Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megváltozhat a férjem, lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat a férjem, lesz valaha csaladfenntartó belőle?

Figyelt kérdés
8 eve ismerjik egymast es 4 eve vagyunk hazasok, vannak gyerekeink ks. Sajnos a csaladfenntarto en vagyok es nem azert, mert tobbet keresek, hanem szinte csak en vagyok a kereső. A ferjemnek van szakmaja, kereshetne jól is, de se munkaidőt, se munkarendet nem tart és épp csak annyira hajtja magát amennyire az ügyfelek vagy én "verem a fejét". Eddig ezzel nem volt kulonosebb bajom (én fizettem a nyaralásokat, par eve a szamlak jelentos reszet, csak en adok be es eroltezem a kozos konyhapenzt stb.), most viszont miutan nekem vissza kellett mennem hamarabb dolgozni, mert feleltuk az en tartalekaimat es o nem birta eltartani a csaladjat, megijedtem es rájöttem, hogy én nem akarom öregkoromig ezt csinálni, hogy én gondolok csak az anyagiakra, a sporolasra, a penzgyujtesre es a nyugdijra. Konkretan pl. a jelenlegi felallas szerint a paromnak nyugdija se lesz vagy csak a legminimalisabb. Ha hisztizek a penz miatt, akkor azzal jön anyagias vagyok es olyanokat kerdez, hogy na akkor mennyit kell keresnem szerinted egy honapban minimum. Nekem ez azt suggallja, hogy ha mondanek egy minimumot, akkor ott meg is allna es nem ohajtana tonbet keresni, mert minek hiszen nekem ugyis van penzem.
2015. jan. 4. 00:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjál neki úgy egy minimumot, hogyha azt eléri, onnan léphet majd tovább. Próbálj meg fejlődést elérni nála. Beszéld meg ezt vele, és azt is, hogy ha ez nem megy, akkor elbúcsúztok.
2015. jan. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Milyen jó, ha gyerekként kell kezelni egy pasit :)
2015. jan. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%
Szinte biztos, hogy nem fog megváltozni. (Remélem, hogy legalább a háztartás és a gyerekek körüli teendők nagy részét bevállalja, ha már a munkában nem szakad meg.)
2015. jan. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
96%

Van egy olyan érzésem, hogy a kapcsolatotok során elérkeztetek egy olyan pontig, amikor már hagyod magadhoz közel kerülni a férjed személyiségének bizonyos tulajdonságait. Nyilván eddig is sejtetted, hogy ilyen, de eddig ez valamiért nem volt fontos. Tudtad, hogy nedvesedik a fal, mert csőtörés van készülőben, de nem akartál vele foglalkozni, mert a javítás nagy felfordulással jár és most éppen olyan rendben van minden. Aztán mostanra már a víz miatt felpúposodott a padló és a falról a vakolat is leomlott, összetörte a Ming korabeli sárkányos padlóvázát és rohad a muzeális perzsaszőnyeg is, amit a Sotheby 200.000- eurora becsült....

Én válás helyett inkább arra biztatnálak, hogy derítsd ki, miért nem töri magát a férjed, hogy keressen. Lehet, hogy Ő olyan fajta, aki tényleg szereti pontosan látni a lehetőségeket és érezni a korlátokat, mert csak akkor érzi húsbavágónak a kényszerítő körülményeket, ha közvetlenül szembesül vele. Vannak ilyen emberek, ezekkel nyilván kicsit határozottabban kell bánni, lásd Jókai Mór és Laborfalvy Róza kapcsolatát, ahol bizony Róza asszony nem átallotta bezárni a szobába a férjét mindaddig, amíg X számú oldalt le nem írt naponta.... Szembe kell nézned azzal, hogy bizony a férjednek ki kell adni, hogy mennyi bevételt produkáljon havonta (persze csak akkor, ha ezt tényegesen lelki és fizikai károsodás nélkül tudná teljesíteni). És azt se feledd, lehet, hogy számára a pénzkereset valóban munka és nem szereti csinálni a szakmáját, akkor a dolognak azt a részét is Neked kell helyretenned.

2015. jan. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te is szereted őt, akkor engeded neki az ultimátumot, és szigorúan tartanod kell magad hozzá, hogy tudjon bizonyítani.

És ezt így mond meg neki kerek-perec, úgy, hogy komolyan is vegye, ha meg próbál közben kifogást találni a munkára, akkor lépned kell.

2015. jan. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

éve ez csinálja, és az sem változtatott rajta, hogy gyerekeitek születtek. Nagyon türelmes voltál, de drága tanulópénz volt: ezt az embert még a gyerekek előtt el kellett volna hagyni. Ez csak élősködik rajtad, és mivel teljes mértékben függ tőled, így a szeretete is valamilyen szinten kényszer és nem az érzelmeiből fakad, hiszen ha elhagynád, kb. hajléktalan lenne. Hogy lehet egy férfi ennyire semmirekellő? Ha lebetegednél, mi történne veletek? Kirángatna az ágyból, hogy menjél dolgozni?

A gyerekeid majd ezt a férfimintát látják??? Van lányod? Mit szólnál, ha rajta is így élősködne egy here?

2015. jan. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Legalább ugye tiszta lakás, finom étel vár, mire haza érsz?
2015. jan. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
56%

"Mennyit kellene keresned minimum? Hát úgy kb. nettó 400k-t, amíg négyen vagyunk, persze évente az inflációval növelten".

Én tuti ezt mondanám, de ennyivel meg is elégednék - ha netán eléri és nem hajlandó törni magát többért, nem zavarna :)

2015. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nem var tiszta lakas es finom etel sem. csak ritkan es ha elotte gyakran kifakadok, hohy legalabb ez legyen.

Kicsit mosolyogtam a 400k-n, esetunkben 50-70 ezerrol megy vita. De most borultam le a kepzeletbeli asztalra arccal, hohy ugy latszik en vagyok az egyik legnagyobb barom a vilagon es gratulaltam magamnak.

Köszönöm az összes választ. Még a pozitivak se túl biztatóak, mert pont ebbe az irányítgatásba, keményen valamilyen kikötésbe ragaszkodásba fáradtam el, es pont szeretném, ha nem nekem kellene őt is tovább terelgetnem...na mindegy. Köszönöm a véleményeket, mindegyik hasznos volt.

2015. jan. 4. 11:27
 20/29 anonim ***** válasza:
10%
Nem tartom fair dolognak, hogy ilyen horderejű kérdést itt vitatsz meg esélyt sem adva a párodnak védekezni. Nem minden a pénz, vannak egy embernek sokkal értékesebb dolgai is. Gondolok pl : családszeretet, társtisztelete, hűség. Mérlegre kéne tenned a dolgokat ha letesz havi 200-at az asztalra attól boldogabb vagy? De ennek fejében nem ölel át este , nem figyel a gyerekeitekre , semmibe vesz stb. Ismerted őt előtte, mielőtt lettek gyermekeitek valamiért csak hozzá mentél feleségül. Úgy érzed teljesen kihasznál téged? Előtte az utcán lakott vagy mi? Nem értelek...Ha szereted őt még akkor ne engedd , hogy ez szét válasszon titeket , és ott vannak a gyerekek. Sok sikert
2015. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!