Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha melegekről van szó, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha melegekről van szó, miért magasztalja mindenki a házasság intézményét az egekbe?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom a kérdést, és veszekedni sem akarok.

Egyébként Boldog Karácsonyt mindenkinek!:)


Azt nem értem, hogy ha a melegek házasságáról van szó, mindenki jön a szent szöveggel, hogy azt nem lehet, mert egy nő meg egy férfi köti össze az életét Isten előtt, meg szent dolog, meg stb.

Miközben én melegként azt látom, hogy a környezetemben lévő házasságok 70%-a válással végződik/végződött. Legjobb barátnőm apja alkoholista, elváltak. Osztályban 10 ember szülei elváltak, 2-en most készülnek elválni.

Rengeteg olyan házasság van, ami meggondolatlan, elhamarkodott, vagy időközben rájöttek, hogy mégsem illenek egymáshoz, csalták egymást, hazugságra épült a kapcsolat, stb.

Magyarországon különösen magas az elválások száma.


Ennek fényében nem értem az ellenzőket. A heteroszexuálisok többsége sem kezeli szent témaként ezt az egészet, akkor miért kell ezt a melegeknek megtiltani? Ismerek olyan meleg párt, akik már 8 éve együtt vannak, de nem tudják ily módon összekötni az életüket, pedig szeretnék. Míg rengeteg olyan heteró pár van (tiszt.kiv.), akik 1 vagy másfél év ismertség után összeházasodnak, majd pár év múlva rohannak is elválni.


Miért van ez?

Miért kell a házasságot, mint egyházi vagy jogi kategóriát az egekbe emelni, amikor 10 emberből 7-8 láthatóan tesz rá magasról?

Miért nem engedélyezik a melegeknek a házasságot?

(és nem kellenek most az ilyen sablonos, IQ-nuku ellenérvek, miszerint: akkor már lehessen egy asztallal is vagy testvérrel házasságot kötni, vagy "nehogy kötelező legyen", köszönöm)



2014. dec. 25. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Tüntessetek érte. Tényleg igazságtalan.
2014. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nincs igazam. Csak a saját véleményem: mert a katolicizmus még erősen él mindenkiben. Én 22 éves vagyok, de kiskoromban engem is állandóan cipeltek a templomba, akár akartam, akár nem. Ennek régen sokkal nagyobb kultusza volt itt Magyarországon. Ugyanakkor a rendszerváltás előtt nem beszéltek ezekről a dolgokról, mint a homoszexualitás vagy az egyéb(más) szexuális beállítottságok. Voltak elit klubok, eldugott helyek, akik ismerték azok ismerték ezeket és titokban jártak is oda, de igazából erről ,,nem lehetett" beszélni vagy csak nem beszéltek róla.


Most, hogy megint elkezdődött ez a ,,szexuális forradalom" (hisz látjátok a szex könyveket, a nyílt szexualitást, mindenhol csak a szexről van szó, stb.)egyre jobban beszélnek a homoszexualitásról is. Sőt, sokan fel is vállalják.


A házassággal kapcsolatban.. hát nem tudom. Vannak, akik össze sem házasodnak, mert azt mondják, hogy minek és mégis élnek, mint a galambok. Valakit a szülei húznak emiatt. Valakinek ez sokat jelent. Ez teljesen ember és annak a környezetétől függ. Hogy milyen környezetben nevelkedett és ott mi volt a normális vagy, hogy mit vártak el.


Azért nem engedélyezik a melegházasságot, mert Magyarország nem alkotmányos ország. Jó, papíron az. De egyébként meg nem. Ha tudni akarod, hogy miért akkor pedig utánakeresel az alkotmányos állam kifejezés jelentésének. Egy alkotmányos országban nem mondják meg, hogy mit jelent családnak lenni. Hogy az egy apából egy anyából meg gyerekekből áll. Egy alkotmányos országban nem mondják meg, hogy csak két különnemű házasodhat. Tiszteletben tartják azt is, ha te másképp ítéled meg a házasság mibenlétét: például, hogy egy férfi egy férfivel szeretné összekötni az életét. Viszont nagyon sok helyen engedélyezik már, nagyon sok helyen felvetik a lehetőségét is; itt még nem.


Hátha segítettem valamit.


Boldog karácsonyt.

2014. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes, a kérdés elejen tōbbnyire kritizalod a házasságot, mint olyat, a végén meg arra lyukadsz ki, h a kérdés igazából arról szól, h miért nem engedélyezett a melegek házassága.

Amúgy ha tegyūk fōl lenne lehetõség azonos nemûek házasságára, akkor az olyan jázasságok között is lenne sztem problémás, ami válással végzôdne......mert így most úgy állítod be a dolgot, mintha a párkapcsolati problémák csak heteroszexuális kapcsolatolban lennének jelen.

2014. dec. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
önzőségből: amikor valakinek van valamije, és nem akarja, hogy olyannak is legyen, akinek nincs.
2014. dec. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem azt akarta kifejezni, hogy egy homoszexuális kapcsolatban nincsenek problémák. Hanem inkább pont azt, hogy gyakorlatilag semmi különbség nincs a heteroszexuális kapcsolathoz képest. Egyszerűen az álszenteskedésre akarta felhívni a figyelmet, ami ezt a kérdéskört övezi.

Amúgy én abszolút egyetértek vele. Szerintem nem lenne szabad a vallást a politikába keverni, hiszen elméletileg itt nálunk vallásszabadság van. Na most akkor mire föl akarnak a kereszténységen alapuló törvényeket lenyomni, az ateisták, a buddhisták vagy a muzulmánok torkán?

2014. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog, hogy nem értem el semmit az életben, sikertelen vagyok egy nulla és keresek valamit amitől többnek érzem magam.

Mondjuk, hogy hetero vagyok, te meg meleg tehát ezerszer jobb vagyok nálad. Vagy én fehér vagyok, te meg roma, akkor nyilván többet érek nálad.

Valamivel igazolnom kell magam felé, hogy többet érek másoknál.


Amúgy meg két dolog mozgatja a homofóbokat:

1. Saját meleg vágyaik, ezt kell leplezni jó hangos mocskolódással.

2. Érzelmi problémák, empátia hiánya, ezeket az embereket gyerekkorukban nem szerették a szülei vagy verték őket. Így nem tudják értelmezni azt a szót, hogy szeretet. Csak azt, hogy pofán váglak, mert én vagyok az erősebb és kész.


UI: A környezetemben egy normális hetero házasságot sem ismerek.

A szüleim nem váltak el, de legalább apám 20 éve csalja anyámat, néha férfiakkal is. Anyám ezt tudja, de nem érdekli, mert "sokan csinálják". És ezzel el van intézve.

2014. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért, mert két melegnek nem lehet gyereke, csak örökbefogadott, de az meg nem természetes. Nekem nincs semmi bajom a melegekkel, de én se díjazom a melegházasságot.
2014. dec. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a logika alapján megtiltanád a meddő párok házasodását is? Vagy azokét, akik nem terveznek gyereket?

Ez csak egy a sok hülye kifogások közül.

2014. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihi, ez jo az utolso valasz. Es hetero paroknal hany ev sikertelenseg eseten ervenytelenitik a hazassagot? Nezegetni fogom a postaladat, hatha jön a hatarozat, mert lehet hogy nekünk is csak örökbefogadassal lehet gyerekünk. Az meg ugye nem termeszetes.

Szerintem irt inkabb valami felreertelmezett erkölcsiseg all a hatterben. Magyarorszagon sajnos meg nem tanulta meg a tarsadalom a massagot termesztesen kezelni. Es aki mas, azt valahol könnyebb egy "eszme" alapjan korlatozni es kirekeszteni, mint megismerni.

2014. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Ezernyi hasonló téma van napjainkban Orbániában.

Ilyesmivel el lehet terelni a figyelmet a valós gondokról.

Ezen a módon érik el, hogy ne a lényeges problémákkal (korrupció, államadósság,manipulált adatok, politikusok meggazdagodása stb stb) foglalkozzanak az emberek.

Meg lehet nézni, valós problémákról szó sincs a hírekben.

Sikerpropaganda, folyamatos ellenségkeresés. Külső és belső. Hol Brüsszel, hol a bankok, hazai/külföldi ügynökök, most éppen az USA. Ugyan az a módszer, retorika megy mint anno a Kádár/Rákosi rendszerben. Nem véletlenül vetítik több csatornán rendszeresen A tanút!!!

Ha éppen nincs más téma jönnek a melegek, rokkantak, munkanélküliek, pedagógusok, rendőrök.

Mikor ki van/volt soron.

Közben a fél ország éhen döglik.

Évezredes, jól bevált módszer. Az "értelmiség" mindig benyalja.

2014. dec. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!