Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez legyen velem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez legyen velem a gimi után? 17/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok és most vagyok 11-es egy természettudományi gimnáziumban és falun élek. A barátommal több mint 1 éve vagyunk együtt,szintén ebben a faluban lakik,mint én, van munkahelye,21 éves és nagyon szeretjük egymást. :) Vannak terveink a jövőre nézve, amik már kicsit komolyabbak, de ezek persze még csak TERVEK. Tanulni nagyon nem szeretek, és egyetemre is csak muszájból mennék. akkor is az óvónőképző karra, amivel háát... nem tudom mennyit érnék el...ráadásul a barátomtól is elszakadnék, mert messze van egyetem :( Viszont ha nem megyek tovább egy érettségivel esetleg egy boltba vagy butikba vesznek fel dolgozni, de még oda is inkább felvesznek egy kereskedelmit végzett embert. A szüleimmel már beszéltünk erről a dologról a barátommal, ők mezőgazdasággal foglalkoznak, ebből élünk, és úgy érzem mindenünk megvan amit csak szeretnénk... Édesanyámék azt mondták,hogy a barátom beszállhatna a gazdálkodásba, neki is lennének földjei amin gazdálkodhatna és ebből megélhetnénk mi is és elég lenne az is ha én egy kevésbé jól fizető állást kapnék. Házasság terén semmit nem akarunk elsietni és én legalább 23-24 éves koromig nem is szeretnék férjhez menni, egy papir szerintem nem sok mindent tesz, ha szeretjük egymást,akkor házasság előtt,után is ugyanúgy fogjuk. :) Véleményekre lennék kiváncsi, ki szerint kellene mégis az egyetemet választanom,ki szerint pedig ezt?

2014. okt. 6. 11:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én most fogom befejezni az egyetemet és azt mondom, hogy ha nem érzed ezt olyan fontosnak, akkor inkább ne menj. Sok ismerősöm szintén így kezdte el és egy idő után abba is hagyták. Akkor viszont mi értelme volt, csak elvett egy csomó időt az életedből.

Egyébként itt nálunk óvónéniből pont hiány van (Budapest mellett 10 km), de lehet, hogy máshol nem így van.

Nem tudom, hogy vidéken milyen lehetőségek vannak, de ismerek mást is, aki jól megél belőle ( legalább is egy diplomás munkanélkülinél mindenképp jobban).

2014. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
A helyedben csinálnék egy okj-t, biztos ami tuti alapon, és mennék a szívem után.
2014. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


#3-as válaszoló vagyok és érdekelt mások véleménye is, így visszatértem! :)


A 3. válaszban adott válaszom most is így gondolom.


Ha nem mész el egyetemre kimaradsz a sok buliból (anno én sem jártam aztán ott elrontottam magam), sok barát, sok érzelem és szex, kolis lét, egyedüllét, felnőtté válás...

De ha nem szeretnél menni egyetemre ne menj! Szenvedés lenne.

Ha OKJ-t választasz azzal is lehet jól keresni...persze megfelelő, nem tucat szakma.

Szerintem neked és a barátodnak kell eldönteni mennyire fontosak vagytok egymásnak és az a kérdés, hogy el tudjátok e egymást fogadni jóban rosszban?!

17 évesen szerintem ezt még nem nagyon tudja eldönteni az ember, de vannak kivételek!

26 éves fejjel, egyetemmel a hátam mögött egy 6 éves kapcsolatban vagyok, de sokszor érzem azt, hogy a sok buli ... hatására sem éltem még ki magam, de úgy érzem, hogy megtaláltam az igazit!

Egyet tudok tanácsolni, találd meg a boldogságod és légy nagyon boldog!

26F

2014. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából úgy érzem,hogy bulizhatok/bulizhatunk még, hisz mind a ketten fiatalok vagyunk, a barátaink is fiatalok,és még jó pár évig heti szinten bulizhatunk.. :) viszont azt nem érzem,hogy kapcsolat terén új tapasztalatokat akarok szerezni, úgy érzem (és ő is),hogy megtaláltuk a helyünket :)

2014. okt. 7. 10:03
 25/25 anonim ***** válasza:

Ovónönek tanulni tök fölösleges, ha nem akarsz ovónő lenni. De tanulhatnál valami mezőgazdasággal kapcsolatosat. Mert ha abból akartok élni, szerintem Téged is érint, és legyen róla valami "papírod". Nem kell elvégezni az 5 éves agrár egyetemet, de csak van valami képzés, akár levelezőn, ami hasznos is a leendő életed szempontjából, és papírt is kapsz róla.

Én egy nagyon óvatos ember vagyok, de szerintem is fontos, hogy megállj a a saját lábadon is. Nem építhetsz valaki másra. Nem csak elhagyhat. Érheti baleset is, stb. Persze biztos nem lesz így, de ettől még ebben nem lehet vakon bízni. Mi van, ha majd ő akar valamiért átmeneileg Rád támaszkodni?

2014. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!