Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretem a párom ő is engem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a párom ő is engem érdemes megnősülnöm?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek kérdésem az volna azoktól akik házasok vagy voltak már házasok hogy szerintetek jó dolog e? Pár hónap mulva nősülök legalábbis nagyon szeretnénk a párommal és érdekelne minden vele kapcsolatos tényezö mert még soha nem vettem el senkit életemben mivel jár okozhat e nekem kellemetlenségeket? vissza lehet e élni vele? PL hitel átruházodás rám ha van vagy hasonlók? Milyen következményekkel jár? Az alapokat én is tudom mi a lényege de milyen felelöséggel tartozom ha ez megtörtént köztünk? Amim van az onnét kezdve közösnek számit vagy hogyan müködik ez az egész?

2015. júl. 18. 03:00
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

...mert még soha nem vettem el senkit életemben....

Haha, hát szerintem még ne nősülj meg, előbb nőlj fel :)

2015. júl. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Interferencia ***** válasza:
79%
Ezt neked kellene eldöntened.
2015. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha így is úgy is együtt élnétek, akkor jobban jársz jogilag, ha elveszed. A házasságban minden szépen szabályozva van, ha mégis elválnának az útjaitok, sokkal könnyebb úgy egyezkedni. A bíróság sok év együttélés után utólag elmondhatja, hogy élettársak voltatok és bonyodalmasabb, hosszabb procedúra vár rátok, ha nem tudtok szépen osztozkodni a közösen szerzett dolgokon. Amid most van, az saját szerzett dolog. Ha hitelt fizet valamelyikőtök, akkor a hitel házasság ideje alatt befizetett összegét fele-fele, vagy vagyonarányos módon felezik utólag (tehát ha most fizetsz egy lakásra hitelt, közben is fizetitek, a fizetésetek kb egyforma, akkor az asszonynak utólag tulajdonjoga lesz a házon a közösen befizetett összeg fele értékében, pl. 20%-ban). Én mindenképpen a házasságot ajánlom, régebben olvastam egy válóperes ügyvéd blogját, nagyon sok élettársnál vett részt az osztozkodás csodás eseményénél, minden esetben azt emelte ki, hogy jobb lett volna papírral.
2015. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolonak köszönöm a válaszát erre vagyok kiváncsi a többi válasz számomra semmitérö volt ugyanis tudom jól hogy mit akarok csak azt nem tudhatom mivel jár a dolog jogilag továbbá elég felnött vagyok már pont illik a korom a házassághoz. A párom 1x már elvállt 4 év után az alkesz volt férjétöl emiatt érdekel minden részlet nehogy esetleg késöbb én is úgy járjak mert az nekem nem kell ez az a tényezö amiért kicsit bizonytalan vagyok.
2015. júl. 21. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!