Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha melegekről van szó, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha melegekről van szó, miért magasztalja mindenki a házasság intézményét az egekbe?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom a kérdést, és veszekedni sem akarok.

Egyébként Boldog Karácsonyt mindenkinek!:)


Azt nem értem, hogy ha a melegek házasságáról van szó, mindenki jön a szent szöveggel, hogy azt nem lehet, mert egy nő meg egy férfi köti össze az életét Isten előtt, meg szent dolog, meg stb.

Miközben én melegként azt látom, hogy a környezetemben lévő házasságok 70%-a válással végződik/végződött. Legjobb barátnőm apja alkoholista, elváltak. Osztályban 10 ember szülei elváltak, 2-en most készülnek elválni.

Rengeteg olyan házasság van, ami meggondolatlan, elhamarkodott, vagy időközben rájöttek, hogy mégsem illenek egymáshoz, csalták egymást, hazugságra épült a kapcsolat, stb.

Magyarországon különösen magas az elválások száma.


Ennek fényében nem értem az ellenzőket. A heteroszexuálisok többsége sem kezeli szent témaként ezt az egészet, akkor miért kell ezt a melegeknek megtiltani? Ismerek olyan meleg párt, akik már 8 éve együtt vannak, de nem tudják ily módon összekötni az életüket, pedig szeretnék. Míg rengeteg olyan heteró pár van (tiszt.kiv.), akik 1 vagy másfél év ismertség után összeházasodnak, majd pár év múlva rohannak is elválni.


Miért van ez?

Miért kell a házasságot, mint egyházi vagy jogi kategóriát az egekbe emelni, amikor 10 emberből 7-8 láthatóan tesz rá magasról?

Miért nem engedélyezik a melegeknek a házasságot?

(és nem kellenek most az ilyen sablonos, IQ-nuku ellenérvek, miszerint: akkor már lehessen egy asztallal is vagy testvérrel házasságot kötni, vagy "nehogy kötelező legyen", köszönöm)



2014. dec. 25. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudni, hogy az emberi jogok hiánya nem valós probléma...
2014. dec. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már eleve azt nem értem, hogy mit jönnek a házasság szentségével állandóan. Jó, az egyházi esküvő legyen szent annak, aki ilyet is tart, de a jog úgyis csak a polgári esküvőt ismeri el, az meg sose volt szent. Nem is értem, hogy vallási alapon minek dumálnak bele más emberek életébe.
2014. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!