Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnám könnyebbé tenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám könnyebbé tenne az elválást a páromtól?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, 2 éve jöttünk ki a párommal, és nem érzem magam jól. Se az országban, sem pedig vele. A mindennapjaim unalmasak, egyik nap a másik után, semmi izgalom nincs benne. Külön életet szeretnék élni egyedül. Csakhogy az anyagiak nem engedik hogy külön költözzem. mivel ide nem köt semmi, és magyarországra sem azt tervezem hogy elutazom egy másik országba, ahol ismerőseim vannak, és ott szeretnék új életet kezdeni.

A problémám az, hogy ezt elmondtam a páromnak, hiszen joga van tudni. és azóta borzasztó érzés egy háztartásban lenni vele. és borzasztó lesz ezután készülni az utazásomra. Úgy néz rám mint egy véres rongyra, folyton iszik, rosszindulatú, de a legrosszabb hogy látom rajta a hatalmas szomorúságot és boldogtalandágot. Viszont sajnálatból se szeretnék vele maradni, érzem hogy nekem más az utam, és ezt már 100százalékosan el is döntöttem. Valaki aki hasonlókat élt át, tudna nekem tanácsokat adni, hogy hogyan lehet megkönnyíteni ezt a fajta együttlétet?

nem tudom még pontosan mikor utazom, attól függ milyen hamar gyűjtöm össze a rávaló pénzemet, de még minimum 1-2 hónapig biztos hogy itt leszek. Lehet könnyebbé tenni valahogy ezeket a napokat?

köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 9. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Vagy nem kellett volna ilyen korány elmondanod, vay ha már elmondtad, elköltözhettél volna. Szerencséd, hogy nem hajított ki rögtön az utcára.
2015. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, de ennél szemetebb módon nem is intézhetted volna ezt a dolgot.

tisztességes az lenne, ha összepakolnál és elmennél valahova. haza vagy akárhova.

én nem nagyon tudnálak ezek után megtűrni, az biztos.

azt hiszed, csak neked van jogod ahhoz, hogy azt csináld az életben, amit akarsz... pedig a barátod is nyilván jogot formálna arra, hogy ne legyen összezárva egy olyan emberrel, aki csak kihasználja, hogy legyen hol laknia.

Nem az a baj, hogy szakítottál, hanem az, ahogy ezt az egészet intézed. Végletesen érzéketlenül.

2015. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kérem a kérdésre válaszoljatok!

Nem közöltem az előzményeket, szóval légyszives ne alkossatok előíteleteket.

egyébként is én tűröm meg a páromat magam mellett,örülhet hogy eddig bírtam, ha tehetném most azonnal elköltöznék, de sajnos nem tehetem.

2015. jan. 9. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

"tehetném most azonnal elköltöznék, de sajnos nem tehetem."


Ezért kellett volna gondolkodni előre. Remélem még egy ideig nem fogsz tudni és akkor legközelebb nem utólag próbálsz okos lenni, más eszével.

2015. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Anyagilag azert nem mindegy, mikor kozli. En is hasonlo helyzetben vagyok, bar meg nem szantam ra magam a vegso dontesre. De beszeltunk rola sokszor mar, hogy jobb lenne kulon stb stb. Szerintem pont az a fair, hogy szolt. Egyreszt gondolom alberletben laknak, van kaucio ugyan, de a parjanak is fel kell keszulni a koltozesre, ha nem tudja majd egyedul fizetni (a sajat esetemet mondom, egyikunk sem tudna egyedul fenntartani a lakast, vagy megis, de felrerakni nem lehet mellette). Kitartast kivanok neked es tudom, nem nagy vigasz, de nem vagy egyedul :) Esetleg baratokhoz nem tudnal koltozni? Vagy berelni egy szobat? Ha nem, koncentralj a penzgyujtesre. En pl. jarok konditerembe(ugyan pluszkiadas, de nem olyan veszes), van szauna is, siman el lehet ott tolteni az esteket. Melo utan elmesz, kondizol, szaunazol, letusolsz, hazamesz, eszel es mar csak aludni fogsz. Igy kevesebbet talalkoztok. Kulon szobatok van esetleg, masik helysegben aludni?
2015. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
"én tűröm meg a páromat", "ha tehetném most azonnal elköltöznék, de sajnos nem tehetem" mintha lenne itt egy apró ellentmondás
2015. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen szobát kereset, sajnos még nem találtam a környéken, mivel nagyvárosban élünk, a város másik végére se szeretnék menni. Külön helyiségben alszunk. Sajnos nálunk is ez a helyzet, külön lakást nem tudnánk fentartani. főleg így hogy én még a repjegyemre is spórolok, meg amúgyis szükségem lesz valamennyire ha elutazom. Remélem hogy idővel könnyebb lesz próbálok én is minél kevesebbet itthon lenni. Annyival rosszabb hogy a párom még ragaszkodik hozzá, és szeretné ha vele lennék. Nem vallja be magának hogy ez már nem működik.

utolsó, nem tudnék külön lakást bérelni, azért írtam, hogy ha megtehetném (anyagilag) akkor költöznék. Ha pedig repjegyre lenne pénzem, akkor is mennék. de ennek még alakulnia kell...

2015. jan. 9. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
De akkor nem te tűröd el őt
2015. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem viszont korrektül jártál el, amikor megmondtad a neki. Abban viszont ne reménykedj, hogy találsz valami módot, ami könnyebbé teszi. A szakítás fájdalmas, ez a dolgok rendje.
2015. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!