Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elítélendő, ha valaki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő, ha valaki nem szeretne egyházi esküvőt?

Figyelt kérdés
Mondjuk én. Nem vagyok vallásos. Úgy gondolom, hogy ettől függetlenül az életemet normál értékrend mellett élem. Valójában az bosszant kicsit, hogy sokan kötnek egyházi esküvőt úgy, hogy a vallás nem az életük része. Ennek vajon mi értelme? Mi szükség rá?
2015. szept. 17. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő. Engem ugyan megkereszteltek anno (nem kérdeztek, vittek), de eszem ágában sem volt templomi esküvőt tartani úgy, hogy a hétköznapokban nem gyakorlom a vallást. Ezt nagyon nagy képmutatásnak tartom. Persze divat, meg minden, de semmi értelme.
2015. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A vallásosak számára természetesen elitélendö, hiszen igy nem lesz rajta Isten áldása és csak szemérmetlen paráználkodás az egész.
2015. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"A vallásosak számára természetesen elitélendö..."

Jogos. :)

2015. szept. 17. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a 2-essel, én vallásos vagyok, de senkit nem ítélnék el azért, mert nem volt templomi esküvője és az összes vallásos ismerősöm, családtagom is ezen a véleményen van. Már mi a túróért esküdne egy pár templomban, ha ateisták?


Tehát szerintem egyáltalán nem elítélendő.

De nem értem, téged, mint ateistát, miért bosszant, hogy másnak, aki nem vallásos, egyházi esküvője volt? Nem mindegy az neked?

Én is értelmetlennek tartom, de nem bosszankodok ilyesmin.

Hogy az utolsó kérdésedre válaszolja, sokan a család nyomására teszik (amit szintén nem értek, miért kell ilyesmivel érzelmi nyomást gyakorolni az emberre), vagy csak azért, hogy látványosabb legyen az esküvő (no comment).

2015. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem, még a vallásosok számára sem kellene hogy elítélendő legyen
2015. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem elitelendo de bohockodasnak majomkodasnak tartom aki nem hivo es ott mutogatja magat\

Isen csak aztaldja meg aki hisz benne ez teny

2015. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Isten aldasa nem a templomban kerul az ifju parra.

Megeltem egy ilyen pillanatot egy erdei kis vendegloben, azota tudom, hogy templomban csak akkor eskudhetek, ha O vesz felesegul. Ha mas lesz a ferjem, en sem szeretnek templomban eskudni. Hivo vagyok, nem vallasos.

2015. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért úgy komolyabban én sem bosszankodom rajta. Csak rossz látni ezt a képmutatást... és egyre gyakrabban jelenik meg a közvetlen környezetemben. Ezért is voltam kíváncsi mások véleményére. Köszi a válaszokat!
2015. szept. 17. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
"Csak rossz látni ezt a képmutatást" Ezt teljesen így gondolom én is. Sokan csak azért mennek templomba esküdni, mert az jaj, milyen szép, meg gyönyörű, egyébként életében ha kétszer volt templomban. Ami még bosszantóbb a számomra, hogy templomban esküsznek egyesek, aztán megcsalják egymást. Ha már azért mentek be a templomba, hogy az Úr előtt kelljenek egybe, akkor tartsák is be az ott elhangzottakat.
2015. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!