Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megbeszéltünk valamit, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbeszéltünk valamit, de pont az ellenkezőjét tette. Nincs okom felháborodni?

Figyelt kérdés

Nem rég meghalt a párom keresztapja, aki egy magas összeget hagyott ránk.Nagyon szerettük őt, mi ápoltuk a betegsége alatt, mert gyerekei nem voltak a felesége pedig 5 éve nincs köztünk. Sokat gondolkoztunk azon, hogy mit kezdjünk a pénzzel.Anyukámnak van hitelttartozása, nem is kicsi.Mikor megtudta, hogy mi történt egyből arra spekulált, hogy mi fizessük ki neki. Erre kapásból nemet mondtunk.Az ok pedig nagyon egyszerű: nem érdemli meg. A hitelt nem magának, hanem az öccsémnek vette fel, aki nyaralni ment belőle a barátnőjével.Nekem hazudozott, hogy nem vett fel nekik semmilyen hitelt, ne vádaskodjak. Lehet, hogy közöm éppen nem sok van hozzá, de rossz érzés volt, hogy kanyar nélkül a szemembe hazudott.

Megbeszéltük a férjemmel, hogy nem fizetjük ki, hanem a téli szünetben elmegyünk a gyerekekkel síelni Ausztriába. A gyerekek ( két 8 éves lányunk van ) nagyon várják már.A naptárban húzzák a napokat, hogy hány nap van még indulásig.

Ma pedig közölte a férjem, hogy tegnap odaadta anyunak a pénz nagy részét.Csak úgy, mert ő így látta helyesnek! Pedig először Ő mondta, hogy anyu hitele, nem a miénk. A lányoknak fogalmamsincs mit mondunk majd.Sose csalódtam még 10 év alatt ekkorát a férjemben.

32/N


2014. nov. 19. 15:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Visszavenném a pénzt, főleg ha a keresztapja nem egyedül a férjednek adta, hanem neked is, jogilag pont ugyanannyi közöd van hozzá, mint a férjednek, így akár vissza is lehet követelni peres úton, ezt anyukának is megmondanám...
2014. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
11-es! Perelje be a saját anyját? Ettől aztán biztos helyreáll a családi béke, mi több, ünneplésként még síelni is elmennek.
2014. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Argloss ***** válasza:
62%

A nagyobb összegű kiadásokat általában meg szokták beszélni a családokban.

Én arra lennék kíváncsi, hogy anyukád mivel tudta ilyen hatásosan meggyőzni, hogy csak így utólag szóljon róla. Ráadásul az indoklás nem áll valami stabil lábon, ha azt viszont engedte a lelkiismerete, hogy semmibe vegye a neked adott szavát.

2014. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Deákné Vászna ***** válasza:
17%
Nem válaszolsz kérdező a legfontosabbra! Nem csak a párodra hagyta a keresztapja azt a magas összeget?
2014. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem csak a férjemre hagyta. Több pontban is megemlítette a nevemet a keresztapja. De most ez nem is számít, mert közös kasszán vagyunk, minden befolyó pénz közös. Ő örökölte meg a lakását is (igen, azt csak ő), de mindig úgy említi, hogy a "lakásunk." Nálunk ilyesmiből eddig sosem volt gond.

Nem is az fáj, hogy segített anyunak, bár ő hazudott nekem és az unokáival se olyan, mint kellene. Gondolok itt arra, hogy 8 év alatt egyszer sem engedte, hogy nélkülünk ott maradjanak nála, vagy vigyázzon rájuk.Se szülinap, se ünnepek nincs neki, ha a lányokról van szó.De az öcsém 2 éves fiáért él-hal.Mi is szeretjük az unokaöccsémet, de igen is fáj, hogy a mi gyerekeinkkel így viselkedik.

2014. nov. 19. 18:53
 16/21 Deákné Vászna ***** válasza:
66%

A jognak és a te szó használatodnak semmi köze egymáshoz.

Tévedsz az örökség sosem közös bevétel.

2014. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha a végrendeletben név szerint szerepel, hogy ez a pénz a kérdezőjé és a férjé, akkor az közös.
2014. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

annyira jellemző, hogy megint a legkisebb dologba tudtok belekötni. Egy családban úgyhiszem nem a jog meg a törvény kell meghatározó legyen, hanem a megbeszéltek. És ők megbeszélték, hogy nem anyuka kapja. Ennyi, pont, ezen nincs mit beszélni.


Kérdező, itt valami van a háttérben, nem hiszem, hogy csak úgy megszállta az angyalka álmában, valaki vagy mondott neki valamit, vagy valami volt...

2014. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csakazértis elmennék a gyerekekkel meg a másik kisfiúval, a férj meg maradhat otthon. Én nagyon megértő vagyok az anyagiakkal kapcsolatosan, de azt nem tűröm, hogy a gyerekekkel szórakozzanak. Vagy nem ígérünk semmit, ha valaki szegény és valamire nem jut az nem tragédia, de ha már meg lett ígérve, akkor azt be kell tartani.
2014. nov. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
De, én is nagyon föl volnék háborodva. De nem tudom, mit csinálnék. Nagyon aljas húzás volt ezt tenni a hátad mögött.
2014. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!