Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a saját nevem teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a saját nevem teljesen elhagyom, és a férjemét veszem fel, akkor olyan, mintha testvérek lennénk?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy válaszban, és már amúgy is többen mondták nekem. De több okom is van arra, hogy így tegyek majd a házasságkötéskor: egyrészt, ahonnan én jöttem (vajdasági vagyok) mindenki gondolkodás nélkül így csinálja, saját nevét elhagyja, férjét felveszi, pont. Senkinek semmi, én ebben nőttem fel. Most már Budapesten vagyok, itt meg csak néznek rám nagy szemekkel, hogy dehát ez olyan, mintha a testvére lennék. Másrészt, a saját nevem én mindenképpen el szeretném hagyni, a -nétől meg a hideg ráz. Most akkor milyen megoldások vannak? Tényleg olyan lenne, mintha a testvére lennék? Mármint, mikor látnak minket egymás mellett, akkor egyértelmű, de mondjuk írásban, vagy valami... De most akkor mi lenne a jó megoldás?
2015. júl. 3. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Na most ezt nem értem. Szabó Tímeából leszel mondjuk Hollósi Gábor?
2015. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nektek legyen jó, mit számít mások véleménye? Nekem volt egy tanárnőm, akinek ugyanaz a lánykori vezetékneve, mint a férjéé, amúgy még távolról sem rokonok, így a neve maradt úgy, ahogy volt, megúszták az iratcserét.

Ha te így szeretnéd, ahogy leírod, akkor tedd így. Én sem akarok "-né" lenni, nekem pl. a kötőjeles forma a legszimpatikusabb jelenleg. Aztán majd meglátom, mire oda kerülök. Nem kívülállók fognak érdekelni.

2015. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs akkora hagyománya a teljes vezetéknév cserének, úgyhogy sok embertől idegen. Mint ahogy a kötőjeles verzió is.. pedig ugyebár az is lehet pusztán leánykori név, egy kötőjelesről sem mondod meg, ha férjnél van. A leánykori név megtartása pedig még extrémebb sokak szerint:D Egyedül a -né tagból lehet következtetni arra, ha az ember férjnél van, viszont azt is sokan megtartják válás után, úgyhogy még az sem biztos. Használd úgy a neved, ahogy neked tetszik, a hozzád közel állók tudni fogják, férjnél vagy vagy sem, akit pedig rajtuk kívül érdekel, majd megkérdezi.
2015. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1: Szabó Tímeából (ez vicces, tényleg Tímea vagyok :D ) lennék Hollósi Tímea. A lánykori nevem (a "Szabó" részt) akarom messze eltörölni az élet süllyesztőjébe. Szegény gyerekeim, akiknek majd minden iratukra a lánykori nevem kell írniuk... Sajnos őket nem tudom megkímélni ettől.
2015. júl. 3. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is azt tervezem, hogy egy az egyben "átveszem" a leendő férjem nevét, mert tetszik a neve, nem változna a monogrammom és ha esetleg külföldre mennénk egyáltalán nem lenne furcsa, hisz akkor angolszász térségben Mrs. lennék nem Ms :)


Egyébként pedig mindenki úgy veszi fel ahogy neki kényelmes. Ha neked az a természetes, hogy teljesen felveszed, akkor felveszed. Nekem van egy-két ismerősöm aki szintén teljesen felvette elhagyva a leánykorit. Ők még nem mondták, hogy testvérnek nézték őket volna valaha is. Sőt, így kevesebb a problémájuk, mintha megtartották volna a leánykorit, mert pl nálunk anyukám megtartotta a leánykori nevét (orvos, apu is, így macerás lett volna a Dr. Kissné Dr. Nagy Etelka mondjuk) és a suliban rendszeresen ferdén néztek rá a tanárnők első szülőin, hogy leányanya vagy vadházasságban élnek apuval, mert én már gyerekkorom óta kikértem, hogy az én anyukám nem Kissné hanem Nagy. Valamiért roppant büszke voltam arra, hogy nekem nem -né az anyukám. :D)

2015. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyszüleim úgy házasodtak össze, hogy mindkettejüknek alapból ugyanaz volt a vezetékneve.

Nem voltak közeli rokonok csak ugye falvakban sokaknak van ugyanolyan vezetéknevük. :D Igaz nagymamám teljesen felvette a férje (nagyapám) nevét, így lett "Hollósi Gáborné" a személyigazolványában is.


Szerintem, ha az emberek megtudják, hogy házasok vagytok akkor azonnal sejtik, hogy nem rokonok, hanem felvetted a férjed nevét.

Ám lehetnél "Hollósiné" ... Tímea is vagy ilyen alakban sem hangzik jól?

2015. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
anyukám is lecserélte a vezetéknevét teljesen, de nekem ez sose volt fura. nem tudom akkoriban mit szóltak hozzá, de szerintem értelmes ember nem hiszi hogy testvérek vagytok ha elmentek valahova :D
2015. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy így gondoljátok, akkor mégsincs miért aggódnom :)


7: a -né utótagtól tényleg a hideg ráz. De nem tudom megmagyarázni, miért. Valahogy a 90 éves özvegy macskás nénikékhez tudom csak kötni, hiába, hogy tudom, egyáltalán nem csak rájuk jellemző ez a névválasztás.

2015. júl. 3. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahol én élek az a természetes, ha a feleség felveszi a férje vezetéknevét. A lánykori vezetéknevét pedig teljesen elhagyja. Én ilyet életemben nem hallottam, hogy emiatt testvéreknek nézzenek egy házaspárt. Az, hogy ne vegye fel valaki a férj vezetéknevét azt hittem ilyen csak filmekben van. A né-ről pedig azt hittem egy régebbi hagyomány, amit már nem használnak. A kötőjeles verzióról, pedig csak úgy hallottam, ha a férj is felveszi a feleség nevét, és mindketten, mindkét vezetéknevet használják kötőjellel elválasztva. (Pl nagyszüleim)


Én bisztos elhagynám a lánykori vezetéknevemet, és felvenném a férjemét né nélkül. (Ha csak nem futok be híres pszichológusként a jelenlegi nevemmel.)

2015. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!