, és ő is titeket.


2. A párod megcsal. Részemről itt a házasságnak vége, és magasról le..om, hogy hova költözik, oldja meg. Legközelebb megtanulja, kinek tartja oda...

Ebben az esetben talán jobb lenne, ha a gyerek nálad marad, bár ahogy írsz róla, szerintem te nem tudod ezt a kisgyereket szeretni. Így marad az, hogy fizeted a gyerektartást, és mivel a gyerekről pikkpakk kiderül, hogy SNI-s, nem az alap havi 20 ezret vedd a tervbe.


3. Mit érdekel téged, hogy az exed miből és hogyan fogja eltartani magát?! Látod, ezért is írtam, hogy a gyerek nálad jobb helyen lenne, megadod neki, ami szükséges, és a párod fizeti a gyerektartást. Aztán hogy a maradék mire elég, az egyéni szociális, majd eltartja a csoporttársa...


És már most balek vagy, ha nem esik le, hogy a csaj azért van még veled, mert neki is tiszta, hogy a másikkal csak szexelni jó, de az élet melletted kényelmesebb. Ha picivel több pénze lenne, már rég otthagyott volna a pi.ba.

2016. ápr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Voltunk tanácsadáson, nyilván mi se vagyunk hülyék. Megállapították, hogy a gyerek kortársait meghazudtoló képességekkel rendelkezik. Csak kihívás minden nap vele, valójában nem tudtak okosat mondani. Egyáltalán az is külön siker hogy ne érje semmi baj. Én már csak 6 órát dolgozok, hogy legyen időm, de valójában ez sem segít. Szeretné az ember a gyerekét, csak az nem hagyja.


Ez a megcsalás dolog lezárult, annyira nem is érdekelne. Ilyen szempontból nem vagyok vaskalapos, élje csak ki magát ha most erre van szükség. Mondtam én már korábban is ezt a páromnak, de elmondása alapján nem akarja.


Jó sokszor beszélgettünk már, mindig ugyanaz az eredménye. Ha jó a kedvem akkor az hogy oké, legyünk együtt, ha valamiért épp ki vagyok akadva akkor meg hogy váljunk el, de a feleségem nem akar... mert hogy szeret és nem tudná elképzelni mással az életét..

2016. ápr. 20. 11:40
 5/14 anonim ***** válasza:

A házasság előtt miből és hol élt?

A házasság elromlik pusztán attól, ha a felek nem egyenrangúak, és nem állnak a maguk lábán. Téged egyáltalán nem zavart soha, hogy anyagilag és életvitelileg teljesen rád támaszkodik a feleséged, magyarul nem felnőtt, hanem kvázi gyerek?

2016. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elégé kihasználásnak tűnik..
2016. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azelőtt tanult és a szüleinél élt. Aztán dolgozott valahol, aztán dolgozott nálam, most megint egy cégnél dolgozik. Egyébként tehetséges, csak nem volt olyan lehetősége ahol érvényesülhetett volna (mondjuk ezzel biztosan sokan így vannak), talán most mert ennél a cégnél elég hamar előléptették kisebb vezetőnek. Nem láttam ebben semmi bajt, keres ő pénzt, csak nem annyit amiből megélhetne egyedül. Én meg borzasztó szegény voltam akkoriban amikor megismertem, éppen hogy enni tudtam, meg felöltözni, de aztán bevállaltam dolgokat és szépen talpra álltam. Szóval ez nem volt furcsa nekem, mert amikor megismertem számomra az is csodálatos volt, hogy olyan házban lakik aminek nem omlik a vakolata :)
2016. ápr. 20. 15:28
 8/14 anonim ***** válasza:

7: Akkor nem értem, miért állítod azt, hogy nem tudna hol lakni. A szüleinél ha tudott lakni, nyilván mostantól is tudna, ha akarna.

Azt se értem, miért ne tudna megélni a fizetéséből, főleg ha középvezető.

2016. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen amiben most laktok, mikor vettétek? Mert ha a házasság után, akkor a fele az övé.

Minden házasság után szerzett vagyonnak a fele az övé.

2016. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja hát úgy persze, a híd alá nem kerülne, de nem hiszem hogy nagyon jól érezné magát a szüleinél. Azért annak nem örülnék ha a szüleihez kellene hazaköltöznie.


Ez a középvezető ezt se úgy gondoljátok, nem olyan cég ez ahol olyan bazi sokat keresnek, csak mint elismerés hogy látják benne, hogy értelmes most megtették kisebb vezetőnek, gondolom valamivel többet kap mint azelőtt. Lehet tetszik a főnöknek is, fene tudja. Ezt neki nem mondtam. Persze egy fél házat kapna az megint oké, de nélkülem fent se tudná tartani. Előbb vagy utóbb szüksége lenne egy hozzám hasonló férfira. Inkább előbb és szexuálisan is igen topon kell lennie az illetőnek, azért nem lenne könnyű megtalálni, bár nem is lehetetlen.


Az a lényeg, hogy magára nem hagynám és támogatom amíg csak szükséges. Ez az anyagi része nem igazán gond. Nem azért mert olyan gazdag vagyok, inkább mert nem érdekel ez már.

2016. ápr. 20. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!