Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez legyen velem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez legyen velem a gimi után? 17/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok és most vagyok 11-es egy természettudományi gimnáziumban és falun élek. A barátommal több mint 1 éve vagyunk együtt,szintén ebben a faluban lakik,mint én, van munkahelye,21 éves és nagyon szeretjük egymást. :) Vannak terveink a jövőre nézve, amik már kicsit komolyabbak, de ezek persze még csak TERVEK. Tanulni nagyon nem szeretek, és egyetemre is csak muszájból mennék. akkor is az óvónőképző karra, amivel háát... nem tudom mennyit érnék el...ráadásul a barátomtól is elszakadnék, mert messze van egyetem :( Viszont ha nem megyek tovább egy érettségivel esetleg egy boltba vagy butikba vesznek fel dolgozni, de még oda is inkább felvesznek egy kereskedelmit végzett embert. A szüleimmel már beszéltünk erről a dologról a barátommal, ők mezőgazdasággal foglalkoznak, ebből élünk, és úgy érzem mindenünk megvan amit csak szeretnénk... Édesanyámék azt mondták,hogy a barátom beszállhatna a gazdálkodásba, neki is lennének földjei amin gazdálkodhatna és ebből megélhetnénk mi is és elég lenne az is ha én egy kevésbé jól fizető állást kapnék. Házasság terén semmit nem akarunk elsietni és én legalább 23-24 éves koromig nem is szeretnék férjhez menni, egy papir szerintem nem sok mindent tesz, ha szeretjük egymást,akkor házasság előtt,után is ugyanúgy fogjuk. :) Véleményekre lennék kiváncsi, ki szerint kellene mégis az egyetemet választanom,ki szerint pedig ezt?

2014. okt. 6. 11:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy nem akarsz menni, nincs kedved, akkor ne menj, mert úgy valóban csak kínlódás lesz, csak a rosszat fogod látni.

Az utolsó válaszoló hozzászólásában is van igazság: bővíteni kellene a látókörödet, de erre jó a többiek által javasolt OKJ-s képzés.


Van ismerősöm, akik bértartással foglalkoznak, lovakat tartanak. A nő elvégzett 2-3 ezzel kapcsolatos képzést, ami nagyon jól mutat a honlapon, és a falon, amikor új ügyfelek érkeznek, és persze a vállalkozás esetében több pénzt hoz, hiszen papírja van róla. Ez van, Magyarország már csak ilyen papír alapú. Amúgy is ezt szerette volna csinálni, de még jól is jött neki.

Esetleg ilyenbe is gondolkozhatsz, hogy milyen OKJ-s képzések vannak a te elképzelt jövődet illetően, bármilyen mezőgazdasággal kapcsolatos dolog, amire lehet vállalkozást építeni. :)

2014. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

10-es: és mi van, ha rájön, hogy amíg "világot látott" (amire nem is érez igazán késztetést), a szerelme családot alapított valaki mással? Azt írja, igazán szeretik egymást, és egy "igazi szerelem" (persze, ha az, de ezt innen nem ítélhetjük meg, úgyhogy induljunk ki abból az alapfeltevésből, hogy az) nem jön szembe minden sarkon...


Saját tapasztalat:( - bár anno nem (csak) rajtam múllott

2014. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
35%

"10-es: és mi van, ha rájön, hogy amíg "világot látott", a szerelme családot alapított valaki mással?"


Hát nagyjából mindenkivel ez van. Az én 17 éves kori szerelmemnek is van már családja, (sőt a 20, és 23 -nak is van) és a feleségem 17 éves kori barátjának is van, és gondolom a te 17 éves szerelmednek is van. Kb ez a világ rendje. Viszont azok a kapcsolatok amik 16 évesen köttetnek a faluban, a mai világban nem hosszú életűek. Lehet arra apellálni hogy majd a miénk lesz az ezerből az egy túlélő, de megéri-e vajon?

2014. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
13-as: nem arra gondolok, hogy a 17 meg a 20, meg a 23 éves "szerelemem" is tovább lépett-e már, hanem ARRA AZ EGYRE..., akit ezek szerint te még nem találtál meg, én meg már el is vesztettem...
2014. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

13-as: bocs, látom, házas vagy:)

Akkor remélem, neked ő az:)

2014. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
17%
Túl fogsz rajta lépni, nyugi. És ez a lány is. Csak ne tegyen visszafordíthatatlan dolgot túl korán.
2014. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Na ja, 15 éve folyamatosan "túl vagyok rajta"...

De egyébként igazad van, túlléptem rajta, de ez nem változtat azon, hogy 15 éve nem találtam még csak megközelítően ahhoz a kapcsolathoz foghatót sem (és talán már nem is fogok, bár igyekszem nyitott lenni:))

Az a jó az egészben, hogy nem tehetek magamnak szemrehányást, mert én mindent megpróbáltam...


Tanultam, "világot láttam", de ha 18 évesen választhattam volna úgy, hogy együtt legyünk, azt választottam volna, és ma is azt választanám. Nem éreztem késztetést arra, hogy más "tapasztalatot" szerezzek - legalábbis párkapcsolati téren nem. Az ember megérzi, ha igazán kötődik valakihez, és ha ez kölcsönös...

2014. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Én azt mondom,hogy tanulj,akár valami szakmát. Ne haragudj meg,de 17 évesen egy férfire építeni az életed nagy butaság! Mi van ha lelép? Egy nőnek mindig megkell állnia a saját lábán. Szép a szerelem,de nem tart örökké! Te meg majd ott leszel egyedül ne adj Isten gyerekkel minimálbéres melóval. 27n
2014. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
10-est nagyon lepontoztátok, pedig igaza van. Az ilyen házasságokból szoktak jönni 3-5-10 évvel később azok a válások, ahol valamelyik fél kijelenti, hogy még nem is élt igazán, és elege volt "élete első tiniszerelméből"
2014. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat! Sajnos sokkal okosabb nem lettem,eleg megosztoak a velemenyek... :) latom sok mindenkit lepontoztak,en ezt nem teszem,mindenkinek van velemenye:)koszonom megegyszer es varok meg valaszokat! :)
2014. okt. 6. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!