Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnék a hozzáállásomon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék a hozzáállásomon változtatni?

Figyelt kérdés
Szüleim egész életükben vállalkozók voltak, együtt dolgoztak, mindent együtt csináltak, hasonló mentalitással rendelkeztek, nekem ez volt a természetes. A férjemmel mikor megismerkedtem neki is volt munkája és nekem is. Mindig is álmom volt, hogy egyszer közösen indítunk egy vállalkozást, ezt tudta ő is. Most gyesen vagyok itthon, neki sincs munkája egy ideje, próbálnám egy ideje rávenni, hogy lépjünk valamit közösen, de ő semmit nem akar. Megelékszik azzal a fizetéssel amit alkalmazottként megkeres (havonta kb 90.000-et keresett eddig, mert végrehajtást vontak neki) Most hogy nincs bejelentett munkája alkalmi munkákat vállal ismerősnél, ennél-annál, dolgozik ahogy csak tud de saját magának nem keresi a munkát, mindig csak azt nézi kihez tud elmenni besegíteni. Nagyon zavar, hogy nem jutunk egyről a kettőre, csak telik az idő és ugyanott tartunk, kb sehol. Lassan úgy érzem bennem van a hiba, el kellene fogadjam hogy külön élete van neki is és nekem is, de így azt érzem hogy nincs közös célunk sem.
2015. jún. 14. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Milyen vállalkozásra gondoltál? Mert nagyon nem mindegy! Meg aztán milyenek a lehetőségeitek?

Egy vállalkozás beindítása, sikeres működtetése nem unatkozó gyeses anyukákon múlik ám.

2015. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy vállalkozás kockázatos dolog, és egyáltalán nem biztos, hogy be fog jönni a dolog, ezért érthető, ha a párod fél emiatt. Ráadásul egy alaptőke is szükséges hozzá. És nagyon nem mindegy, hogy milyen vállalkozás! Nézzetek jól körbe a piacon, hogy manapság mire lehetne kereslet, és persze olyat csináljatok, ami jól is megy nektek, a legjobbnak kell lenni!
2015. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki vállalkozó alkat, ezt neked is tiszteletben kellene tartanod. Téged senki nem akadályoz abban, hogy vállalkozó legyél, ő meg keressen valami fix, stabil munkahelyet. Attól még lehetnek közös céljaitok: más területen. Nem a közös vállalkozás az egyetlen cél, ami összetart egy családot, még akkor sem, ha te ebben nőttél fel...
2015. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán vállalkozás beindításához kértem tanácsadást, azt nem ebben a kategóriában tettem volna fel, de azért köszönöm a válaszokat:). Tudom jól mivel jár egy vállalkozás beindítása, van tapasztalatom, én is vállalkoztam, amikor a kislányom megszületett akkor szüneteltettem be. Páromnak hiába lenne fix munkahelye, mivel régről van hitele még 10 évig biztos vonni fogják, így havi 80-90000 ft-nál többet nem hoz haza, ami sajnos nagyon kevés az én gyesem mellett, arról nem is beszélve hogy rengeteget kell dolgoznia ezért a pénzért. Ha még a teljes összeget megkapná azt mondom talán, de ez így semmire nem elég. Ha soha nem kockáztat minimálisat sem, nem is jut előrébb. Mondtam neki, ha közösen nem is de legalább saját maga próbálna önállóbb lenni, magának felvállalni munkákat és nem mindig más alá bedolgozni, de nem...azt mondja neki ez így jó.
2015. jún. 14. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönjük kérdező a kioktatást! Sajnáljuk szegény férjedet!
2015. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma Magyarországon vállalkozást indítani egyenlő az öngyilkossággal. Az állam ott sarcolja a magyar kisvállalkozókat, ahol tudja. Minden törvényt betartva nyereségesen működtetni egy vállalkozást lehetetlen.

Ha normálisan meg akartok élni, irány külföld!

2015. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a probléma gondolom már nem most kezdődött, ha most ilyen, akkor eddig is ilyen motiválatlan lehetett. A kérdés, hogy eddig miért nem zavart? :)
2015. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csereljetek, maradjon otthon o a babaval, te meg csinald a vallalkozast!

Tobb szempontbol is jobban jarnatok, o nyilvanvaloan nem vallalkozo alkat (nem hibaztatom, en sem vagyok az), te viszont igen. Alkalmi munkakat gyerek mellett is el tudna vallalni (legfeljebb kevesebbet, pl. hetvegenkent), es ha te keresel, a vegrehajtasra is kevesebb menne el.


(egyebkent meg nem a te kislanyod, hanem kozos az a gyerek - mar ha a szuznemzes lehetoseget, meg azt a kb. 2000 evvel ezelotti galileai esetet nem szamitjuk)

2015. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!