Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak nekem fordul fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem fordul fel a gyomrom az ilyen magas mértékű képmutatástól?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin (is) tapasztalom, hogy van egy tábor, aki a házasság témakörénél a szerelemről, szeretetről és bizalomról papol. Hogy ugyebár anélkül értelmetlen egy házasság. Csak az a fontos, hogy bízunk vakon és szeressük egymást.

Hát én nem tudom miért kell leszólni azt aki esetleg a rózsaszín köd és a tanmeséknél egy kicsit tovább lát és esetleg nem szeretne évek múlva arra ébredni, hogy kisemmizték. És akkor itt el is érkeztünk a második táborhoz, akik az elváló vagy válni lészülő feleket látják el hasznos tanácsokkal, eső után köpönyeg alapon, mert ők is ugye úgy rohantak bele a házasságba, hogy élete végéig csak őt fogja szeretni és minek tovább gondolkodni a mánál?


Én már gyerekként is hatalmas hazugságnak éreztem ezt az egész képmutatást, amit a felnőttek oly profi szinten űznek. Hablatyolnak itt a bizalomról és a szerelemről, és pár év vagy évtized után pedig a másikat egy kanál vízbe is megölnék. Bár akkoriban még a meséken éltem én is, de egy ekkora tündérmesét így benyalni, felnőtt fejjel...

És milyen vemhesen támadják az emberek akik esetleg megmaradnak a realitások talaján. Teszem azt bebiztosítják a jövőjüket, vagy nem szerelemből (barátként) házasodnak.

Pedig ha azt vesszük, hogy 10-ből 5 végződik válással, a maradék 5 ami egybe maradt abból is legalább 3 csak a gyerekek és közös javak miatt marad meg... nem pedig a fene nagy szerelem és bizalom miatt... akkor mégis ki a vak? Ki az akinek nem való a házasság?


Igen elvált szülők gyereke vagyok, igen főként a rossz példák vannak előttem dögivel (bár vannak szépek is amit az 1 kezemen össze is tudok számolni).

És mégis az van, hogy aki előre mer gondolkodni annak nem való a házasság, mert hogy merészeli, hogy nem rózsaszín vattacukornak képzeli az életét! És miért nem feltétlen megadással és szerelemmel házasodunk mert az összes cseszett mese szerint ez hozza meg nekünk a boldogságot...? (... és később a pereket és a harcokat a gyerekért, amibe azok belerokkantak, és az ügyvédek új villáját)


Nekem egyszerűen ettől a gondolkodástól a gyomrom is felfordul! És amilyen álszenten áll a társadalom ehhez a témakörhöz.


2015. febr. 3. 10:48
1 2
 11/15 Shaddark ***** válasza:

Az emberek (jó esetben) változnak. Én pl. semennyire sem hasonlítok 30 éves önmagamra, a 20 évesre meg se a mostani, se a 30 éves... Mintha teljesen más személyiségek, emberek lennének.

Van aki magától fejlődik, van akiket a környezete változtat meg, van aki úgy marad. Sok házasságot láttam már pl. válással végződni ahol tipikusan a nő fejlődött mind értelmileg mind érzelmileg tovább ,a férfi meg maradt aki volt... Ilyenkor már nem az a 2 ember a része a kapcsolatnak akik örökkön-örökkét fogadtak egymásnak. Egy jó kapcsolatban időt szánnak egymásra a felek és mivel sok a közös hobbijuk, ugyanazon barátai körük és érdeklődésük van, és sok időt töltenek közösen együtt, akkor együtt fejlődnek. Ahol ez nincs meg ott max. akkor maradnak egymással (kölcsönös stagnálásban) ha a férfi álló nap focit néz, az asszonyka meg sorozatokat :D

2015. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon hiszek abban, hogy a rózsaszín ködben köttetett házasságok feltétlen tartósak maradnak. A házassági szerződés viszont az esetek nagy részében elég gyermeteg és visszataszító húzás. A házasság és az együttélés között nagyjából a vagyonközösség a különbség, és ha valaki nem akarja ezt vállalni, akkor minek házasodik? Számomra ez a képmutatás. Kötsz egy házasságot, de szerződésben rögzíted, hogy az valójában ne házasság legyen, csak a neve legyen az.. A mai világban már csak a végtelenül naivak hisznek benne, hogy egy házasság feltétlenül örökké fog tartani, a többiek részére viszont van megoldás rá, hogy házasság nélkül is ugyanolyan jogaik és kötelezettségek legyenek, mint házassággal. Sosem fogom megérteni, az ilyenek miért akarnak férjhez menni/nősülni, mikor az csak egy üres lufi az ő esetükben. De persze bizonyára jobban hangzik, még ha tartalom nincs is mögötte.
2015. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mindenki magából indul ki és a saját tapasztalataiból. Előttem jó példák vannak a házasságra és egy kezemen meg tudom számolni azt a pár esetet, akik alkalmatlanok voltak rá. Nagypapám például, mikor 50 év házasság után meghalt a nagymamám könnyes szemmel csak annyit mondott, hogy úgy érzi, mintha a fél életét elvesztette volna, mert a nagyi a másik fele volt és így most egy félember lett. Tehát van őszinte házastársi érzület, környezetemben nem is egy.

Elhiszem, hogy neked nincs ilyen kérdező, sajnállak is miatta, de attól még nem kéne se képmutatónak, se vaknak hívni azt, aki másképp gondolkozik az életről, családról, házasságról, mint te.

2015. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"attól még nem kéne se képmutatónak, se vaknak hívni azt, aki másképp gondolkozik az életről, családról, házasságról, mint ..."


Nekem is pontosan ugyanez a problémám! Hogy nem lehet békében élni egymás mellett és megszólják azokat sőt lehordják akik másként mernek gondolkodni! És mivel most épp azok vannak többségbe akik a szerelemből történő házasságot preferálják ezért vannak leszólva akik barátként vannak házasságba vagy aki épp házassági szerzősét köt.

2015. febr. 4. 21:21
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!