Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért ment tönkre a házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ment tönkre a házasságotok az esküvőt követő 5 évben? (Miért váltatok el? )

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
A férjem nem gondolta,hogy ilyen nehéz a gyereknevelés (csak este járt haza,mi volt ebben a nehéz neki?!).A dackorszaknál meg kikészült,káromkodott,ordított a gyerekkel,engem lequrvázott.Még nem váltunk el,ő helyre akarja hozi,én már nem tudom,akarom-e.
2015. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem hagyta magát szeretni, meg nagyon beképzelt nő volt. 2 év házasság után elváltam. Nagyon jól tettem. 38/F
2015. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Joe.38 ***** válasza:
28%
Hu...... ez elèggè összetett ès hosszu. De összefoglalva. A nők a hàzassàgot ma egy pörgös izgalmas dolognak remèlik. A fèrfiak a hàzassàgba a nyugalomèrt mennek. Règen ugy 1900 iga nőket úgy neveltèk , hogy ezt tudjàk. Fèrfiakrol nem.kell szót ejteni e tèren őm több ezer ève vàltozatlanul gondolkodnak. Nekik nem volt liberàlis felszabaditó női plusz jogok. Tehàt a nők ingatagok. Ma nem.kell önmèrsèkletet tanusítaniuk. Sőt ma mindenhonnan azt halljàk azt sugalljàk valosisd meg önmagad. Loreàl Pàrizs mert megèrdemled. 100 ève ezt meg is tehetik Azaz alapvetően a nők 98 % soha nem elègedett azzal ami van. Tehàt nem annak örül ami van hanem azon kesereg ami nincs. Ezt tàmasztja alà , hogy 4 hàzassàgból 3 vàlàssal vegződik ès 82.1% - ban a nő kezdemènyezi adja be a vàlópert. Hisz ès ez a lènyeg ma nincs mitől tartania. Azaz mindenki mellè àll mindenki a segitsègère rohan. Bironő , ügyèsznő TASZ , Helsinki bizottsàg nő egyletek. Mivel a nő mindig àldozat. Azaz a nőnek joga van. Csak joga.
2015. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Azt is meg kéne kérdezni, hogy a nő vajon miért adja be a válópert? Pl mert a férjecske félrek...félt, és egy olyan nő, aki nem igénytelen, ezt nem tűri el. A legtöbb házasság a mai napig a hűtlenség miatt ér véget, és nagyobb százalékban a férfiak részéről történt a megcsalás. Szóval miért is ne adhatná be a válópert a nő? Nem kötelessége eltűrni hogy megalázza a férje.
2015. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4-es az a hutlenseg dolog ugy 50-50%-ban van mar sot,
2015. aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 3-asnak:van,amiben egyetértek veled,de saját példát írnék az elégedetlenségre, mert valóban az vagyok.

Én is dolgozom,nevelem a gyerekünket,végzem a házimunkát.A férjem hamarabb hazaér mint én,magától sosem jut eszébe,de ha megkérem,akkor is csak néha segít.Időnként leordít engem is,a gyerekünket is,minden k..nak elhord,sosem voltam az.Az egyik szobát kisajátította magának,nem rendezhettem be gyerekszobának.A másik szoba nappali és gyerekszoba egyben.Igen,elégedetlen vagyok,mert nem erre vágytam.

2015. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alapokkal van gond

az elvarasok megolik a kapcsolatot

A felek azt hiszik a hazassag egy tele doboz amibol kivesznek mindketten.

A hazassag egy ures doboz amibe rakni kell es pont annyit veszel ki belole amennyit beleraksz.

az emberek nem akarjak elfogadni a hazassag kemeny munka minden nap dolgozni kell rajta

2015. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A házasság egy élő kapcsolat. Ha nem táplálják, elhanyagolják, elsatnyul, megbetegszik. Ha ezek után sem ápolják, gyögyítják gondosan, nyilvánvaló, h meghal vagy teljesen tirz lesz. Kettő ember közös kölcsönhatásáról beszélünk. Nagyon sok könyv van erröl is. Szerelemről minden házaspárnak, A házasság művészete, Az öt szeretetnyelv stb. Szerintem az a legnagyobb baj, a fogadalmat nem vesszük komolyan. A jóban-rosszban azt jelenti: jóban-rosszban, nem csak a jóban. Nem tudjuk, mi a felelősség és az önmegtagadás, egymásért való szolgálat. Jól akarja érezni magát mindenki, boldog akar lenni, a másikkal - de még kevesen jöttek rá, h az igazi boldogság,ha mást teszel boldoggá, a másikért élsz. Pedig ez a szeretet.
2015. aug. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Ó, sok oka van! Egy kapcsolat soha nem egy paraméter miatt fut zátonyra, az csak a kegyelemdöfést adja neki.

Sokszáz kis bosszantó apróságnak kell felhalmozódnia,

mire az ember kilép a kapcsolatból. Gyakran úgy lép ki, hogy fizikailag benne marad, de már nem igazán fontos számára, de vagy nem akarja a másikat megbántani, vagy kényelmes neki a helyzet - gyakran mindkettő egyszerre.

Ekkor jön a megcsalás, a sok veszekedés, az egymás idegeinek felesleges felőrlése. Le kell bontani, fel kell élni azt a potenciált, ami még a másikhoz köti, hogy tovább léphessen...

Két ilyen, (5-éves) kapcsolatom is szétment, látszólag teljesen más és más okból. Valaki írta, hogy a férfiak gyakrabban félrelépnek. Ez egyszerűen nem igaz. Nemzetközi kutatások újabban már nyíltan is kezdik boncolgatni, hogy bizony a nők is csalfák, sőt talán jobban, mint a férfiak, csak ügyesebben titkolják, más módon kezelik a kérdést.


Egyetértek azzal, aki a liberális elveket okolta a családrendszer széteséséért. Ha egyik félnek az évezredeken keresztül nem véletlen működő és bevált modellhez képest elkezdünk picit is több jogot adni mint a másiknak, az törvényszerűen vezet az egyensúly felbillenéséhez, a családrendszer széteséséhez. Nincs min meglepődni, nem kell hozzá 200-as IQ, hogy ezt belássa az ember: Fele pénzért vagy kevesebbért dolgoznak az emberek, mióta a nők is dolgozók lettek, hiszen munkaerő többletet (kétszerezést) generáltak mesterségesen, ami arányosan lenyomta az árakat. Korábban annyit kellett fizetni, hogy az asszonyt és a gyerekeket is eltartsa a férj. Most meg "dolgozzon csak meg a nő is a pénzéért".

Ráadásul mikor kevés a munkahely, dolgozni se mindenki tud, tehát számos családtól 50% jövedelmet egyszerűen elvett ez a rendszer. Ki jár ezzel jól? A dolgozó nők, a férfiak, és gyerekek, vagyis a családok pl. biztosan nem!

Korábban a nőnek volt magánélete, és egyértelmű családmegtartó szerepe és elég szabad energiája minderre.

Manapság meg a kefét rághatja, mert robotol a cégnél, hazaér és ismét robotol. Gyakran olyan munkát végezve, amire neme miatt alkalmatlanabb. Eközben meg a háztartásra általában kevésbé alkalmas férfi viszi a háztartást. A férfi azt csinálja, amihez nem ért, a nő csinálja, amihez nem ért, az egész társadalom meg csodálja, miért tartunk itt? Nyilván ez a modell is működik valahogy, csak épp a sugalmazotthoz képest sokkal rosszabb hatásfokkal és sokkal több gonddal.

Persze vannak kivételek, de a tipikus akkor is ez.

A családi békét régen hagyományosan védte, fenntartotta a társadalom. Hirdette az egyház, segített az állam, a szomszédság. Az erkölcsi szabályok betartására ügyeltek, az eltérőket kinézték, megvetették. Ez komoly benntartó erő volt és sokkal összetartóbbá tette a párokat. Zárt egység volt a rokonság, jobban éltek a vérségi szabályok, kötelezettségek. Ma meg ilyen nincs.

A média mást se szajkóz, mint élj a mának, valósítsd meg önmagad, légy sikeres, fogyassz, keress minél több pénzt, legyél tökös, vagy ha az kicsi, vegyél egy jó nagy kocsit és semmiképp se legyél "lúzer". Ez a szó is egy marhaság. Becsülettel, tisztességgel és alázattal kell példát mutatni, nem kivagyisággal. De aki ilyen, az lúzer, vagyis vesztes. Légy farkas, taposs el mindenkit és ne gondolkodj, törtess át mindenen, vagyis szaporítsd ellenségeid számát, lehetőleg még a barátaidból is ellenség legyen körülötted.

Ez kell a mai társadalomnak.

De aki ilyen semmi ember, az miért tisztelné picit is jobban házasságát?

Gyerekeidnek is vegyél minél több kacatot, mert attól jobban fognak szeretni. Egy frászt fognak! Ellenben reklámozzák az azonos neműek kapcsolatát. (Félre ne értsétek, nekem önmagában nincs bajom vele, csak épp nem termel egészséges, országot fenntartó utódokat, amire nagy szükség lenne hazánkban. Vagyis sokkal több működő és tartósan együtt élő családra lenne szükség. Ha a hazai ipar gyárt egy terméket, akkor legalább ne a konkurrenciáét reklámozzuk már és azután meg majd csodálkozunk, ha majd négerek reppelnek 24 órában fennhangon a szomszédban...)

Azt nem mondja senki, hogy foglalkozz a családoddal, mert bennük valahol majd mégiscsak tovább élhetsz. Vérvonalad fontos, éltesd tovább gyermekeidben, hisz Te egy nagyszerű alkotás vagy, miért ne létezzen ez a típusú ember a jövőben is? MIért kellene kihalnia? Legyél minél többet otthon, a családdal és ne hajtsd agyon magad, mert a stresszt hazaviszed a kapcsolatodba, kitöltöd párodon, gyerekeiden. Azt se mondják, tiszteld, becsüld, szeresd a párod, mert leginkább tőle függ a jóléted, és hozhatja az élet, hogy a puszta életben maradásod, egészséged is és bizony, hogy nem a munkahelyi hajtástól... Szeretetlenségért szeretetlenséget kap az ember vissza, miközben mindenki elvárná, hogy szeressék. Hogy is van ez?!?


Kész agyrém... Minden szemben megy a természetessel, a beválttal, a normálissal. Vannak persze kivételek, de itt az átlagost kell nézni. Mert kivételesen vannak párok, akik ugye együtt is maradnak életük végéig. Régen meg kivételesen voltak olyanok, akik elváltak, külön mentek...

GOndolkodik még hasonlóan valaki? :O

45/FF

2015. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es!


Kérdésedre a válasz: nagyon-nagyon remélem!


(És kívánom, hogy harmadjára ugyan, de találd meg az igazi párodat! :)

67/N

2015. aug. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!