Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem működik a házasságunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem működik a házasságunk, eltávolodtunk. Hogyan lehet ebből kiszállni?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve próbáljuk rendbe hozni, de úgy érzem, kudarcot vallottunk. Hogy magamról beszéljek, én nem tudok érzelmileg ilyen sivár házasságban élni, ahol ilyen távol vagyunk egymástól. Úgy érzem, lassan megutálom a férjemet. Ilyenkor mindig azt hallom, hogy felbukkan egy harmadik, de én más férfira rá sem tudnék nézni. Van aki ilyen helyzetben összecsomagolt és elhagyta a társát? Hogyan sikerült?
2014. dec. 11. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs közös cél és közös felelősség (gyerek), akkor egyszerűbb a megoldás.
2014. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez egy viszonylag könnyen megoldható dolog, ha semmi esélyt nem látsz arra, hogy együtt maradjatok, akkor pakolj össze, költözz el és add be a válókeresetet. Igazából fel sem veted annak a lehetőségét, hogy megoldjátok, ilyenkor nem fogok párterápiát, stb. javasolni, mert minek.
2014. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én. Pakoltam, elköszöntem és másnap már nem oda mentem haza. Hogy sikerült? Döbbenetesen jól. 4 hónapig bőgtem és kételkedtem abban, hogy ez volt a helyes döntés. Aztán megismertem a mostani párom, és rájöttem, mekkora mázlim van! :) ő az a fajta, aki szerelmes üzeneteket hagy a lakásban, hogy megtaláljam, még 5 év és egy gyerek után is :) aki éjjel, ha felébred, első dolga megölelni, egyszerűen nem lehetnék boldogabb! Ne add fel a reményt, hogy lehet jobb az élet, megéri keresni azt, aki igazán boldoggá tesz!
2014. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elsosorban is mi miatt alakult ki benned ez az utalat a ferjed irant??

ez nem normalis, mert a szerelembol szeretette alakul at, nalaud viszont utalatkent.

fermed mennyire kotodik hozzad?

Ha te valoban igy erzel akkor igen csomagolj es hagyd el a ferjedet, ne allj az utjaban, ne tedd boldogtalana.

De ha megtalalja a boldogsagat, es te vissza szeretnel tancolni, akkor mar nem biztos hogy megteheted, lesz ra lehetoseged.

De azert ne tedd boldogtalana azal hogy te maradsz, csak azert hogy legyen valakid.

De keresd az okat annak, mikortol alakult ki ez a hozzaàllasod/hozzaàllasotok.


Gyerek? Kor?

2014. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
45 éves vagyok, két nagy gyerekünk van (22, 18). Megvolt a párterápia, egyéni terápia. 24 éve vagyunk együtt, ha elmegyek, tudom, hogy nagy valószínűséggel már nem találok társat. nem is keresnék. De jobb lenne egyedül, mint ez a társas magány. igazából ami megrémít és erre a lépésre visz, az az, hogy lassan ébred bennem az utálat, a harag, mindenféle negatív dolog. nem akarom a 2 gyerekem apját utálni, ezért gondoltam, hogy lépek.
2014. dec. 11. 09:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"24 éve vagyunk együtt, ha elmegyek, tudom, hogy nagy valószínűséggel már nem találok társat."


Ugyan már. :) Nagymamám 40 év(!) házasság után, 60 évesen vált el nagyapámtól, és 62 éves korában ismerte meg a második férjét, akivel már lassan 20 éve nagyon boldogok együtt. :) Persze tudom, hogy ez kirívó eset, de ne úgy állj hozzá, hogy lehetetlen, mert nem az. :)

2014. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Pedig erdemes menteni a hazassagot.

Probaljatok ki a kereszteny modszereket.

Van egy film a szerelemproba nezzetek meg.

Fiatalok vagytok meg kar lenne egyedul elni.

A val as megrazo szornyu dolog meg fog viselni.

2014. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság már sokkal nyitottabbak az emberek, rengeteg helyen lehet ismerkedni, akár a neten, de egyéb társkereső programokat, kirándulásokat is látok. 45 évesen szerintem még könnyebb is párt találni, mint mondjuk 35 évesen, mert akkor még feltehetően benne vannak a pasik egy házasságban, később viszont általában elválnak.
2014. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
24%
Csináljatok valami újat közösen...
2014. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el az egymásra hangolva című könyvet (vagy hallgasd meg, mert van olyan változata is). Egy próbát megér, nekem hasznos volt. Szeretet kifejezésről és házasságokról szól.

Eleinte talán unalmas, de ha végigolvasod hasznos.

2014. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!