Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötés után miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés után miért sárkányosodnak el a nők?

Figyelt kérdés

Van egy könyv (Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról) amiben az áll, hogy az esküvő után a nők jellemváltozáson mennek keresztül, elsárkányosodnak. Ha a férj valamit rosszul csinál, eleinte csak butuskának nevezi, később bunkónak. Ez minden téren megfigyelhető. A férj pedig rájön, hogy az angyali hercegnője, akiről azt hitte hogy olyan mint egy gyönyörű, habos, orosz krémtorta, a valóságban csak egy többhetes összeaszott töpörtyűs pogácsa.

Mi az oka ennek a változásnak?



2015. jún. 4. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

1. Ez nem mindenkivel történik meg.

2. Olyan esetben szokott megtörténni, ahol vagy megalkudtak egymás mellett a felek, vagy nagyon megjátszották magukat, és esküvő után már úgy voltak vele, hogy ezt a pontot is letudták, és már nem kell tenniük érte semmit.

2015. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Közel sem mindegyik. Nagyon sok igen remek feleség is van.

Aki sárkány lesz, annak a csírája mindig megvan előre. hisztik, bűntudat keltési technikák, parancsolgatás, állandó vegzálás (jellemzően akaratosság) stb...

Tehát esküvő előtt is egy okosabb férfi már észreveszi, hogy asszony pajtás bizony eléggé kis "minihitler" úgy egyébként.

Ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogy amelyik sárkánynak kinőtt az első feje annak az összes ki fog.

Ezért (is) nem tűrűnk meg hisztiket alku nélkül, és a tipikus bűntudat keltős technikákat. Ebben jottányit nem lehet engedni.


Másrészt azzal lehet sárknykodni, aki hagyja magát. Ehhez kell egy gyenge jellemű, "papucs" akin el lehet uralkodni. Egy erős jellemző férfinak egy házisárkány nem pálya, hamar kirakja a szűrét.

2015. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Vagy alapból rossz természetű a nő, csak az elején nem veszi észre a férfi, vagy maga a kapcsolat romlik meg.

Olyan nőknél is láttam már ezt az "elsárkányosodást", akire túl sok teher hárul, pl. 8-10 óra fizikai munka után a házimunka és a gyereknevelés oroszlánrésze, a férje pedig nagyon keveset vállal át.


De ennek semmi köze az esküvőhöz. Tökmindegy, hogy házasság, vagy élettársi kapcsolat, bármelyikben előfordulhat.

És akkor még nem beszéltünk a férfiak elsárkányosodásáról, de ezt nem feszegeti a kérdés. :)

2015. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kulcs: "az angyali hercegnője, akiről azt hitte hogy olyan mint egy gyönyörű, habos, orosz krémtorta, a valóságban csak egy többhetes összeaszott töpörtyűs pogácsa"


Nem kell azt hinni a töpörtyűs pogácsáról, hogy gyönyörű, habos, orosz krémtorta. Ahogy fentebb többen írták: aki elsárkányosodik, az már a házasság előtt is sárkány, csak sokan homokba dugják a fejüket, és nem hajlandók tudomást venni erről. (Férfiakra és nőkre egyaránt igaz ez.)

Nagyon sokan mennek úgy bele kapcsolatokba, hogy dédelgetnek a fejükben egy álmot arról, hogy milyen társra vágynak, és a rózsaszín ködtől olyannak is látják a párjukat, aztán meglepődnek, hogy jé, hát nem olyan...

2015. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Én még mindig gyönyörû, habos orosz krémtorta vagyok ;)
2015. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azért nálunk nagyon sok esetben a férfiak is bőven tehetnek róla.

Amikor az ember minden áldott nap összeszedi a férje széthagyott zoknijait, először csak szól, hogy drágám, tedd már be a szennyesbe. Aztán egyre határozottabban szól. Aztán elszakad a cérna és üvölt. Pedig csak egy apróságról van szó.

Tulajdonképpen a férjnek is csak egy apró mozdulatról lenne szó, mégsem teszi meg. Mert valójában ő lesz**** azt a munkát, amit a felesége végez. Aztán meg panaszkodik, hogy sárkány lett az asszony.


Az exem ilyen volt, szerinte hamar sárkánnyá váltam.

A párom beáll mellém, amikor csinálok valamit. Ha nekiállok pirítani a hagymát, szó nélkül felkockázza a húst. Ha elkezdek pakolni a mosógépbe, már szalad is körbe a lakásban és szedi össze a széthagyott ruhadarabokat. Nem is sárkányosodtam el. Széthagyta a zoknijait? Hát majd összeszedi. :)

2015. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

"Egy nő nem minden férfi mellett ugyanaz a nő."

/Anatole France/

Sok esetben a férfiak tehetnek róla a nemtörődömségükkel,ha egy nő elsárkányosodik. Persze vannak kivételek.

2015. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez nagyon ki van sarkítva:DD mintha a férfi teljesen tökéletes lenni. pedig általában a férfiaktól indul ki a probléma: az elhanyagolás, a neemtörődöm hozzáállás, a kocsmázás és sorolhatnám.
2015. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Házasságkötés után miért lustulnak el a férfiak?


Viccet félretéve, szerintem a felnőtt élet okozta stressz és a kommunikáció hiánya okozza ezeket.



Meg azért sárkány és sárkány közt is van különbség :)

Én pl. nem hisztizem nonstop, de bennem is van sárkányvér. Egy ideig roppant türelmes vagyok, de, ha elpattan az a bizonyos húúr, akkor elég hirtelen természetű vagyok.


És, ha pl. megmutatom a pasimnak, hogy hogyan teregesse ki úgy a ruhát, hogy ne legyen gyűrött.. ha többször megmutatom..

"("""Ha a férj valamit rosszul csinál, eleinte csak butuskának nevezi, később bunkónak.""" )

.. és továbbra sem megy, akkor az bizony bunkóság és/vagy a másikra oda nem figyelés eredménye. Ha én igyekszem úgy csinálni mindent, hogy neki jó legyen, akkor ő is törekedjen arra.

- na, a 4-5. alkalomnál belőlem is előtör a tűzokádó..

2015. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

9-es,milyen jól megfogalmaztad :)

7-es vagyok.

Csak 1 példa:Kisgyerekes anya vagyok,és megőrülök attól,hogy a férjem a kést mindig az asztalon hagyja,illetve csavarhúzóval is előfordul.Nem tudok mindig résen lenni.Majdnem szívbajt kaptam,mikor a kisfiam kezében egyszer megláttam.Hiába szóltam ezerszer szépen,kijött a sárkány.

2015. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!