Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi az oka annak, hogy a kérdező nemétől, meg a szituációtól függgően ugyanannyian, ugyanolyan pontozással írnak sokszor teljesen ellentétes véleményt? És szerintetek melyik állja meg jobban a helyét?
Néha így: Gyerekkel otthon lenni sokkal nehezebb, mint napi 8 óra egy irodában, nagyon rossz bezárva lenni, nehéz a nem alvás, nagyon komoly pszichés terhelés. A férfi gyerekei is a gyerekek, a férfi igenis segítsen a feleségének, például vigyázzon ő is a gyerekekeire, hogy a nő is ki tudjon mozdulni..stb.
Máskor: Ugyan, gyerekkel otthon lenni nem munka, bezzeg a férfi szétdolgozza magát, nehogymár a férfinak segítenie kelljen. Különben is, házimunka nem munka, a nő menjen vissza dolgozni, és munka után végezze el lazán a házimunkát, a férfi viszont érthetően olyan fáradt munka után, hogy nehogymár neki legyen gondja a házimunkára
Megy ilyenek :-)
Különbözőek vagyunk és ez így szép.
A tapasztalatok, illetve az aktuális hangulati állapot is fontos! Aki épp vért izzadt a munkahelyén nyilván lebecsmérli a gyesen lévőket.
Fordítva, aki vért izzadt a kölkével otthon az átérzi és mélyen együtt érezhet a sorstársaival.
Szerintem az, hogy mindkét verzió embertelen.
Ugyanúgy, mint a munka: vagy nincs egyáltalán, és az a probléma, vagy túl sok van (napi 8-12 óra), és akkor az a probléma. Az embernek nem való egyik sem.
És akkor mindig arra vágyik, amiből hiánya van éppen.
mert két kérdés különbözik, ezért különbözőek a válaszok olyannyira, hogy homlokegyenest lehetnek az ellenkezője egymásnak.
ez is tükrözi azt, hogy maga az önkifejezésre, fogalmazásra, hogy ki hogyan adja elő magát, várható rá egy olyan reakció, amit leginkább maga a kérdező vált ki másokból, ill. vonz be magának.
szóval a saját magunkról alkotott képünk befolyásolja egy másik ember rólunk való gondolkodását is.
ebből jön az, hogy szeresd magad, mert csak akkor tudnak szeretni téged mások is.
és ennek kapcsán az olyan feltételezések is helytállóak, mint pl, hogy saját magunknak teremtjük meg a saját sorsunkat, vonzá törvénye és hasonlók.
Ha három orvoshoz mész el, háromféle diagnózist kapsz. Ez kb. ugyanaz..ki mit tapasztalt, hol tart.
A lényeg, hogy a monotónia nagyon sivárrá teszi az embert és belsüpped kell az életbe a munka is meg a babázás is.
Igen nagyon rossz bezárva lenni, de az mindegy, hogy ez egy iroda vagy egy otthon.
Nyitott kapukat döngetsz!
Itt sok minden keveredik. A régi mentalitás az újjal. A hagyományos női és férfi szerepek már nem működnek. Van, aki ezen túl tud lépni, van, aki nem. Ez utóbbi a probléma.
Minden kapcsolat más és más. A benne levő szereplőknek kell megtalálni az egyensúlyt. Az én véleményem az, hogy azért kötöm valakivel össze az életemet, mert ismerem, bízom benne, számíthatok rá, és fordítva is így van.
Azért mert pl ebben az esetben amit a nő tapasztal, azt a férfi nem tapasztalta meg, fordítva ugyanígy.
És sajnos a legtöbb ember ítélkezik, azélkül hogy belegondolna. Mert olyan jó hogy "Nekem van igazam"
szeretjük az igazunkkal növelni az egónkat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!