Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg igaz, hogy egy tragédi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz, hogy egy tragédia közelebb hozz egy házaspárt egymáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős házaspár, még 18 évvel ezelőtt meghalt az akkor 3 éves kisfiuk. De ők még mindig szeretik egymást. Ez hogy lehet? A "mai" házasok többsége meg már rég elvált volna. Nektek mi erről a véleményetek?
2015. jan. 4. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Az "akkori" házasok többsége is rég elvált volna.


Nagyban függ attól, hogy kinek a hibájából vagy hibáján kívül történt a tragédia, és hogyan kezelik egymást a felek a nehéz időszak alatt, ill. képesek-e egymásnak megfelelő vigaszt, támogatást nyújtani. Attól még, hogy szeretik egymást, egy ilyen haláleset elég könnyen mély depresszióba, letargiába taszíthatja valamelyik felet, vagy akár mindkettőt, amiből évek kérdése is lehet kimászni, és sok esetben szakértői segítség nélkül fel sem tudják dolgozni. Szerintem nem a kapcsolatuk hibája, ha valaki ezen nem tud túllépni, hanem egyszerű emberi gyengeség (nem rossz értelemben).

2015. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tüdőgyulladás miatt halt meg a kisgyerek amit az orvos félre kezelt. Ha jól emlékszem...
2015. jan. 4. 13:49
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Két házaspár van az ismeretségi körömben, akik elveszítették a gyereküket. Mind a ketten együtt vannak. Az egyik párnak azóta született még egy gyereke.
2015. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem a szülő hibájából halt meg a gyerek, ez ugyan miért szakítaná őket szét? Hisz az ő gyerekük volt, csak ők érthetik emg egymás fájdalmát. Nem értem a logikádat.
2015. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Sok évet dolgoztam gyermekonkológián. Csak azokat a szülőket láttam, hogy szétmentek a gyerek halála után, akik a betegség kezdetén is már válófélben voltak.

A legtöbb szülő úgy van vele ahogyan előttem is írták: csak ők fogják megérteni igazán, hogy mit érez a másik. Egy gyerek halála nem okoz eredendően válást. Ha valaki elválik a gyerek halála után, ott már előtte is voltak problémák.

2015. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Emberfüggő szerintem minden ilyen eset, és nem jelen kor függvénye. Van akiket még jobban összekovácsol egy tragédia, van akiket elválaszt, attól függ, hogy ki milyen jellemű, és mennyire erős idegzetű. A mai, ill. jelen kor max. csak annyiban befolyásolhatja ezt a témát szerintem, hogy itthon egyre több embernek jóval gyengébb idegrendszere van, és sajnos jóval több nyomás is van az embereken, ha még pluszba beüt egy hasonló tragédia sokan szerintem mivel nagy nyomás amúgy is az embereken össze is omlanak. :(
2015. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk is meghalt egy gyermekünk lassan 6 ève...

Együtt maradtunk. Eleinte nagyon nehèz volt a sajàt fàjdalmunkkal is megbirkózni ès a màsikat tàmogatni. Èn nagyon sokat köszönhetek a fèrjemnek, mert maximàlisan segîtett. Sokszor ès nagyon sokàig sírtam a fiúnk utàn, hol önkívületi àllapotban sírtam, màr-màr nyüszítettem kínomban hogy vissza akarom kapni.

Sokàig nem mentem ki az utcàra se. Utàltam az embereket, utàltam a napsütèst, a madàrcsicsergèst, mindent. A fèrjem "tanított" meg ezekre újra. Először èjszakànkènt sètàlgattunk. Majd meglepett egy kiskutyàval amolyan teràpiàs cèlzattal. Kènytelen voltam kimozdulni nappal is ha nem akartam kutyakakit takarítani a lakàsban. Mintha èrezte volna a blöki hogy baj van velem, extrèm bohóc volt, újra megtanîtott nevetni. Persze sokszor voltam mèg depressziós ès sírós, olyankor elutasîtottam a kutyàt, hogy nem neki kellene itt lennie hanem a fiamnak.

Szóval egy a lènyeg mi együtt maradtunk, sokkal erősebb a kapcsolatunk. Màr van egy 2 èves kisfiúnk is, akit imàdunk, ès visszaadta az èletet nekünk. Most màr tudok örülni a napsütèsnek, a madàrcsicsergèsnek.

De a szívemben mindig ott van minden pillanatban az elvesztett gyermekem. Ès az apukàjànak is.

2015. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Manapsag is van eros hazassag, csak ritka! az en parommal is rengeteg rossz dolgon keresztulmentunk, a legtobb pasi mar reg lefarcolt volna, o viszont velem maradt.

elmondasa szerint eszebe sem jutott lelepni, mert o komolyan gondolta az "igent", es a "joban-rosszban"-t is.

2015. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es ezert lepontoztok...gratulalok. ennel nagyobb oromotok soha tobbet ne legyen.
2015. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lupati ***** válasza:
Én meg néha kivánok magunknak valami rosszat ,hogy együtt tudjunk maradni asszem reménytelen...
2015. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!