Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Benne maradnál egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Benne maradnál egy ilyen házasságban?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt, 1 éve házasok hivatalosan is, de gyakorlatilag 6 éve együtt élünk. Ő mindig nyugodt, csendes típus volt, de amikor még tanultunk mindketten, akkor sokat kirándultunk együtt. Mióta mindketten dolgozunk, csak a munkával telnek a napjaink. Ő nem mesél semmit, este hazajön és beül a TV elé esetleg számítógépezik. Nem igazán foglalkozik velem, de nem is veszekszünk. Sokszor unatkozom mellette, elvárnám, hogy törődjön velem. Kb addig vagyunk ténylegesen együtt míg megesszük az asztalnál amit főztem, meg éjjel, amikor összeölelkezve alszunk.

Arról beszéltünk, hogy jövőre szeretnénk babát, jó lenne már saját család. Nagyon vágyom erre. Ugyanakkor bennem van, hogy hogyan fogok még kibírni a férjem mellett 50-60 évet? Minden nap ilyen unalmas lesz? Megfordult a fejemben, hogy elköltözöm. De félek újrakezdeni mindent, meg attól is, hogy még nem találnék olyat sem, mint ő és soha nem lennének gyerekeim.

24 éves vagyok. Mindig úgy képzeltem, hogy 30 éves koromra 2 gyerekem lesz, de ha lépek, akkor évekig tartana, míg túl lennék a kapcsolatunkon, addig egyedül tengődnék egy albérletben az összes fizetésemet felélve. Mit tegyek?


2014. nov. 12. 20:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Írták itt az előbb, hogy egy idő után minden kapcsolat ellaposodik. Én ezzel nem értek egyet.

Jó esetben az embernek vannak hobbijai, céljai, tervei, ismerősi köre, stb. És ehhez keres társat.

Ha a "párod" csak arra vágyik, amit most csinál, akkor soha nem fog megváltozni. Keress egy olyan embert, aki nem csak úgy akar élni mint egy növény, és vele alakíts ki egy életet.

Ez így nem párkapcsolat, csak közös vegetálás. Egy kapcsolat gazdagít és nem kiüresít!

2014. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

laposodni laposodhat

de akkor jön két út, egyik, hogy hagyod, hagyjátok és így éltek

vagy beszéltek, kitaláljátok miért van ez, miket lehet csinálni.


mikor megláttam a kérdést, gondoltam egy negyvenes nő...erre 24! ... szóval17 éves korod óta együtt...első pasi? ő idősebb?

félelemből maradni huszonévesen egy idióta döntés lenne!

te maradni fogsz, mert félsz!

2014. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha a pár nem süllyed bele a kényelembe, hogy most már nem kell pedálozni, megvan a biztos kapcsolat, akkor nem lesz unalmas:)

Ha nem törődtök egymással, nincsenek közös programok, intim együttlétek, szórakozás, akkor persze hogy unod. Beszéld meg vele, hogy csináljatok közös programokat.

Hétköznap mi sem járunk el a munka és másnapi koránkelés miatt, max pénteken...illetve szombaton, vagy vasárnap.

Változó, hogy barátokkal megyünk, vagy kettesben, de 1-2-3 havonta van valami. Múlt pénteken pl koncerten voltunk a közös barátainkkal. Nagyon nagy élmény volt. Beszéljétek meg!!!!!

2014. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem maradnék, nem is maradtam. 23 éves voltam, amikor rádöbbentem, hogy UNOM a kapcsolatom. 5 éve voltunk együtt, munka, kaja, alvás. Néha szex. Ha elmentem valamerre, akkor is csak a barátnőimmel mentem.

Sokáig őrlődtem, mert én is gyereket akartam már 25 évesen, és féltem, hogy öreg vagyok. De végül győzött a józan ész: egy olyan kapcsolatba, ami már az elején is halálosan unalmas, nem érdemes energiát fektetni.


Szóval kidobtam. Az volt az érdekes, hogy neki nem tűnt fel, hogy fél éve napi szinten rágom magam, hanem meglepődött rajta. Utána mászkáltam és sírtam a városban még pár órát - és ennyi volt! Nem gyászoltam évekig, hanem meglepő, de felszabadult lettem utána.


Még azon a nyáron lett másik kapcsolatom, és rá egy évre megismertem a jelenlegi párom, akit imádok. Olyan a kapcsolatunk, amilyenről nem is mertem álmodni, és a környezetemben sem láttam rá példát. Nagyon gyorsan haladt a kapcsolatunk, mert rögtön éreztük, hogy nincs mire várnunk. Az első randin szex, 5 nap után összeköltözés, már több mint egy éve élünk együtt. Most vagyok 26 éves. Azt beszéltük, hogy miután tavasszal mindkettőnknek van kilátásban jobb állás, egy-két év múlva jöhet a baba. Ha minden jól megy, 30 éves koromra simán lehet 2-3 gyerekem (bár azon még elég nagy vita megy, hogy 2 vagy három, én reménykedem, hogy másodszorra ikreink lesznek :D)


Ne abból indulj ki, hogy tizenévesen hogy fejlődött a kapcsolatod. Felnőttként már egész más a dinamikája, főleg ha már magad elég jól ismered, és ha nem a szüleiddel élsz. Emiatt igazán nem érdemes tovább ücsörögni a langyos pocsolyában.

2014. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jó tanács: "Mi lenne ha beszélgetnétek erről?" - beszélj valakivel, aki tudomást se vesz a létedről.... gondolom, a kérdező nem itt kezdi a probléma megoldását.


A baj az, hogy rosszul választottál, jó sok esetben látom, hogy addig, amíg révbe nem ér (vagy amiről azt hiszi), sok ember képes , akár éveken át "viselkedni".

Kicsit durván: félrevezetett, ő valójában ilyen.

Ilyen is volt, de főképp ilyen marad.

Bő 20 évig éltem házasságban, ilyen féle problémánk nem volt, de láttam jó sok esetet, meg hát itt a GyK-is tucatjával találsz hasonlókat, hol a férfi, hol a nő...

2014. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az én házasságom is ilyen. 13 éve vagyunk együtt, 30 éves koromra lett gyerek is, de mi már az ágyban is külön alszunk. Pici a francia ágy, de ő az egyik zugban, én a másikban, szerencsére a gyerekünk átjön hozzánk, így van alibi. Ugyanazt érzem, amit te...hogy ez legyne életem végéig...hááááát
2014. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: azt hozzáteszem, hogy évekig könyörögtem, hogy beszéljünk már, üljünk le, ő csak lehajtotta a fejét és bezárt. Akkor jöttek a gondok az együttléttel. Először a csók szűnt meg (mert már nem vagyunk fiatalok), utána többi. Most akkor van szex, ha nagyon, nagyon erőltetem, így esetleg havonta 1-2 alkalom összejön, de az is olyan, hogy számolom a perceket mikor végez már. Válni nem akar, a gyerek miatt, de már csak ordibálás van. Most próbálom kitalálni mi legyen, keresni eg yjobban fizető állást, hogy el tudjam tartani a kicsit.
2014. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy ő 37 éves, én 32
2014. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, hát az is rémes lehet... ne nagyon várj semmire: el fogod tudni tartani magad.
2014. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!