Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem értem a férjem, mit akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a férjem, mit akar evvel mondani?

Figyelt kérdés

Évek óta nagyon jól megvagyunk, de néha teljesen elbizonytalanít.

Van 2 gyerekünk, igyekszünk annyit együtt lenni, amit csak lehet.

Mégis mikor arra terelődik a szó, én megjegyzem, hogy nekem ő tökéletes, szuper apa, stb. Ő nem mond semmit, elkezd kötözködni, h mit nem csinálok jól szerinte, és amikor kérdőre vonom, h ezekszerint számára én nem vagyok ennyire szuper feleség, akkor annyit felel, hogy ő ilyet nem mondott, ezt én mondtam és hogy ő azért nem dícsérget állandóan és nem mondja el azt amit igazán gondol, mert attól tart, h "elszállok" majd.

De én nem vagyok ilyen, és nem értem őt, pedig nekem is jólesne, ha elismerne vagy megjegyezne egyszer egyszer egy pozitivumot bármivel kapcsolatban amit csinálok.

Ettől függetlneül tényleg jól kijövünk. Ritkán veszekszünk és akkoris inkább a gyerekek miatt (engedékenység, stb) de olyan h pl napokig ne szóljunk egymáshoz.. ilyen nincs.

Tudom, h bármi lenne, akkoris számíthatok rá és nem egyszer ezt ő bizonyította is. Több mint 7 éve vagyunk együtt.

Nem értem őt.. szeret, nem szeret? Megszokott vagy mi ez? Nem tudok kiigazodni már rajta, mert néha egy egyszerű beszélgetés alatt úgy meg tud ölelni, mintha világvége lenne, meg állandóan igényli, h odabújhasson hozzám. Viszont így nem értem, h miért nem tudja nekem nyíltan elismerni, h jó felesége vagyok?



2015. júl. 30. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom otthon vagy, esik, unatkozol.
2015. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
A leírtak alapján, biztosan szeret téged!!! és egy igazán jó férj lehet. Most ez, hogy nem dicsér és nem ismer el téged szuper feleségnek ,lehet alapból ilyen a természete , férfi felfogás, Ő nem érzi kötelességének ajnároznia téged, érezteti veled ,hogy szeret és Ő ezzel megtette a feléd irányult érzéseit Ő megtette a dolgát. Az is lehet neked kellene erről leszoknod ,hogy ennyire dicséred,lehet Ő ezt nem is várja el tőled.
2015. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeret dicsérgetni és nem érzelgős....ilyen vagyok én is.
2015. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

1. Nem mindenki szeret dicsérgetni.

2. Van-e annak alapja, amit mond: valamit nem csinálsz jól?

2015. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 exronin ***** válasza:
82%
az az igazság, hogy a férjed jó ember, de -mint a magyar férfiak 80 százaléka- hülye a nőkhöz és egy kicsit önző.
2015. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik úgy viszonyulnak a társukhoz, vagy bárki máshoz, hogy ha valami nem tetszik a viselkedésében, akkor azt szóvá teszik, ami meg jól működik, azt teljesen természetesnek, magától értetődőnek veszik, ami nekik úgy alapból jár, tehát nem kell méltányolni, és nem kell érte hálásnak lenni.


Kritikát előszeretettel megfogalmaznak, azt viszont, amit a másik jól csinál, nagyon ritkán, vagy soha nem teszik szóvá, és vagy nem igazán értékelik, vagy egyszerűen csak nem tudják vagy akarják kimutatni, hogy értékelik.


Ti nyilván nem ez az eset vagytok, ha alapvetően jól kijöttök egymással és a férjed ki tudja mutatni a szeretetét feléd, de sajnos láttam már nem egy olyan elgondolkodtató esetet a saját ismeretségi körömben, környezetemben, hogy valaki csak akkor eszmélt rá, hogy hogyan viselkedett a párjával egy gyakorlatilag már csak kölcsönös előnyökön alapuló praktikus együttműködéssé degradálódott párkapcsolatban, amikor az - akár férfi, akár nő - kilépett a kapcsolatból, - többnyire azok után, hogy a sors az útjába sodort valakit, akitől megkapta az a figyelmességet, pár jó szót és elismerést, amire a társától régóta hiába vágyott.


Jellemzően nem egy jobb, szebb, kedvesebb, értékesebb nőt vagy férfit, csak valakit, aki nem elsősorban a hibáit és a hiányosságait tette szóvá előszeretettel, hanem értékelte benne azt, ami jó, és ezt ki is tudta mutatni.

2015. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Exronin jól megfogalmazta! Tényleg ilyenek a férfiak!
2015. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat!


Nyilván van, amit nem csinálok jól, biztosan, én egy percig sem állítom, hogy mindent tökéletesen csinálok.

Talán azért érzem furcsának mindezt, mert én képes vagyok őt "fényezni", h milyen jó férjem, stb. Igaz, hogy én nem tudom, h ő privát beszélgetések alkalmával miket mondhat rólam, bár azok alapján ahogy állnak hozzám a kollegái, biztos nem hord le vagy hasonló. Csak egyszerűen jólesne néha, ha kicsit beismerőbb lenne, h "igen, sztem jó feleségem vagy, jó páros vagyunk", így talán nem tűnne fel ha kritizálja, h pl nem elég sós az étel vagy hogyan pucolom a krumplit.

2015. júl. 30. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvass utana a szeretetnyelveknek es mindjart megerted. Te a dicsero szavakkal fejezed ki a szereteted, o pedig erintessel, es mindketten azt tudjatok jobban adni es azt szeretnetek jobban kapni, ami szamotokra magatol jon. Tanuld meg az o szeretetnyelvet, es fejezd ki neki erintessel az erzeseid.
2015. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha érdekelnek a "szeretetnyelvek", amiről a 9. hozzászóló ír, röviden itt tudsz róluk olvasni:


[link]


Egy Gary Chapman nevű párkapcsolati terapeuta alkotta meg ezt a fogalmat, sok könyve is megjelent magyarul a témában, szerintem nagyon jók és gyakorlatiasak, többek között attól, hogy nagyon sok mindenre a saját praxisából vett konkrét esetetek kapcsán próbál rávilágítani.

Ha érdekelnek, szerintem érdemes egy könyvesboltban belelapozni valamelyikbe.


[link]

2015. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!