Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan, aki nagyon korán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki nagyon korán házasodott, "mégis" jól sikerült a házassága? Van olyan, aki nagyon későn házasodott, "mégis" jól sikerült a házassága?

Figyelt kérdés
A múlt héten az egyik napilapban olvastam, hogy a legjobban sikerülnek azok a házasságok, amelyeket 24 és 32 éves kor között kötnek meg - a korábbi és későbbi életkorban létrejött házasságok sokkal nagyobb arányban végződnek válással. Az előbbi esetben azért, mert még nem kiforrott személyiségek, könnyebben mennek bele meggondolatlanul; az utóbbi esetben azért, mert már nehezebben alkalmazkodnak. Ellenvélemények?

2015. aug. 18. 09:21
 1/6 Mumusan ***** válasza:
61%
A korán részével egyetértek, a későn részével nem. A később köttetett házasságoknál már kevesebbek az elvárások, igények, ergo kevesebb a vita.
2015. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt mesélje el valaki miért lett törölve a Hszom!?
2015. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-esel értek teljesen egyet. Késői esetleg második házasságnál már tapasztaltabbak az emberek, rájönnek, hogy fontosa az alkalmazkodás, lemondás is egy kapcsolatban, kevesebb az extrém elvárás, meg jobban tudják kit keresnek és mit akarnak az élettől, így több a sikeres. Persze vannak ott is akiknek sosem nő be a feje lágya.
2015. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kor függvénye. Attól függ mennyire érettek agyban azok akik megházasodnak, és a választásuktól, tehát attól, hogy milyen partnert választanak (mennyire összeillőek). Simán lehet valaki 20 évesen érettebb mint egy másik 32 évesen. Tapasztaltam.

Azok a kapcsolatok amikben túl sok kompromisszumot kell kötni, kvázi fel kellene adni önmagunkat a másikért, hosszútávon nem működnek. Itt jön elő az, hogy az "azt hittem értem megváltozik" kapcsolatok halálra vannak ítélve.

2015. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a koron múlik, hanem sokkal inkább a közös célokon és a kompromisszumkészségen (nem önfeladáson!).
2015. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35 évesen házasodtam, férjemnek is, nekem is első házasságunk, sőt első kapcsolatunk. És jól sikerült :)
2015. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!