Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megváltozhat a férjem, lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat a férjem, lesz valaha csaladfenntartó belőle?

Figyelt kérdés
8 eve ismerjik egymast es 4 eve vagyunk hazasok, vannak gyerekeink ks. Sajnos a csaladfenntarto en vagyok es nem azert, mert tobbet keresek, hanem szinte csak en vagyok a kereső. A ferjemnek van szakmaja, kereshetne jól is, de se munkaidőt, se munkarendet nem tart és épp csak annyira hajtja magát amennyire az ügyfelek vagy én "verem a fejét". Eddig ezzel nem volt kulonosebb bajom (én fizettem a nyaralásokat, par eve a szamlak jelentos reszet, csak en adok be es eroltezem a kozos konyhapenzt stb.), most viszont miutan nekem vissza kellett mennem hamarabb dolgozni, mert feleltuk az en tartalekaimat es o nem birta eltartani a csaladjat, megijedtem es rájöttem, hogy én nem akarom öregkoromig ezt csinálni, hogy én gondolok csak az anyagiakra, a sporolasra, a penzgyujtesre es a nyugdijra. Konkretan pl. a jelenlegi felallas szerint a paromnak nyugdija se lesz vagy csak a legminimalisabb. Ha hisztizek a penz miatt, akkor azzal jön anyagias vagyok es olyanokat kerdez, hogy na akkor mennyit kell keresnem szerinted egy honapban minimum. Nekem ez azt suggallja, hogy ha mondanek egy minimumot, akkor ott meg is allna es nem ohajtana tonbet keresni, mert minek hiszen nekem ugyis van penzem.
2015. jan. 4. 00:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha a férjed nő lenne, a pasik már kórusban kiabálnák, hogy hagyd el ezt az élősködő ri.ancot.
2015. jan. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
54%
Biztos nem hallottál róla, de ha egy férfi használ ki egy nőt az normális, fordítva szörnyűség...vagyis ez a társadalmilag elfogadott álláspont, amit nem mondunk ki persze.
2015. jan. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Lepontozták az utolsót, pedig igaza van. Ahány felmérést végeznek a témában, mindig az jön ki, hogy egy átlagos házasságban a férfiaknak javul, a nőknek pedig romlik az életminősége.
2015. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"De most borultam le a kepzeletbeli asztalra arccal, hohy ugy latszik en vagyok az egyik legnagyobb barom a vilagon es gratulaltam magamnak. "


Isten hozott a klubban. :-(

2015. jan. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

neked ugyis van pénzed?

oh itt a baj!

tudod mit? nem lenne tiszta ruhája, mert ugye mosóporra és meg vízre se ad! nem lenne kajája, mert ugye gázba/villanyba nem ad, meg ételt se vesz!

és én otthagynám, gondolj bele, ha jön egy hirtelen kiadás és nullán lesztek ő meg a tökét fogdossa???? kérlek!

gyerekek milyen példát látnak? anyu megszakad, apu lazul.

nyugdija se lesz, akkor is te tartod majd el!!!

szépen hagyd ott, jobban jársz, egy gyerekkel kevesebb és rám sem kell költened, vagyis több pénzed lesz!!!!

2015. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
54%

A legjobb ebben az, hogy mindenkivel elhiteted hogy te vagy az áldozat. Persze nyilván van alapja annak amit mondasz, de kíváncsi lennék hogy mit mondana a férjed.

Az senkinek nem jutott eszébe, hogy lehet jó oka van a férjednek arra hogy nincs munkája. Olyan világban élünk ahol munkát találni a legnehezebb.

Szereti a gyerekeit és téged is még jó hogy igyekszik, ha érted nem is de a gyerekeidért biztos.

Jó lenne ha egy kicsit elgondolkodnál a te hibáidon is ne csak panaszkodj.

2015. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Na, megérkezett a "hallgassák meg a másik oldalt is" szószólója. Tudod, vannak olyan helyzetek, ahol nincs másik oldal. A pasi nem ezért nem dolgozik, mert nem kap munkát. Dolgozhatna többet, de nem nagyon erőlködik. Ebből következne, hogy otthon ő vállalja a terhek nagyobb részét, de ez sem igaz. Innentől kezdve elég egyszerű a helyzet, nincs miről beszélni. És nem csak a pénz miatt. Ha egy ember ilyen durván visszaél a társa energiájával és idejével, az nem szereti a másikat, csak kihasználja.
2015. jan. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Csak kihasználja"

Tudod, a kérdező megoldani szeretné a helyzetet. Ha lehet, akkor úgy, hogy mindkettőjüknek jó legyen.


Lehet, hogy tényleg nagyjából ez a helyzet, ahogy elmondja, és a férje tényleg nem erőlteti meg magát.

Nos: a jelleme biztos nem fog megváltozni, de a hozzáállása esetleg igen. Az a gond, hogy a kapcsolatuk elején elkapatta, így azóta úgy gondolja, hogy ezt megengedheti magának.

Ha a kérdező valahogy tudatosítani tudná benne, hogy NEM engedheti meg magának - akkor lehet, hogy változna a helyzet.

De az, hogy "mindenki dolgozik, aki akar", az bődületes butaság. Persze, dolgozni elmehetsz - csak pénzt nem kapsz érte. Többet biztos nem, mint amennyit most keres.

Ma Magyarországon 18 HÓNAP alatt tud egy elszánt ember munkát keresni.

Ez persze nem jelenti azt, hogy akkor nem kell keresni.

2015. jan. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
" Tudod, vannak olyan helyzetek, ahol nincs másik oldal." Mi az, hogy nincs másik oldal? Egy kapcsolat mindig két emberről szól...
2015. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!