Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elválok a férjemtől mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválok a férjemtől mert nem dolgozik és egyedül tartom a 2 éves kisfiam. Jogosak az érveim, hogy támogassanak a nagyszülők és hogy ezért válok?

Figyelt kérdés
A férjem nem talál munkát az anyósoméktól nem várhatok anyagi segitséget meg is mondták,hogy ők is szegények nem jogos tőlem,hogy elvárom,hogy minden hónapban támogassanak engem.Szeretem a férjem ,de az anyagi helyzetből elegem van.A férjem anyasomékhoz költözött ,hogy őt ne tartsam el.
2014. nov. 5. 17:02
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Nyilván egy felnőtt, keresőképes férfit nem kell eltartanod. Persze nem mindegy, hogy átmenetileg nem talál munkát, vagy nem akar dolgozni. Ha nem akar, érthető, hogy a váláson gondolkozol (bár azt megsúgom, az sem ingyen lesz, és ha Te akarsz minél előbb szabaulni nyilván Te fizeted ki).

Ha nem talál munkát még mindig elmehetsz Te is dolgozni. Két éves a gyerek, vagy vigyázhat rá az apja, ha úgyis otthon van, vagy mehet bölcsibe.

Ha elváltok akkor is ez lesz a megoldás, mert gondolom a gyes + családi és a gyerektartás nem lesz elég, hogy megéljetek ketten.

Kicsit furcsán mutatod ki a szeretetedet a férjed iránt: ha van pénze szeretem, ha nincs akkor menjen. Ez nekem elég anyagiasan hangzik.

Azt azért kifejthetnéd, hogy anyóséknak miért lenne kötelességük Téged és az unokájukat eltartani (főleg, ha ők is csórók). Ha önként úgy döntenek, hogy támogatnak annak örülni kell, megköszönni, de erre nem kötelezheted őket. És gondolom a támogatás is csak pénz formájában felelne meg. Ha minden hónapban átmenne mondjuk egy zsák krumplival, liszttel stb. azt is szívesen vennéd, vagy csak a pénz kell?

Ha elvekről beszélsz és azért akarsz válni mert naplopó a férjed, tedd meg. De mérlegelj, hogy válás esetén egyedül boldogulsz-e. Nem mindegy, hogy mondjuk kié a lakás amiben éltek. Ha egyedül képtelen vagy boldogulni kár a válással "fenyegetőzni", csak hiteltelenné válsz a férjed szemében, és megerősíted benne, hogy bármit megtehet veled, mert úgyis gyáva vagy lépni, nélküle képtelen vagy megállni a lábadon. Aki igazán válni akar az nem fórumokon sír, hanem fogja magát és beadja a válókeresetet.

2014. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!