Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házasságban nincs olyan, hogy saját pénz?
Ha a munkanélküli feleség kap a szüleitől karácsonyra egy kisebb összeget (20 000Ft), akkor azt az utolsó forintig köteles beadni a közösbe, mert ő már így is eltartott, ez a minimum, amivel köteles hozzájárulni a családi kasszához?
Miért?
Janka néni jól írta.. Én ítélkezni nem fogok, mert mindenki olyan kapcsolatban/házasságban van benne, amilyen neki megfelel. ha nem felel meg, akkor meg kell beszélni, és kitalálni egy új rendszert.
Nekünk az felel meg, hogy közös bankszámlára utaljuk a pénzünk nagy részét, ebből teszünk félre, és a maradék kis, meghatározotott részt mindenki engedély nélkül magára költheti. Ha nagyobb értékű dolog kell, azt megbeszéljük, és közösen eldöntjük, hogy mehet-e. Tusfürdőt, hajsampont közös pénzből veszünk. Ha sok kozmetikumot használnék, akkor persze ezt nem várnám el, és fizetném a "zsebpénzemből", de így a tusfürdő is háztartási szerek kategória, a mosóport sem a "saját" pénzemből veszem. (Sajátot idézőjelbe tettem, mert nálunk valójában minden közös, ez a kis magunkra költés csak ad egy kis autonómiát, de valójában ritkán élünk vele).
A konkrét kérdés esetében attól függ, hogy ez a 20 000 ft mennyit jelent a családi kasszában, mert ha a férjnek 80 nettó a havi keresete, akkor érthető, ha minden forint jól jön. Azt sem tudjuk, hogy a kérdező mennyire tud félretenni/mennyire költené el a pénzt, ha ő kezelné, így én nem tudok egyértelműen válaszolni a kérdésre sem, mert nem ismerem a helyzetüket. Nálunk pl. a férjem találja ki, hogy miből mennyit tegyünk el, én pedigátgonolom, és általában rábólintok, ha pedig valami nem felel meg nekem, akkor azt megbeszéljük. Ő jobban ért a takarékoskodáshoz, bár én is szeretek félretenni, de nekem rendben van az, hogy ő ő vezeti, hogy anyagilag hogy állunk. Viszont mindketten hozzáférünk a közös számlához, tehát a feltétlen bizalom oda-vissza megvan.
Olyan sosem volt, hogy le kellett adnom a pénzt, amit kerestem, én magam döntöttem úgy, hogy "leadom", és a fizetéshez képest arányosan kapok "zsebpénzt".
A kérdésedre ebben a helyzetben igen a válasz. Igen, bele kell adnod, mert a férjed tart el, neked nincs pénzed. Ő veszi a te kajádat is, ő fizeti a számlákat helyetted is...szóval ez a minimum. Miért? Mert eltartanak, nem dolgozol, nem viszel haza pénzt, azért.
Itt egyébként nem is a pénzzel van baj, hanem a kapcsolattal. Ha nincs saját kereseted nem vehetsz magadnak tusfürdőt? Ez mi? Ez nem kapcsolat, és nem házasság. Akkor samponod sincs? Dezodorod sincs? Zsíros hajjal, büdösen mászkálsz otthon?
Egyébként én odaadnám, ha nem lenne munkám. Eszembe se jutna megtartani, amikor a férjem fizet mindent amúgy is. Bár nálunk is volt, hogy vagy a férjemnek, vagy épp nekem nem volt munkám, SOHA nem volt olyan, hogy azért nem kap tusfürdőt, vagy akármit valamelyikünk, mert épp nincs munkája....Támogattuk egymást ilyen helyzetben, nem aláztuk azzal, hogy ezt vagy azt nem kapsz mert nem dolgozol....
Az persze megint más helyzet ha pl nem dolgozol, de 100 ezreket akarsz havonta ruhákra költeni a férjed pénzéből. Arra azt mondom, hogy álljon meg a menet. De egy tusfürdő, könyörgöm....nagyon gáz...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!