Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Éreztetek már így? Vállalnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztetek már így? Vállalnátok így is a házasságot? (Mi a baj velem? )

Figyelt kérdés

Van valaki. Hasonló korúak vagyunk, hasonló erkölcsi szinten, hasonló szerelmi nézetekkel.


Ezen kívül minden másban különbözünk, más a stílusunk, a temperamentumunk, más dolgokat szeretünk, még az életstílusunk is más. A családjaink teljesen különbözőek. Még az értékrendünk is eltér, csak a főbb dolgokban egyezik meg.


Első kapcsolat mindkettőnknek de már több, mint két éve. Rengeteget veszekszünk és szenvedünk egymás miatt. Róla úgy tudom, hogy sokat volt rosszul miattam, sokat sírt is. Én nem éltem meg ennyire intenzíven, de a veszekedéseink annyira felzaklatnak, hogy nem tudok a mindennapi teendőimre koncentrálni. (Nem éltünk még együtt)


Megőrülök érte, de már tőle is. De újabban egy másfajta érzést is felfedeztem magamban. Bár sok olyan tulajdonsága van, ami miatt nem tartom úgy hogy összeillenénk és sok olyat tett, amivel bántott engem (Ő is ezt mondaná el rólam, bár én ezzel nem értek egyet), rájöttem hogy szeretem és akarom őt. Nem tudom miért. Kell nekem. Odavagyok érte. De érzem rajta és már be is vallotta, hogy ő nem szerelmes belém már, kiábrándult belőlem. Nekem is lenne okom kiábrándulni belőle. Sok észérv szólna ellene. De pár hete utat engedtem a szívemnek.


Félek, hogy a jövőben talál magának valakit (vagy olyan dolgokat tesz, amik nekem rosszul esnek). Én azt nem tudom, hogy fogom kibírni.


Ésszel érzem, hogy lehet a vesztembe tartanék vele, de borzasztóan akarom. Mintha már feltétel nélkül szeretném.


Én a magam részéről nem látok már kiutat. Mintha a rabja lennék.


Azt szeretném kérdezni, érdemes még küzdenem ezért? Az utóbbi időben szerintem sokat próbálkoztam, de mintha csak romlott volna a helyzet. Csak a hibáimat látja már bennem. Észrevesz persze jó dolgokat, de a rossz dolgok miatt minden tönkremegy. (Nem tettem szerintem semmi erkölcstelent, és harmadik fél sincs a képben.) Úgy érzem mintha már olyan szekér után futnék ami nem vesz fel, vagy nem tudja, hogy felvegyen-e. Hiába teszek akármennyi jót, kedvességet. Egyszercsak talál mindig valamit, ami miatt felrúg mindent.


Kölcsönösen látjuk egymás hibáit és nem mintha nem tudnánk kiegyezni. Én már megbocsátottam mindent, csak legyünk boldogok. De sokszor mintha keresné a bajt, amibe beleköthet.


Én így is vágyom még rá és mellette akarok élni. Egy ideje már azon kapom magam, hogy házasságra is vágynék vele.


Én készen állok (és eddig is igyekeztem) mellette állni mindenben, de ugyanezt az elkötelezettséget nem érzem tőle. Én mindent kibírtam mellette, de ő már sokszor elhagyott engem.


Nem tudom mihez kezdjek. Érzelmileg nagyon feldúlt vagyok és már kétségbeesett is. Szeretem, szerelmes vagyok és akarom. De egyre kevésbé kellek neki. Próbáltuk megbeszélni, de mintha nem lehetne vele tárgyalni. Érzelmileg teljesen máshogy működik, mint én. A büszkeségem már feladtam, de Ő mintha még mindig játszmázna. Gyilkoljuk egymást, de már nem értem miért. Én csak boldog akarok lenni vele, de Ő mintha csak bántana. Én már megadtam magam, nem tudok mit csinálni.


Más is átélt már ilyet?


2014. dec. 8. 08:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nézd, azzal tisztában vagytok, hogy együtt nem jó. Nem tisztelitek egymást, sőt nem is szeretitek, csak akarjátok. Nincs az égvilágon semmi, ami összetartana, csak a vonzalom. Ez nem szerelem, hanem birtoklás, amit éreztek egymás iránt. Tudnátok egymás nélkül élni, és nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb életetek lenni, de ha a másiknak lenne valaki más, azt nem bírnátok ki.. Ez itt a kulcs: nem az a lényeg, hogy együtt éljetek kiegyensúlyozott életet, hanem hogy egyikőtök se legyen másé. Egymás rabjai vagytok, valóban. Túlságosan birtokolni akarjátok a másikat ahhoz, hogy elengedjétek, hogy boldog legyen. Igen, átéltem már ilyet, majdnem 5 évig tartott. Óriási megkönnyebbülés volt nélküle, miután végre szakítottam vele. Persze el kellett jutnom arra a szintre, hogy már annyira boldogtalan legyek, hogy a döntésemen az se változtasson, hogy ő egyszer mással lesz..
2014. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

amit leírtál, az leginkább egy rögeszméhez hasonlít, de semmiképpen sem egészséges szerelemhez.


egészséges lelkületű ember tudja tartani az egyensúlyt az adok-kapok között, és tudja, hogy a számára rossz és egészségtelen helyzetből ki kell lépnie.


sajnos te ezt nem tudod, mert nincs valami rendben nálad.

talán pszichológushoz kellene fordulnod, mert nyilván valami régi dolog rejlik a háttérben.


a másik ember meg egy nárcisztikus energiavámpírnak tűnik így a leírásodból, sok szerencsét hozzá.

2014. dec. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "konkrét házasság"?! :-D Miért? Van nem "konkrét" házasság" is? :-)
2014. dec. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Amikor küzdeni kell egy kapcsolatért, az megerősíti a küzdő fél érzéseit. Minél nehezebb lesz és minél többet feccölsz bele, annál jobban fogsz hozzá ragaszkodni. Aztán a végén teljesen kihasználtan, teljesen lerongyolódva, a méltóságodat is elveszítve fog otthagyni. Én így jártam. Mindent elviseltem, mindent elnéztem és nagyon nehezen tettem magam túl a dolgon. Az eszedre hallgass és keress olyat, aki megteszi Érted azt, amit Te most megtennél a párodért.

Főként a kétségbeesés generál erősebb érzéseket benned. Csak az elveszítés miatti félelem.

2014. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Lehet, én voltam a figyelmetlen, de kérdező, te nő vagy vagy férfi?


Nincs sok hozzáfűznivalóm, megírták már. ha nem akarod, hogy teljesen kicsnináljon, lépj ki belőle. Gondolj már bele, kerek-perec megmondta, hogy nem szerelmes beléd. Ezek után még kérdés, hogy vele maradnál-e...?


Komolyan mondom, ezek a dolgok úgy, de úgy le tudnak építeni... ne legyél a saját magad ellensége!!!


29/N

2014. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én voltam már így. Még azon is gondolkodtam, nem a volt párom írta e ki a kérdést.

9 évet húztunk le együtt kb. olyan kapcsolatban amiről írsz. Végül én szakítottam, egy évet külön voltunk, aztán megint összejöttünk fél évre. Most véglegesen szakítottam, nehéz volt, de tudom, hogy nem volt egy az utunk, bármennyire is úgy tűnt nem tudunk egymás nélkül élni. Amióta szétmentünk szárnyal az életem, minden összejön ami előtte nem akart. Nem bánom a közösen eltöltött éveket, de mégegyszer nem csinálnám végig azt a szenvedést amit egymás mellett átéltünk minden szeretet ellenére is.


Pedig mi sokkal több mindenben egyeztünk mint ti, a leírásod alapján. Szerintem azért vagy ennyire oda érte, mert érzed hogy elveszíted és ilyenkor erősödik a birtoklási vágy az emberben. Ha nem vallod be hogy ez az akkor is így van.

Most, hogy nem kellesz neki, csak most érzed úgy, hogy vele akarsz élni, ha eljönnének megint a huzavonás hétköznapok, megint a szenvedés kerülne előtérbe szerintem.


Mindegy amúgy, hogy ki hogy járt, neked a saját utadat kell végigjárni, és abból tanulni, abban fejlődni. Sok sikert!

2014. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!