Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvennéd a férjed nevét, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvennéd a férjed nevét, ha az nagyon nem tetszene neked?

Figyelt kérdés

Például ha olyan "kínos" lenne a vezetékneve, mint Pötsch, vagy Bögyös, felvennétek? Mint Pötsch Gézáné, vagy Pötschné Szabó Éva, vagy Pötsch-Szabó Éva, esetleg Pötsch Éva? Vagy inkább nem vennétek fel a nevét?


Az álszent, "szeretem a páromat, ezért a nevét is szeretem" kommenteket mellőzzétek.


2015. ápr. 25. 15:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Én semmiképpen nem venném fel mert szeretem a sajátomat és elég ritka név...
2015. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Több okból nem venném fel, ha nem tetszene. Egy, nem akarok most már egy olyan névvel élni, ami nem tetszik, kettő, megszoktam a sajátom, három, még pénzbe is időbe is kerül, mire kicserélem a papírjaimat.

Sőt, nekem volt még egy indokom, külföldön élek, magyarba házasodtunk, ha most felvettem volna férjem nevét, otthon is kellett volna maradnom pluszba, meg még itt is külföldön mindenhol szólni, ráadásul itt a né-vel ellátott nevek elég furán néznek ki.

30 éve apám nevét hordom, nem tudnék egy újat megszokni.

Szerintem igazából az lenne az igazságos, ha házasságkötéskor egy 3. nevet venne fel mind a kettő fél. Úgy értem, mind a két fél változtatna. Vagy pedig kötőjellel ellátva felvennék egymás nevét. Habár ez a gyerekekre nézve nem túl igazságos. Most gondold el, akik felnövekedésük után szintén házasodnának:D

Már csak abból a megfontolásból is hülyeség felvenni, hogy mi van, ha váltok? Akkor vagy megtartod a férjed nevét és minden egyes bemutatkozáskor magyarázkodsz, hogy nem vagy férjnél, főleg, ha randira mész, vagy megint csinálhatsz vissza mindent. Nem mintha bárki is úgy indítana egy házasságban, hogy el akar válni, de mi van, ha elválsz, vagy elég ha megözvegyülsz. Akkor is szeretnél majd egyszer új párt és elég hülyén néz ki, hogy xnéként bemutatkozol egy új baráti körben, mikor már y párja vagy. Ott is magyarázkodhatsz.

A legtisztább, ha mindenki marad a saját nevénél.

Azoknál praktikus a névváltoztatás, akinek gáz a neve és akkor oda-vissza lehet változtatni.

Az én férjemnek is elég idétlen neve van, de azt hiszem fel se hoztam, hogy esetleg felveheti az én nevemet, mert egyrészt az előzőekben leírtak miatt-külföldön élünk, bonyolult lett volna-azonkívűl ő az egyetlen utód, még ha idétlen is a neve, legalább csöpp esélye maradjon, hogy tovább fennmaradjon ez az igen ritka név:D (Na, mondjuk erről lecsúszott, mert kettőt terveztünk és mind a kettő lány lett:D)

2015. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

"Vagy pedig kötőjellel ellátva felvennék egymás nevét. Habár ez a gyerekekre nézve nem túl igazságos. Most gondold el, akik felnövekedésük után szintén házasodnának:D "


Pedig a spanyoloknál így van, mindenkinek 2 vezetékneve van hagyományosan, és még senki nem halt bele. A gyerek mindkét szülőtől egyet kap.

2015. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

én nem vettem fel a férjem nevét, nem volt sértődés belőle.

a lánykori nevemet nem akartam eldobni, nálunk csak lányok vannak, na meg szeretem, így megtartottam, ez nem volt kérdés. viszont a férjem nevének is jelentése van, az enyémnek is, együtt meg egy bizonyos ételneve, nem írnám le a neveinket, de hasonló mint a gulyás leves :D azért ilyen névvel se élnék, így maradt a lánykori nevem, a gyerekek meg az apjuk vezetéknevét kapták :)

2015. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem venném fel.

Nálunk erőltették sokáig a férjem rokonai (még olyan is, akinek köze nem volt hozzá), hogy felvegyem a nevét (pl.) Tóth Károlyné-ként, de közöltem, hogy nem!

Kötőjeles megoldás tartottam a legmegfelelőbbnek.

Ennek megvolt az oka: A családban mindenki Tóth Károlyné.

Nos, én pont, hogy nem leszek és nem is lettem az!


Már 5 éve vagyunk házasok, eddig nem tették szóvá, hogy megszakítottam ezt a "csodás" (borzasztó) hagyományt.

A legkritikusabb személy sem utál még, sőt (!) mióta összeházasodtunk, azóta még jobban szeret. A férjemnek gyakran mondja, hogy nagyon belevaló asszony vagyok! :)

2015. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjemnek gyönyörű neve van, mégsem vettem fel, egyszerűen ez számomra nem jelent semmit, nem ettől függ, hogy jó-e a házasság vagy sem. A gyerekek viszont az ő nevét kapták. Viszont az egy érdekes kérdés, hogy mi lenne, ha Pötsch Árpádnak hívnák a férjemet a gyerekekkel. Én a magam részéről biztos harcoltam volna azért, hogy a gyerekeknek ne kelljen ilyen névvel élniük, és kapják inkább az én nevemet. Szerintem ha normális a férj, ezt meg kéne értenie.
2015. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azokat sem igazán értem, hogy akik ilyen kínos névvel élnek, miért nem változtatják meg.
2015. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Felvenném, mert szeretem a párom, és a neve sem zavar..

Kérdezõ: a vèleményekre vagy kíváncsi, vagy elvàrod, hogy mindenki azt válaszolja, ami neked tetszik? Nekem ez a véleményem, akár álszentnek tartod, akár nem.

Egyébként a páromnak nincs gáz neve, bár kicsit furcsa hangzásù, de fel fogom venni, méghozzá úgy, hogy Kovács Istvánné Szabó Katalin.

2015. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!