Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kötelező ilyen esetben is a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelező ilyen esetben is a házassági esküt betartani?

Figyelt kérdés
"Egészségben, betegségben, szegénységben, gazdagságban hű leszek hozzád" - valami ilyesmi a szövege. Férjem skizofrén beteg, nem szedi a gyógyszerét és ilyenkor pörög, felhangolt, ingerült és agresszív. Nem hallgat senkire, nem lehet rá hatni, hogy szedje a gyógyszert. Ilyenkor félek tőle, mert kiszámíthatatlan. Többször volt agresszív megnyilvánulása, egyszer meg is ütött. Nekem is ez a betegségem, de én gyógyíttatom magam, mert nekem fontos a kapcsolatunk. Anyósom azt mondja, hogy a házassági esküt be kell tartani, de véleményem szerint ez nem az az eset, amikor valaki önhibáján kívül betegszik meg, vagy lebénul és gondoskodni kell róla, mert azt megtenném minden további nélkül. De férjem szántszándékkal teszi kockára a boldogságunkat, a munkahelyét kockáztatja a rosszullétével és az én nyugalmamat zavarja meg. Nem először teszi ezt, 7 éve tűröm azt, hogy gyakran van rosszul és nem kezelteti magát rendesen. Már odáig jutottam, hogy elhagyom. Mi a véleményetek?
2015. ápr. 21. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem kotelezo. Latod, sokan huseget fogadtak, megis megcsaljak a parjukat. Ha semmi sem hat ra, jobb lehetoseged nincs sajnos
2015. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Ma már a házassági eskü nem más mint egy régmúlt szokásos szöveg.

Olyan is van, hogy "Amíg a halál el nem választ"

Ha mindenki betartaná a hűségesküt akkor soha senki nem válna el.

2015. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Szrd le a manipulativ szoveget. Hagyd ott.
2015. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Én már rég elhagytam volna. Azért figyeled anyóst milyen ravasz? Fosik hogy rámarad a beteg fia ápolása és próbálja mellette tartani a balekot akit kifogott magának. Ha valaki súlyos beteg, de kezeltethetné magát mégse teszi, azzal nem csak magának árt, de konkrétan szembeköpi a szeretteit...
2015. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked is egy életed van.
2015. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Egészségben, betegségben, szegénységben, gazdagságban hű leszek hozzád". Te ezt fogadtad meg, tartsd is be! Nem azt, hogy a saját hülyesége miatt lesz egyre rosszabb a kapcsolatotok, nem vagy köteles tűrni a hülyeségeit. Nem a betegségre gondolok, arról nyilván nem tehet, de arról, hogy nem tesz a javulásért, arról igen.
2015. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bence_ ***** válasza:
96%

Ezt az esküt csak te mondtad?

Mert ha ő is akkor rá is vonatkozik.

Ő 7éve tojik a társára.

2015. ápr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Anyósom azt mondja, hogy a házassági esküt be kell tartani"


Nyilván egyszerűbb a fiát védeni. Azt tanácsolom amit egyik korábbi kommentelő: sz*rd le a manipulatív szöveget és hagyd ott a férjed. Nem kell semmit sem "tűrni" egy kapcsolatban. Változtatni kell rajta, vagy ha az nem lehet akkor kilépni.

2015. ápr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok az előttem válaszolókkal.
2015. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyósnak, hogy te a másik fiához mentél feleségül, aki szedte a gyógyszereket, és szeretett téged, akivel most élsz, ahhoz nem tartozol hűséggel.
2015. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!